לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

אגם טאנה - טיולים לרחבי העולם

אגם טאנה

אגם טאנה הוא אגם גדול מאד – מעל 3000 קמ"ר, שטחו של הגליל כולו. האגם נמצא בגובה קרוב ל1800 מטר, עומקו המירבי 14 מטר והוא משמש כמקור לנילוס הכחול היוצא ממנו. באגם כמה עשרות איים מיושבים ששימשו מאז ימי קדם כמקומות מקודשים. עם הפיכת האתיופים לנוצרים ובמיוחד בימי הביניים התפתחה באיים מערכת ענפה של מנזרים.

נמצא באיים שרידים מקודשים שהגיעו מירושלים, אוצרות אמנות, קברי קדושים. החשיבות שלהם עלתה בזמן הכיבוש המוסלמי של אתיופיה על ידי אחמד גרן, בגלל שלא היו לא סירות, האיים היו המקום היחיד שבו נשמרה הנצרות האתיופית ואוצרות האמנות הדתית לא הושמדו.

 

קבוצות האיים מתחלקות לשלוש:

האיים שבדרום הקרובים לעיר בהיר דאר, אליהם ניתן להגיע במסע סירה של שעה. באי הבולט קיברן גבריאל מנזר לגברים בלבד ומולו אי ובו מנזר לנשים בלבד.קבוצת האיים במרכז המצריכים יום נסיעה שלם ובהם דגה אסטפנוס ונרגה סלסי. באי המרכזי הגדול מספר כנסיות רבהאיים במזרח ובהם חשוב במיוחד האי טנה קריסטוס בו היה מקדש יהודי קדום ולפי טענות של מספר חוקרים בו שהה ארון הברית במשך 800 שנה שלפני שהגיע לאקסום. אל האיים במזרח ניתן להגיע במסע של חצי יום.

בנוסף לאיים ישנו את חצי האי זגה, אליו מגיעים בסירה גם כן, ובו מספר כנסיות חשובות ובראשן אורה קידן מיהרט, בה ציורים מרהיבים.

בצפון האגם העיירה גורגורה המשמשת מקום נופש

 

 

 

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו