הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

אוזבקיסטן - טיולים לרחבי העולם

 

מידע על אוזבקסיטן

 

אוזבקיסטן היא המקום המרוחק ביותר בעולם מהים. בגלל הריחוק של אוזבקיסטן מהים יש בה מזג אוויר קיצוני, קר מאד בחורף וחם מאד בקיץ, אך גם במהלך יום אחד באוזבקיסטן יכולים להיות שינויי טמפרטורה קיצוניים של עשרות מעלות: אומרים, לכן, שמזג האוויר באוזבקיסטן הוא כמו אישה: ארבע עונות ביום אחד.

 

אוזבקיסטן נמצאת במרכז אסיה, זאת ארץ של נהרות שיוצאים מהרים נישאים ויוצרים נאות מדבר, לאורך נהרות אלו ובעמקים הפוריים שלרגלי ההרים התפתחו ערי הסחר העתיקות של אוזבקיסטן כגון בוכרה, סמרקנד וחיווה, שלימים נודעו כערי הפלאות של העולם. באוזבקיסטן הייתה תרבות עוד משחר ההיסטוריה. אוזבקיסטן הייתה בתקופות מסויימות מרכז של אימפריה אדירה, תימור לנג שלט מסמרקנד שבאוזבקיסטן על חצי העולם.

 

אוזבקיסטן נמצאת על דרכי הסחר, דרכי המשי מהמזרח למערב, בכל פעם שהסחר העולמי פרח, כמו בתקופות ההלניות והרומאיות, ובתקופה של המונגולים, זה גרם לפריחה של אוזבקיסטן וליצירה בתוכה של תרבות קוסמופוליטית נאורה, זה גרם להפיכת אוזבקיסטן למרכז תרבותי. האיסלאם הגיע לפריחה באוזבקיסטן החל מהמאה ה-9, עת נכתבה בה התורה שבעל פה - החדית על ידי אימאם בוכרי, המתמטיקה יצאה מאוזבקיסטן על ידי אל ג'ברי (שעל שמו האלגברה) במאה ה-10. אסטרולוגיה ומדעי הכימיה פרחו באוזבקיסטן בימי הביניים.

 

אוזבקיסטן היא ארץ של מרחבים אדירים, נהרות, ערי מוזיאון היפות בעולם, אוזבקיסטן היא ארץ של בניינים שהעין לא ראתה כמוהם, שווקים ססגוניים, אומנות של עיטור וציור. אוזבקיסטן היא ארץ של מסורות מיסטיות עתיקות, מסדרים של צופים, מאסטרים של מרכז אסיה. אוזבקיסטן מזמינה את הטייל הישראלי לגלות את צפונותיה.


"תרבויות עולמי" תגלה לכם לא רק את השווקים והמוזיאונים של אוזבקיסטן, אלא גם את מסורות התרבות והדת של אוזבקיסטן, הרוח האוזבקית ומסורת החוכמה של מרכז אסיה שנשמרה במסדרים של דרווישים בעלי תרגולות משונות. נפגיש אתכם עם האנשים של אוזבקיסטן, נראה לכם את הדברים הסמויים מן העין, את הסודות החבויים באומנות, את האתרים הלא ידועים.

סרטון על מסע לאוזבקיסטן בהנחייתי.

 

 


מאמרים
- לחצו לקישור

יוון במרכז אסיה  

היסטוריה אוזבקיסטן 

תימור לנג 

סמרקנד 

שאחריזאבס 

טשקנט 

בוכרה 

ליד בוכרה 

חיווה

 

אסלאם באוזבקיסטן - לחצו לקישור:

אימאם בוכרי 

שייח' אל הרר 

דרוויש סמרקנדי 

נקשבנדיה ואוזבקיסטן 

מדרסות בחיווה

מאמרים נוספים על מיסטיקה סופית במרכז אסיה

 

מאמרים בנושא יהדות אוזבקיסטן מאת ד"ר זאב לוין - לחצו לקישור

היסטוריה של היהודים במרכז אסיה

יהדות בוכרה במאות 19-20

יהודי אוזבקיסטן בתקופה הקומוניסטית 

  

הצעות לטיולים באוזבקיסטן והסביבה - לחצו לקישור
הצעה לטיול טגיקיסטן ואוזבקיסטן
הצעה לטיול קיריגסטן ואוזבקיסטן

אוזבקיסטן בחג הנוורוז - אביב 

אוזבקיסטן לקבוצות סגורות

אוזבקיסטן לנוסע העצמאי

 

 

טיול קרוב - לחצו לקישור
אוזבקיסטן ותורכמינסטן 8-19.9

 

 

 

 

 

 אוזבקיסטן

אוזבקיסטן היא הארץ המאוכלסת ביותר במרכז אסיה, האזור שהיה מרכז התרבות של אימפריות ששלטו על חלקים גדולים של העולם. סמרקנד במאה ה14 הייתה בירה של אימפריה אדירה והעיר הגדולה והחשובה בעולם, בוכרה היפה הייתה מרכז לימוד והשכלה כבר מהמאה ה8, בעמק האמו דריה הוקמו ממלכות הלניות על ידי אלכסנדר מוקדון, והבודהיזם עבר מהודו לסין. אוזבקיסטן יושבת על דרכי המשי והיא עולם בפני עצמו. תמצאו באוזבקיסטן יישובים בני אלפי שנים, שווקים, ואווירת אלף לילה ולילה

טיולים מאורגנים אוזבקיסטן

אוזבקיסטן היא יעד מצוין לטיולים והארץ המוסלמית הכי ידידותית לישראלים, יהדות בוכרה ידועה ביחסים הטובים שלה עם המקומיים, בעיר טשקנט תרגישו כמו ברוסיה ועל יופייה של חיווה המדברית שכמו נשארה קפואה מזמן שיירות הגמלים כבר דובר. אפשר לטייל באוזבקיסטן ולהכיר גם את הערבות האינסופיות, את אזור הדרום בו נמצאת העיר תרמז על גדות האמו דריה, וערים נפלאות נוספות, כמו גם אזורי הרים וכפר. אוזבקיסטן עוטפת את המטייל בשלל צלילים, טעמים וריחות, צבעים וחיוכים, שווקים ואמנות

טיולים לאוזבקיסטן עם תרבויות עולמי

תרבויות עולמי מתמחה בטיולים לאוזבקיסטן, ניסיון רב שנים שהתחיל במסעות אל המיסטיקנים הסופים, יצאנו עם צוותי טלוויזיה לאוזבקיסטן, שייח'ים מקומיים, וכיום בצוות שלנו גם מומחים ליהדות אוזבקיסטן והתקופה הקומוניסטית באוזבקיסטן. אנחנו מוציאים קבוצות פרטיות לאוזבקיסטן, חברים ואף במספרים קטנים, וכן כמה טיולים בשנה המתמקדים באירועי תרבות כגון חג הנוורוז. עונת הטיולים לאוזבקיסטן היא אביב וסתיו.
הרשמו לרשימת התפוצה שלנו