הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

אדריכלות ארמנית - טיולים לרחבי העולם

ארכיטקטורה ארמנית

 
לפי חוקרים של המאה ה20 הרי שהארכיטקטורה הארמנית היוותה השראה לזו של ביזנטיון, הבלקן ואפילו הצלבנים ואירופה. היא שאבה את השראתה מהפרסים.
לפי strzygowski הארמנים היו הראשונים לבנות כיפה על מרובע בעזרת קשתות בפינות שיצרו מתומן (קשתות זוית) וכן הראשונים לבנות כנסיה עם כיפה ואפסיסים בארבע צדדים (כמו כנסייה אורתודוקסית). הוא טען שאיה סופיה וסנט פטר הושפעו מהאדריכלות הארמנית
הארכיטקטורה הארמנית דומה לזו של הגיאורגים מושפעת ומשפיעה, 2 הארצות התפתחו במקביל והגיעו להישגים יפים. המאות 5-7 ידעו תקופת פריחה ובנייה של כנסיות, כשבמאה השישית מתפשט השימוש בכיפה גבוהה ההופכת לצילינדר ועליו גג חרוטי. החוץ של הבניין היה חרוט והפנים כיפה. האוריינטציה של הבניין הייתה כלפי פנים, הצורות שאהבו להשתמש בהם היו צלב ומתומן, ולעיתים משושה. ימי הביניים ידעו פריחה אדריכלית נוספת.
 
בארכיטקטורה מודגש נושא סמליות האור שמודגש גם על ידי הכיפה וגם על ידי המנורות הרבות והמיוחדות. בכנסיות ארמניות אין מסך איקונין, אלא לעיתים משתמשים בווילון המפריד בין קודש לחול. גם איקונין רגילים אין אצל הארמנים, את תפקיד האיקונין מחליף הקצקר, צלב מגולף באבן או בעץ בעל צורה מיוחדת, שאין צלב אחד שדומה לרעהו. 

נומרולוגיה בהקשר לנצרות ולארכיטקטורה ארמנית:

 
1 – מייצג אחדות . את האלוהות במקורה, את האלמנטארי.
 
2 – ניגודיות ופיצול, החלוקה של האיחוד – יין ויאנג, טוב ורע, זכר ונקבה, ממלכת הניגודים.
 
3 – המספר הקדוש ביותר, חלק מהחשיבה הלא מודעת. המשולש, בדת יש תמיד שלוש: בבבל: אנו, בל ואנה, בהודו: ברהמה, וישנו ושיווה, ברומא: יופיטר, יונו ומינרווה, ובנצרות: השילוש הקדוש.
 
4 – קשור לחלוקה הבסיסית של חומר וחלל: 4 הכיוונים הקרדינאליים, 4 הנוזלים בגוף, 4 הסוסים של האפוקליפסה, 4 נהרות גן העדן, 4 הרוחות, 4 העונות, 4 הנביאים העיקריים, 4 האוונגליונים.
 
5 – מחבר שני חלקים של שווים של 2 ו3 . השוני מביא רוע וחוסר מזל. ה5 מייצג את האינדיבידואל (זה היוצא כנגד הסדר הטבעי של הדברים ונענש), 5 אצבעות, הפנטגרם.
 
6 – אלוהים יצר את העולם ב6 ימים, 6 הוא חיבור של 3 ו3, או 1 ו2 ו3, ולכן הוא מושלם. ישו נצלב ביום השישי ומת בשעה שישית.
 
7 – קשור לגרמי השמיים ולכוחות רוחניים: 7 ימים בשבוע, 7 פלנטות נראות בעין, 7 רוחות רעות, 7 רמות לזיקורות הבבליות. לפי סט אוגוסטין 7 מסמל את השלמות של אלוהים – הוא יצר את העולם ונח ביום השביעי. חיים נוצריים נשלטים על ידי השבע: 7 סקרמנטים, 7 חטאים, 7 תכונות טובות.
 
8 – המספר הראשון אחרי 7, סמל החיים, החיים החדשים לאחר הטבילה. לפי האמונה הנוצרית התחייה של ישו התרחשה ביום השמיני. האוקטגון הוא צורה נבחרת של אגן הטבילה.
 
9 – התוצאה של 3 כפול 3, 9 מיצג קדושה גדולה יותר מזו הנמצאת בשלוש
 
10 – לפי סט אוגוסטין מספר זה מייצג שלמות מפני שהוא מורכב מ3 ו7, הוא נמצא ב10 הדברות שמורכבים מ3 חוקים המתייחסים לאהבה לאלוהים ו7 לאהבה לשכן. 10 מכות מצרים, 10 חבלים על אוהל המשכן, גובה הכרובים במקדש היה 10 רגלים, 10 חצוצרות של החיה האפוקליפטית. 10 הוא המספר של המערכת העשרונית ושל הפיתגוראים.
 
12 – היה הבסיס למערכת המספרים של הבבלים והשומרים, יש בו את 12 המזלות, 12 החודשים של השנה, 12 השעות של היום, חשוב בדת היהודית, 12 שערים לגן העדן, 12 השבטים של ישראל.

מאמרים על ארמניה - לחצו לקישור
אתרים ארמניה
נצרות ארמנית באתר טיולים בארץ
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו