הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

אטלנטיס ויוון - טיולים לרחבי העולם

אטלנטיס ויוון

סיכומים מספרו של איגנטיוס דונלי Ignatius Donnelly 1831-1901 אטלנטיס - מיתוסים של העולם שלפני המבול

 

דונלי טוען שסיפורי המיתולוגיה הם בעצם על שליטים ומלכים של אטלנטיס, ממלכה עתיקה מתקדמת ואבודה שהשפיעה על שני צדי האוקיינוס האטלנטי, את ההוכחה לכך הוא נותן בספרו על ידי השוואה בין מנהגים, אמונות ואמנות בשני צדי האוקיינוס.

האנשים האטלנטיים היו בעלי גולגולת מאורכת וזה בא לידי ביטוי במנהגים להאריך גולגולות של המאיה, אניקה, קלטיים, מצרים.
דונלי חיפש תלים קדומים במקסיקו, ארה"ב, מרכז אמריקה, בוליביה וקולומביה, וקישר אותם עם שרידים בספרד, צפון אפריקה אירלנד ומערב אירופה, איטליה, המדינות הבלטיות, מצרים והמזרח. הוא טען שאטלנטיס הייתה אימפריה שהשפיעה על אזורים נרחבים על פני כדור הארץהמיתולוגיה של היוונים כמשקפת את סיפור אטלנטיס.

הכוהן בסאיס אומר לסולון "אתם היוונים רק ילדים משחקים משחקים" וזה נכון בהשוואה לעמים עתיקים יותר. "אתם בורים לגבי מה שהיה". היסטוריה של שמונת אלפים שנה שנמצאת בספרים. והוא מספר לו על ההישגים המופלאים, חוקים ומוסדות של אטלנטיס.

 

דונובי אומר שאטלנטיס זה תור הזהב המיתולוגי שבו המלכים הפכו לאלים. יש להם אופי אנושי והם אפילו בני תמותה (מרגרט מוראי מוצאת קבר של זאוס בכרתים). האולימפוס משקף את סיפור אטלנטיס וכך גם האיים של המבורכים.
ההיסטוריה של אטלנטיס משתקפת במיתולוגיה. לפי הכהן בסאיס "הכוח שלהם היה לא רגיל, כל מה שעשו היה במהירות, נעים בחלל בחלקיקי שניה. הם היו חכמים ולימוד בני אדם. את אלו שבאו איתם במגע, היה להם חוש צדק ועונשים כבדים על פשעים, לעומת גמול למעשים אצילים, הם חיו לפי חוק"
(Murray's "Mythology," p. 4.)


זאוס שכן בהר הגבוה ביותר באטלנטיס. שהיו לה שנים עשר מלכים, אלים, אלו האולימפיים. המילה אולימפוס היא שיבוש של המילה אטלנטיס. האלים לא בראו את העולם, אלא ניהלו אותו.

 

 

 

האיים האלוסיים הם מקום אגדי במערב אליו הולכים נשמות המתים, אך במיתולוגיה הם נשלטים ידי קרונוס ואטלס, מיקומם - היכן שהשמש זרחה בזמן שביוון היא שקעה מרמז על היבשת האבודה אטלנטיס. אפלטון אומר שהיכן שפוסיידון ואטלס שלטו הייתה אטלנטיס. האלים גרו בארמונות ומקדשים נפלאים על ההר נפרדים משאר העולם. קרונוס, דיוניסוס, היפריון, הרקולס, קשורים כולם עם היבשת האבודה.

אפלטון מדבר בדיאלוגים על שלטון של שדים הקשורים לקרונוס על בני אדם, המביאים סדר ותור זהב. סוקרטס אומר שהשמש, ירח והכוכבים היו האלים הידועים ליוונים המקוריים. לאחריהם באו השדים, הגיבורים, השדים הם גזע הזהב של בני אדם שמוזכר על ידי הסיודוס. כיום אנחנו בתקופת הברזל.

אנשים עברו דרך תור הזהב, אל תור הכסף שהיה תקופה של שלום ושמחה, אל תקופת הברונזה, ולאחריה הקשיים של תקופת הברזל, ואז זאוס הביא מבול, ורק דוקליון ואשתו פיררה ניצלו. עם רדת המים הוא זרק אבנים מאחורי גבו ומהם נוצר גזע אנושי.


הרצף של התקופות מראה שהייתה בעבר תרבות אטלנטית מתקדמת, דונבי טוען שכלי הברונזה של אירופה הובאו מאטלנטיס, והמבול הוא זה של התנ"ך. 
חפצים שנפלו משמיים הגיעו בעצם מאטלנטיס (חרבות, עוגן).

אורנוס היה המלך הראשון של הגזע הגדול, הסמל שלו השמים, הוא בנה של גאיה, ואביהם של הטיטנים, הקיקלופים. גזעים קדומים מתורבתים. הממלכה של הטיטנים הייתה אטלנטיס.

 

 

פלוטו שלט על ספרד והמערב, נפטון על הים והאיים, זאוס על אסיה. אודיסוס מוצא את ארץ המתים באוקיינוס מעבר לעמודי הרקולס. זאת הייתה ארצם של האטלנטים.

הטיטנים שלטו על פריגיה, תרקיה, כרתים, וחלקים מיוון. ספרד, מאוריטניה ואולי גם סוריה. הם נוצחו על ידי סאטרון. טיטנים ידועים הם אוקיאנוס, קרונוס, אטלס, תטיס וקרונוס. מקורונוס וריאה יצאו זאוס והרה. יתרה מזאת לפי תימאוס, אוקיאנוס וטטיס היו הילדים של האדמה והשמיים, ומהם יצאו קורונוס וריאה, במילים האחרות כל האלים באו מהאוקיינוס. האוקיינוס האטלנטי נקרא על ידי היוונים האוקיינוס הכרוני, מינוס היה הבן של אוקיינוס שהביא תרבות לכרתים, כתב את חוקיו על נחושת, כפי שחוקי אטלנטיס היו כתובים על עמודי נחושת (מזכיר את בית המקדש)

 

באודיסאה מוזכר האי של הPhæacian שם יש גזע אנשים רחוק, התיאור של האי: הנמל, ערים, טירות, אניות, מזכיר את אטלנטיס. וכך גם האי של קליפסו. אוליסס יורד לעולם התחתון, מקום המתים ומגיע לגבולות הרחוקים של אוקיינוס, מעבר לעמודי הרקולס, המסע של יוליסוס (השם הלטיני של אודיסוס) הוא מאבק עם פוסיידון, המייסד של אטלנטיס.
לקיקלופים יש עין אחת, אך היא בוהקת וזוהרת, קורנות ורועמת, זה נשק שלא מוכר כיום. באודיסאה מופיעים יצורים עם מאה הידיים הגורמים למערבולות בים, הם זיכרון לספינות האטלנטיות עם מאה המשוטים.

 

לפי הרומאים סטורן – קורונוס, הגיע לאיטליה מהמערב והדריך את המלך יונוס בחקלאות, תרבות יין, ולהפוך לעם. סטורניה זה ארץ שך זרע ופרי, אטלנטיס הייתה ארץ של הרבה פירות. זה היה תור הזהב. הסטורנליה הייתה זמן של שמחה וחגיגות, מזכירה את ימי אטלנטיס.
זאוס היה השליט הגדול בזמן השיא של אטלנטיס המביא צדק ואמת, הוא עובר בין האנשים מפקח על מעשי בני אדם, מביא מבול לרשעים ותשועה לטובים. הוא חיבב נשים והאלים האחרים הם צאצאיו. הוא היה אל הרעם, לפי דונובי האטלנטים המציאו את אבק השריפה ומשם זה הגיע לפיניקים.

 

פוסיידון השליט של אטלנטיס היה הראשון שאילף את הסוס, אפלטון מדגיש את חשיבות הסוסים באטלנטיס. הוא בנה את חומות טרויה. ייסד את אתונה, האיל עם גיזת הזהב היה צאצאו. הקלשון התלת קני שלו מייצג את שלושה האיים של ממלכת אטלנטיס

 

 

דיוניסוס נכדו של פוסיידון נסע בכל העולם מלמד אנשים לגדל יין ואת אומניות השלום.

הנימפות היו יצורים בין אלוהים לבני אדם. הם חיו מאמברוסיה, משקה אטלנטי. חלק מהם נקראו אטלנטיד. ההספרידים נקראו בנות אטלס, אימם הייתה הספריס שהיא האנשה של אזור המערב, ביתם היה אי באוקיינוס צפון מערבה מאפריקה. הגנים של ההספרידים היו במערב הרחוק, מעבר לאפריקה, ואטלס חי בגנים אלו, הוא היה כנראה המלך של אטלנטיס (Murray's "Manual of Mythology," p. 258.). שם נמצאו תפוחי הזהב.  

 

לסיכום: אלי יוון מייצגים שליטים של תרבות גדולה, ההוכחות הם כדלהלן:


1 הם לא בראו את העולם אלא ניהלו אותו

2 הם היו אנושיים והקימו ערי תרבות
3 הם גרו באי באטלנטיק בקצה המערב, היכן שהשמש מאירה לאחר ששקעה ביוון

4 הארץ נהרסה במבול

5 הם נשלטו על ידי אטלס ופוסיידון

6 האימפריה שלהם הגיעה למצרים, איטליה, וחופי אפריקה

7 הם התקיימו בתקופת הברונזה ותחילת עידן הברזל

 

כותבים נוספים:

לורד בקון bacon אומר שיש יותר למיתולוגיה משנראה לעין.
כנראה שסגידה לשמש, ירח וכוכבים, היה הדת הפשוטה של האטלנטים, שכללה מנחות של פרחים ופירות. משם זה עבר למצרים, בבל, פיניקיה, כך מסביר 
The Hon. W. E. Gladstone

 

איש נוסף התומך בתיאוריות אלו הוא אדגר קדה הצרפתי שאומר שאגדת הפלאידות משקפת את היעלמות חלק מהרי האטלס מתחת למים. בנותיו של אטלס הופכות לכוכבים. החיפוש של הרקולס אחר תפוח הזהב בהספרידות משקף קשר של היוון עם תרבות גבוהה. מאטלנטיס הגיעו תפוזים, בננות, אננס.

 

ראו מאמרים - לחצו לקישור

כרונולוגיה היסטורית

התקופה המיקינית

הפלנקה היוונית

הפוליס היווני

ממלכות באסיה הקטנה

כרתים והממלכה המינואית

שקיעת יוון

היסטוריה ביזנטית

 

 


 

רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו