לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

אדיס אבבה - טיולים לרחבי העולם

אדיס אבבה

גבעת אטונטו

זה המקום שבו התיישב הקיסר תיאודורוס ובו הקים את ארמונו, מבנה פשוט וכפרי. אך מסמל את המעבר מהצפון שהיה המרכז הההיסטורי אל אדיס אבבה, בעקבות ההתיישבות באנטוטו הקים תיאודורוס את אדיס אבבה כבירה חדשה. הגבעה מתנשאת מעל העיר, יש בה כנסייה חשובה, מוזיאון שהוא ביתו של תיאודורוס וכן אולם ובו חפצים שלו ותצוגה לכבודו. זהו אתר עלייה לרגל בו יש גם מעיין מקודש

 

קתדראלת השילוש.

הכנסייה המרכזית של אדיס אבבה שנבנתה בימי היילה סלסי ובה נמצא קברו וקבר אשתו. הכנסייה בנוייה בסגנון אירופאי של בזיליקה, אך יש בה חלונות זכוכית צבעוניים יפהפיים וכן ציורים אתיופים מסורתיים.

 

מוזיאון לאומי

בקומת המרתף ניתן לראות את לוסי – שלב מעבר בין הקוף לאדם, אחת השלדים העתיקים ביותר בעולם – 3.5 מיליון שנה. קומה זו מוקדשת לאדם הקדמון ולגזעים האנושיים הנכחדים שהופיעו באפריקה, שלבי מעבר בין הקוף לאדם.
בקומת הקרקע תצוגה יפה של ממצאים ארכיאולוגיים מאקסום, לליבלה, תרבויות קדומות יותר ואף סטלות מאתרים פאגניים, באותה קומה ניתן לראות גם את אוצרותיו של היילה סלסי – הקיסר האחרון של אתיופיה ואף את כסאו.
בקומות העליונות אמנות מודרנית אתיופית
באופן כללי המוזיאון איננו מרשים במיוחד וקטן, אולם מעט העתיקות בקומת הקרקע והממצאים של האדם הקדמון במרתף מצדיקים את הביקור.
כדאי להשלים ביקור זה בביקור בארמונו לשעבר של היילה סלסי, בו ניתן לראות את שחזור חדרו וביתו.

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו