לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

אלים חדשים - טיולים לרחבי העולם

אלים חדשים

לפי תפישת דמנהור, המין האנושי צועד לקראת התפתחות אבולוציונית שתגרום לשינוי גדול ביכולת האדם ותפישתו. השינוי יהיה דרמטי וגדול יותר מהמעבר בין איש המערות לאדם החושב של ימינו. הוא כרוך בהתעוררות שלושה אלים חדשים שיתפסו את מקומם של האלים הוותיקים, שכבר איבדו מכוחם. השמות אותם אלים יהיו שמות אלים ישנים, אבל מהותם תהיה שונה. ואלו הם: הורוס – אדם עם ראש של נץ, פאן – אדם עם רגלים של תיש, בסתת – אישה עם ראש לביאה.

 

הורוס – אדם נץ

האל אוזיריס הוא אל מצרי שמביא תרבות לבני אדם ויוצר ציוויליזאציה אנושית מתקדמת, ואכן בתחילת ההיסטוריה היו ציוויליזאציות כגון אלו של אטלנטיס ומצרים, שהיה להן יכולות וטכנולוגיות שאין לנו כיום. אלא שאוזיריס זה נרצח על ידי סת אחיו, כשם שהתרבויות המתקדמות נוצחו והושמדו על ידי ה"אויב", אותה דמות מיתולוגית שנמצאת באולם האדמה העליון.
הורוס הוא בנו של אוזיריס ומסמל את עיקרון האור. הוא יוצא להילחם בכוח הרע – סת, מנצח אותו ומחזיר עטרה ליושנה, מחדש את התרבות האנושית, מחזיר את בני האדם למסלול הנכון ומכונן שלטון צדק.

מבחינת אנשי דמנהור, הורוס שמנצח את סת הוא מנהיגם פלקו שיוצר את דמנהור, ועל ידי כך מביס את כוחות הרע. אלא שזה לא רק פלקו, בדמנהור שבאיטליה נולד מחדש עקרון האור, נוצרת מחדש דרך החיים האנושית הנכונה, נולדת תקווה חדשה למין האנושי, נוצרת תרבות חדשה, טיפוס אדם חדש, אדם הורוס, אדם נץ, אדם שמש.

האל הורוס של העתיד מייצג אדם זה.

 

 

בסתת – אישה לביאה

האלה בסתת של העתיד מייצגת את צדדי האינטואיציה ותת המודע שיתפתחו באדם החדש ויחברו אותו לקול הפנימי שבתוכו, קול שישמש כמדריך פנימי לגבי מה לעשות ומה לא. בסתת היא העיקרון הנשי של האור וקשורה לגביע הקדוש.

 

במיתולוגיה המצרית בסתת יכולה להופיע בצורת חתולה או לביאה ששמה סחמת. הלביאה היא הצורה הזועמת שלה, צורת הכוח, והיא נקראת גם העין של רע. בצורתה של סחמת מבטאת האלה אם את כוח המוות שקיים בעיקרון הנשי, כוח ההרס, שמאפשר לידה חדשה.
צורה אחרת שבה בסתת יכולה להופיע היא בדמותה של חתחור – האלה פרה, אלת הפריון והאהבה. שתי הצורות הללו הן שני פנים של אותו עיקרון, שמצד אחד נותן חיים ומסוגל לאהבה, ומצד שני יכול לקחת חיים ולהביא מוות. באמצע בין שתי הקצוות נמצאת בסתת עצמה בצורת חתולה, בת זוגו האולטימטיבית של הורוס, עיקרון הנשיות של האור.

בגני המתחם המרכזי של דמנהור - דמג'יל, ניתן לראות פסלים של העיקרון הנשי בצורת בצורת אישה ענוגה המחזיקה גביע בידה. זהו הגביע הקדוש המסמל את היכולת להכיל, לקבל ולהעשיר את כל שניתן. הגביע מאפשר סובלימציה וטרנספורמציה של הקיים ומביא את החומר מהרמה הפיזית אל הרמה הרוחנית.

 

פאן – אדם תיש

האל פאן של העתיד מייצג את עיקרון ההרמוניה עם הסביבה והתפתחות כדור הארץ. פאן הוא קשר לחלקים הגבוהים של כדור הארץ שדרכם יש לנו קשר עם היקום. הוא אלוהי הטבע וקשור לאולם האדמה התחתון, שבעוד שבסתת קשורה לאולם המים, ואילו הורוס לאולם המראות.


פאן ההיסטורי הוא אל בעל רגלי תיש וגוף אדם, המוצג כשהוא מנגן בחליל העשוי קני סוף. במיתולוגיה היוונית הקדומה הוא אל הטבע ומייצג את חוקי הטבע והעקרונות האוניברסאליים שלפיהם פועל היקום, ומכאן השימוש במילה פאן כמייצגת אוניברסאליות. אלא שבטבע של פאן יש חמלה, אהבה, שנובעת כתוצאה מהחיים האומללים שהוא עבר.

פאן נולד חצי תיש חצי אדם. תיש סימל במיתולוגיה העתיקה את היצר. כתוצאה ממראהו הדוחה (כל מי שראה אותו נכנס לפאניקה – מהמילה פאן) נדחה פאן מחברת בני האדם ונדחף למצוא את האלוהים שבתוכו. הוא עשה זאת בעזרת שני דברים: יציאה אל הטבע ומוזיקה – נגינה בחליל רועים, וכך נהיה לאלוהי הטבע

 

 

מאמרים נוספים על דמנהור, המקדש, הקהילה ואורח החיים

המקדש מתחת לאדמה

הר הקסמים

האורקאל

לדבר עם עצים

 טארות ודמנהור

ספרואידים וסלפיקות

אלים חדשים

האלכימאי

היסטוריה דמנהור

קווים סינכרוניים

המקדש הפתוח

הדרך הרוחנית

חשיפה לדמנהור  - הצטרפו אלינו לאחד הטיולים הקרובים

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו