לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

אלבניה - טיולים לרחבי העולם

מדוע אלבניה?
אלבניה –  היא המסתורין האחרון באירופה, כל אחד יכול למצוא באלבניה ניסיון וחוויה חדשה שתמיד חיפשו.
אלבניה היא ארץ הנשרים והשער למזרח, ממוקמת בחוף המערבי של הבלקן, אלבניה מציעה למבקר חוויה ייחודית, אתרים היסטוריים וארכיאולוגים מרשימים וטבע בתולי ופראי שאין כמוהו באירופה.

העם האלבני הוא ממשיך דרכו של אחת הציוויליזציות העתיקות באירופה ובעל היסטוריה מדהימה...
אלבניה היא ארץ שבה תרבויות וכובשים נמזגו, והשרידים שלהם, שהגיעו אלינו כיום מזמנים עותומאניים, ביזנטיים, רומאים ואילירים, נראים בברור.. אלבניה היא ארץ ששמרה על עצמה כאזור גבול בין 2 תרבויות וציוויליזציות גדולות, בין מזרח ובין מערב, בין ביזנטיון ובין רומא, בין האסלאם ובין הנצרות. אנשיה שמרו תמיד בקנאות על עצמאותם ועל התרבות והשפה הייחודים שלהם, שנשמרו עד היום... אלבניה היא מוזיאון של מסורות עתיקות.

האלבנים שידועים באופי החזק שלהם, ידועים גם באירוח ובנדיבות שלהם. שיריו הבלתי נשכחים של לורד ביירון, המשורר הבריטי בן המאה ה19, על האלבנים, מסורתם ואופיים, מעידים יותר מכל דבר אחר על האנשים של הארץ.
המסורות של האלבנים, הם מגוונות ומשתנות מצפון לדרום, אלבניה מציעה למטייל מגוון אתני עשיר על פני חבל ארץ לא גדול.

גם הנוף של אלבניה מגוון: מחופים סלעיים בחוף הדרומי ועד לחוליים בחוף הצפוני, מהאלפים האלבנים הגבוהים בצפון לעמקים הרחבים בדרום, מנהרות ההרים השוצפים ועד לאגמים הטקטוניים הכחולים, מנוף הכפר ועד לטבע הבתולי באזורים מרוחקים מבני אדם.
אולי כל זה נשמע מוגזם, כמו אניגמה תיירותית או מסתורין של האלוהים, אך ככל שזה נוגע לאוהבי התיירות באלבניה, אנחנו יכולים לומר בבירור שזו אכן המציאות.


מידע כללי אלבניה:
שטח : 28.784 קילומטר מרובע
אוכלוסייה 3.500.000
בירה: טירנה (אוכלוסייה של 553.435)
שפה – אלבנית (ממשפחת השפות ההודו אירופאיות)
שיטת שלטון – רפובליקה פרלמנטארית.
דת: מוסלמים סונים, מוסלמים בקטשים, נוצרים אורתודוקסים, נוצרים קתולים.
שדה תעופה: רינס  (אימא תרזה)


מאמרים אלבניה - לחצו לקישור:
היסטוריה אלבניה.
 
מצב עכשווי אלבניה. 
 
תרבות ודתות אלבניה
 
הדרקון של אלבניה
 
הצלת יהודי אלבניה בשואה
 
מסע בדרום אלבניה בעקבות שבתאי צבי   
אתרים באלבניה 
בראט 
טבע באלבניה 
נצרות באלבניה 

מאמרים על הבקטשים באלבניה - לחצו לקישור

בקטשים באלבניה

עבאס עלי

קתכיזם בקשטי

דפים בקטשים

מסעות עם בבה 1

מסעות עם בבה 2


הצעות לטיולים באלבניה - לחצו לקישור
טיול לקבוצות -
לחצו כאן
אלבניה ומונטנגרו - לחצו כאן

טיול ג'יפים באלבניה - לחצו כאן

טיול עצמאים אלבניה - לחצו כאן


 אלבניה

האלבנים טוענים ובצדק שהם המשך של העם האילירי הקדום, עם בן שלושת אלפים שנה. אלבניה היא המסתורין האחרון באירופה, ארץ שהייתה סגורה עד לפני 25 שנה, הארץ הענייה באירופה, אך העם העתיק ביותר ובעל מורשת תרבותית ודתית עשירה. אלבניה היא ארץ שבה ארבע דתות חיות בשלום, הדת של האלבנים היא אלבניה. זאת ארץ שאין כמותה בעולם ובאירופה, אלבניה מחכה שיגלו אותה מחדש

טיולים מאורגנים אלבניה

אלבניה היא ארץ מעניינת מאד לטיולים מאורגנים, וגם טיולים פרטיים, טיולי ג'יפים וטרק. הנוף באלבניה מאד מבותר, זאת ארץ של הרים, אבל יש גם חופים יפהפיים, אלבניה מחולקת לשלושה אזורים, בצפון האלפים האלבניים, בדרום אזור צפון אפירוס, הרים גבוהים עם עמקים וחוף נפלא, ובמרכז טירנה, עיר הנמל דורס ואזור ההרים המרכזים המגיע לאגמי אוכריד ופרספה, אפשר לטייל באלבניה הרבה ימים ולא למצות את יופיה וראשוניותה. ומעל הכל העם האלבני, הוא החוויה האמיתית.

טיולים לאלבניה עם תרבויות עולמי

תרבויות עולמי התחילה במידה רבה את הטיולים המאורגנים של ישראלים לאלבניה, הוצאנו עשרות טיולים בשנה. הטיולים שלנו התחילו בעקבות הגילוי של סיפור הצלת יהודי אלבניה בשואה. לטייל באלבניה קשה יותר מאשר ארצות אחרות באירופה בגלל התשתית הלא מפותחת, ומהצד השני זאת היופי של אלבניה. נגלה לכם את אלבניה האמיתית. ניתן לשלב טיול באלבניה עם הארצות השכנות
הרשמו לרשימת התפוצה שלנו