לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

אומבריה

אסיזי – עיר במחוז אומבריה שהתפרסמה כמקום הולדתו וקבורתו של פרנציסקוס הקדוש. הפטרון של איטליה. בעיר קתדראלה מרשימה של פרנציסקוס על מתחם מוגבה בקצה העיר, מקום של גנבים ושודדים שפרנציסקוס חפץ להיקבר בקרבם. המתחם הוא אתר העלייה לרגל החשוב באיטליה. הוא מורכב מכנסייה עליונה ובה מחזור ציורים מפורסם מאת גוטו על חיי פרנציסקוס, ומכנסייה תחתונה ובה הקבר. בנוסף לכך יש באסיזי את הקבר של קלרה הקדושה – אחותו הרוחנית של פרנציסקוס שייסדה את המסדר של הקלאריסיות. ישנם בעיר עוד אתרים מעניינים, כנסיות, חזית של מקדש וונוס רומאי, פיאצות, אך בעיקר אתרים הקשורים לפרנציסקוס וקלרה.
בהר שמעל העיר יש כנסיה ליד אתרי התבודדות, נקיקי סלע, שבהם התבודדו פרנציסקוס והנזירים. ממנו מובילה דרך עפר לפסגת ההר וממנו תצפיות יפות אל הרי האפנינים, הדרך יורדת אל ספלו הסמוכה. מתחת לעיר נמצאת כנסיית סאן דמיאנו, שאותה בנה פרנציסקוס במו ידיו ובה זכה להתגלות. יותר מאוחר שכנה בה הקהילה הראשונה של הקלאריסיות.

למאמר מורחב על אסיזי - לחצו כאן

 

ספלו – spello אחת הערים היפות באומבריה, עיר מצודה עתיקה הצופה אל הרי האפנינים. בעיר סמטאות צרות, בתים עתיקים, כנסיות ומצודה שהפכה למלון נחמד. מסביב לה מספר בתים שהפכו לתיירות כפרית.

 

 

פארק הרי מונטה סיביליני - monte sibillini

אחד האזורים היפים באיטליה, פארק לאומי שכולל בתוכו כמה מהפסגות הגבוהות באפנינים, קניונים מרשימים, אזור של כרי דשא אלפיניים גבוהים, עיירות ימי ביניים שנשארו כמו שהם, והיסטוריה פאגאנית השומרת על המסורת העתיקה של איטליה. זהו אחד המקומות הבודדים באיטליה בו תפגשו את החיים שלפעם, אווירה ותחושה של עולם אחר.
בשמורה מסלול הליכה סיבובי הלוקח בסביבות שבוע ולאורכו בקתות אירוח.

 

אתרים בפארק

העיירה ויסו - visso  בסיס טוב ליציאה לטיולים באזור, יש בה כמה מלונות ובתי הארחה ברמה של שלושה כוכבים, הגדול מביניהם מלון הלנה. מהעיירה יוצאים כמה קניונים עם מים זורמים לכמה כיוונים. יש בה פיאצה יפה ושכונת אמנים.

 

אוסיטה - ussita  כפר קטן לרגי הרי בווה, בעל הנוף האלפיני מצוקי היפה. נמצאת לאורך נהר ובה מספר בתי הארחה, ממנה יוצא כביש אל אחד מאתרי הסקי של הפארק. האזור של הר בווה יפה ופראי.

 

הכפר קסטלוקיו - catelluccio – נמצא במרכז של רמה גבוהה ובה צמחיית כרי דשא אלפיני. הכפר על קבעה בין 3 עמקים גדולים שבהם פריחה מדהימה שהיא תופעת טבע בתחילת הקיץ. לכפר מראה סוריאליסטי ובו מספר בתי הארחה.  הרי הסיביליה הנשקפים ממנו מרהיבים ביופיים

 

העמק של פוקה ואגם פילטוס -.foce  לפי האגדה העתיקה פונטוס פילאטוס נציב יהודה בזמן ישו נגרר לשם על ידי השדים כעונש על מעשיו והוטבע באגם בגובה 2000 מטר הנקרא על שמו. אגם פילטוס הוא אגם קרחוני הכלוא בין פסגות הרים גבוהים ושלוגיות. הוא התחילה של עמק קרחוני שבמרכזו הכפר פוקה, זהו אזור מדהים ומקסים שנקרא הכתר של איטליה, אזור מקודש מני קדם שנחשב לממלכת השדים אפילו בימי הביניים ונאסרה על הנוצרים כניסה לשטחו. אפשר להגיע לפוקה שבמרכז העמק ברכב ומשם להמשיך ברגל לאגם פילטוס ולפסגות שמסביב.

 

המדונה של אומבריה – לא רחוק ממונטפורינו - montefortini התגלתה הבתולה מרים לנערה רועה לפני 1000 שנה. המקום נהיה אתר עלייה לרגל כדוגמת לורד בצרפת. כיום יש שם כנסייה מרשימה, עם תמונות של הסביליות בימי קדם, לצדי נהר בתוך קניון בהרים. מקום ששווה לבקר בו.

 

קניון השאול – gole dellinfernaccio קניון מדהים שיוצר נהר הטנה בין שני הרים גבוהים, הקניון מיוער ובו מפלי מים, המקום מזכיר את גן העדן, אך נקרא השאול בגלל העננים שעולים ממנו כל הזמן, ערפילים, אל ההרים שמסביב, וכן בגלל שנחשב לממלכת השדים וכוחות הטבע.


אמנדולה –
amandola  עיירת המחוז בצד המזרחי של הפארק, עיירה יפה ובה מרכז עתיק וכמה מלונות נחמדים, בסיס טוב לטיולים באזור.


נורכיה –
Norcia עיירת המחוז בצד המערבי של הפארק, עיר חשובה מבחינה דתית מכיוון שהיא מקום הולדתו של בנדיקטוס הקדוש, מייסד הנזירות באיטליה. בסיס טוב ליציאה לטיולים באזור.

 

מערת הסיביליה והר הסיבליה – בקצה הצפוני של עמק פוקה מתנשא הר הסיביליה שלו מראה מוזר של פירמידה, לגובה 2173 מטר. בראשו נמצאת מערת הגורל, שם ישבה הסיביליה – נביאה של איטליה בימי קדם. המסורת נשמרה עד לימי הביניים. הפיצוי על הטיפוס הרגלי הקשה לפסגה הגבוהה הוא הנוף הנפלא הנפרש סביב. המערה כיום הרוסה, אך שרידיה נראים בברור.

 

הר הסיביליה
המסורת אומרת שצריך לעלות להר ברגל ולהירדם ליד המערה, הנבואה תבוא לאדם בחלומו. כשהגיעו הטרויאנים לרומא הם הלכו להיוועץ בסיבליה.
לפי המסורות העתיקות יש כמה מערות ולמעשה יש פתחים במערות על מערת תת קרקעית של חללים. המערה האחת היא בפסגת ההר, אך יש פתח נוסף מעל ערוץ הטאנה בקצה היער של מטה -
meta
. מערה נוספת נמצאת מעל פוקה.
הסמלים הפאגניים מופיעים במבנה ההרים ומרמזים על הקשר השאמאני לעולמות לא נראים. כתר – גלגל מופיע בצורת פסגות ההרים מעל פוקה, זהו הכתר של איטליה.
עמוד או פירמידה מופיע בפסגת הר הסיביליה, זהו הסמל של הלב, המרכז, ההר מסמל לידה של שמש, לידה רוחנית והוא צופה אל הכתר – הגלגל ממול, מעל פוקה. זהו ציר העולם, מרכז עולם, אומפולוס, כמו בדלפי. או במקומות גבוהים אחרים ברחבי העולם. מקום של התקשרות, ספרייה אקשית, כמו הרי רילה בבולגריה. אותה התחושה.
הדרך לעלות אל ההר היא לנסוע בדרך עפר ממונטמונקו –
montemonaco אל בקתת הסיביליה בגובה 1540 מטר, משם מטפס שביל עד לגובה 1720 מטר לפסגת הר זמפה, הנוף הנגלה של עמק השאול מתחת הוא נפלא, השביל ממשיך לאורך קו הרכס שהוא בצורת סכין (לא לבעלי פחד גבהים), עד לפסגת הר הסיביליה הסמוך. ההר עטור במצוקים בצורת פירמידה, השביל לוקח את המטפס קודם אל המערה ולאחר מכן אל הפסגה הסמוכה עליה יש צלב. אפשר לרדת חזרה בדרך שבאנו או להמשיך לפסגות האחרות ברכס.

 

למאמר על הסיביליות בעולם העתיק - לחצו כאן

 

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו