לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

אולם הניצחון - טיולים לרחבי העולם

אולם הניצחון נקרא בעבר: אולם האדמה התחתון

 

נכון להיום, אולם זה הוא הנמוך ביותר במקדש, אלא שדווקא הוא מצטיין בחיבור לשמיים; האולם הוא עגול והתקרה העגולה שמעליו מלאה במנורות קטנטנות המייצגות כוכבים שזוהרים כפי שזהרו הכוכבים בשמיים בימי קדם. שמי הלילה שנראים על התקרה הם השמיים כפי שנראו מכדור הארץ לפני עשרים ושניים אלף שנים.

התקרה העגולה והכהה והכוכבים שבה משתקפים ברצפת שיש כהה ומבריקה, סמל לכך שהארץ היא למעשה שיקוף של השמיים. אולם האדמה התחתון מבטא את אחת האמיתות החשובות ביותר בלימוד העולמות הלא נראים והדרך הרוחנית. אמת האומרת: "כמו שמלמעלה, ככה למטה" – "as above so below", או בלשון הקבלה: שורשו של כל דבר בעולמנו הוא בעולמות העליונים. אין צמח שלא מכה עליו כוכב ואומר לו גדל.
על הקירות מסביב לאולם האדמה התחתון תמונות של נופים שונים מפני כדור הארץ, ממעמקי האוקיינוס דרך המדבריות ועד ליערות ולהרים. בנופים יש בעלי חיים, ציפורים, דגים, צמחים ועצים גדולים, וגם קבוצות בני אדם העוסקים בפעילויות שונות. כמה מן העצים גדולים במיוחד ובין עליהם וענפיהם מסתתרים מאות זני בעלי חיים הנמצאים בסכנת הכחדה או שנעלמו מעל פני כדור הארץ. אולם האדמה התחתון מראה את המגוון הגדול שיוצר כדור הארץ ומזכיר לנו את תפקידנו כבני אדם לשמור על המינים האחרים של בעלי החיים ועל הצמחים.

בחלק התחתון של התמונות יש קבוצות של בני אדם בגילאים שונים העוסקים בפעילויות שונות. ישנן אנרגיות שכדור הארץ זקוק להן ואשר יכולות להגיע אליו רק דרך פעילות של אנשים.

במרכז אולם האדמה התחתון יש עמוד ועליו תבליטים של דמות זכרית מצד אחד ודמות נקבית מהצד השני. העמוד מסמל את האיחוד של הניגודים, את המקור של היקום. איחוד זה מתפרץ אל שמי הלילה זרועי הכוכבים בכותרת צבעונית, המבטאת את שמונת חוקי הפיזיקה הרוחנית שעליהם בנוי היקום. הכותרת מסמלת את החוקיות שביסוד הבריאה.
על הרצפה שמסביב לעמוד המרכזי יש פסיפס של כוכב מתומן שמרכזו עיגול ובו שלוש חיות המייצגות את יסודות האוויר, המים והאדמה. שלוש חיות אלו מופיעות גם באולם המראות והן נשר או נץ, דולפין וזאב או שור. מסביב לחיות שריגים של עצים וצמחים. בארבע פינות המתומן יש סוגי צמחים המייצגים, כל אחד בתורו, את ארבע העונות, ובארבע קצוות המתומן הנותרים נראה צמח הדנדליון, הלא הוא שן הארי שהוא הסמל של דמנהור. הפסיפס מזכיר לנו את הסדר הקיים בטבע, את החוקים הטבעיים.

על רצפת השיש הבוהקת מופיעות מספר תמונות גדולות של בני אדם בצורת פסיפסים של אנשים בשלבים שונים של חייהם, משחקים במשחקים: ילדים משחקים בלגו, בני נוער –בחלליות ומסעות, מבוגרים – במוזיקה וזקנים – בשח.

 

לקריאה על אולמות המקדש השונים - לחצו לקישור

אולם האדמה

אולם המתכות

אולם המבוך

אולם הספרואידים

אולם הניצחון

אולם המים

החדר הכחול

אולם המראות

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו