לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

אחווה לבנה

ביקור באתרי האחווה הלבנה
לאחווה הלבנה מרכז הפתוח לביקורים בסופיה. במקום חנות ספרים ובה כתבי האחווה, מוזיקה מקורית של דואנוב וצילומים של הריקוד הפניאוריתמי. חלק מהספרים הוא באנגלית. מרכזים נוספים של האחווה נמצאים בכל הערים הגדולות של בולגריה. ניתן לקבל אינפורמציה באתר האינטרנט http://www.beinsadouno.org/en

אחת לשנה, בין הראשון ל-22 באוגוסט, עולים חברי האחווה הלבנה לשבעת האגמים בהרי הרילה לשהות במקום ולבצע את טקסיהם, ובעיקר הריקוד הפניאוריתמי. הם שמחים לקבל אורחים. במקום אוהל אירוח מרכזי שלידו פעילות במשך רוב שעות היום, הכל בשפה הבולגרית.

 

שבעה האגמים בהרי ריילי 
גבוה בהרי ריילי, מצדם הצפוני, נמצאים שבעת האגמים המקודשים לאחווה הלבנה. האגמים נגישים על ידי רכבל, שהדרך אליו היא מכביש היוצא מהעיירה ספרווה בנגה (
seprava banja). הכביש מטפס במשך כחצי שעה עד הרכבל התחתון. הרכבל מעלה לגובה 2,100 מטר, שם נמצאת בקתת אגמי רילה, בית מלון בן חמש קומות שבו גם מסעדה ומרכז לטיולים באזור. מכאן יש נוף אלפיני של פסגות משוננות שבהם כיסי שלג גם בקיץ ואגמים אלפיניים, מכאן יוצאת הדרך לשבעה האגמים. המסלול הרגלי מוליך אותנו לאגמים שביניהם זורמים נחלים. האגם הגבוה ביותר מתנשא לגובה 2,530 מטר. 
פטר דואנוב, מייסד האחווה הלבנה, טען שאזור שבעת האגמים הינו מקדש טבע, כשנמצאים במקום, בין כרי הדשא האלפיני המוקפים באגמים ופסגות מושלגות, אכן מרגישים את הוד האלוהים. לפי דואנוב, במקום זה היה בית ספר אזוטרי בזמנים קדומים. לא בית ספר במובן הפיזי, אלא בית ספר במובן האנרגטי, בסלעים ובהרים שמסביב הוכנסו בצורה אסטראלית חלקים גדולים מהידע האנושי. לדבריו היו שלושה בתי ספר כאלו במקומות הגבוהים של כדור הארץ: האחד בהימלאיה, השני באלפים והשלישי בהרי רילה שבבולגריה. ואמנם אלו ההרים הגבוהים ביותר בבלקן, המתנשאים לגובה שלושת אלפים מטר. 
לפי דואנוב, באזור שבעת האגמים יש אנרגיות שמש גבוהות, לא השמש הפיזית, אלא מה שקראו המיסטיקנים "השמש שמאחורי השמש" - השמש הרוחנית. שמש זו נמצאת במים ובסלעים שבאזור. שבעת האגמים מייצגים כל אחד בפני עצמו אחד משבעה מרכזים אנרגטיים במערכת האנושית (כמו הצ'קרות) ולכל אגם התכונות מיוחדות לו. לאגם שהוא השלישי מלמעלה, למשל, שהוא האגם העמוק ביותר, תכונה שגורמת להופעה של זיכרונות ותמונות מהעבר במי שנמצא לחופיו, הזיכרונות משתקפים במים בעלי פני הראי. אגם זה נקרא על ידי דואנוב אגם הדמעה. גם לשאר האגמים יש שמות ותכונות משל עצמם.
כאמור, אחת בשנה, בחודש אוגוסט, מגיעים חברי האחווה הלבנה לשבעה האגמים ומקימים מחנה של אוהלים ליד האגם השני מלמטה (אגם זה קשור לאפשרות המעבר מהעולם הפיזי לעולם הרוחני). במשך כל החודש מתפללים חברי האחווה לשמש בעת הזריחה. בשעה עשר בבוקר הם מבצעים את הריקוד הפניאוריתמי המיוחד, שחיבר דואנוב, בראשי ההרים. הם עולים לפסגות ההרים ומחוללים במשך שעתיים במעגלים לצלילי מוזיקה שכתב דואנוב. הריקודים מנקים ומטעינים את שדה האנרגיה שמסביב לבני אדם הנקרא "הילה". כותב שורות אלו השתתף בריקוד הפניאוריתמי ויכול להעיד על החוויה המיוחדת.

 

קראו את המאמרים הבאים על האחווה הלבנה - לחצו לקישור:

 האחווה הלבנה

פטר דונוב - לחצו לקישור

אמונת האחווה 1 - לחצו לקישור

אמונת האחווה 2 - לחצו לקישור

הריקוד הפניאוריתמי - לחצו כאן

שירת הריקוד הפניאוריתמי - לחצו כאן

החיים הם משל - לחצו לקישור

קרני השמש - לחצו לקישור

ריקוד הפטנגרם - לחצו לקישור

קשר אחווה בוגומילים - לחצו לקישור

  

 

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו