הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

אנגליה - טיולים לרחבי העולם

מידע על אנגליה

על המגן האנגלי מופיעים המילים: הזכות שלי ולאלוהים. וזה מראה על האופי הכפול של האידיאל האנגלי. אידיאל של אנשים בעלי זכויות, אינדיבידואלים, ולא סתם צמחה שם הדמוקרטיה, והיה את מגילת הזכויות, ומצד שני אידיאל של אמונה דתית באלוהים.

זה מופיע גם בסמליות של החרב אקסליבר באגדות המלך ארתור, (באולמות האבירים בטינטגל) צד אחד של החרב קשור לחובות כלפי האדם, צד שני לחובות כלפי האלוהים. הנקודה בקצצה מסמלת צייתנות. והחרב שהופכים אותה היא צלב. וכך האופי הכפול בא לידי ביטוי, חרב היא הכלי להבדיך בין טוב לרע, והטוב והרע נובעים משילוב של אינדיווידואליות וכלל.

אנגליה היא ערבוב של אצילות נורמנית שכובשת את אנגליה בתחילת המאה ה11, צאצאיהם של הוויקינגים המשלבים את ערכי הפרא האציל והמוסר הנוצרי, ביחד עם ערבוב של דם קלטי, קשר לטבע, אינסטינקט, זרימה, יערות מקודשים, מכשפים ופיות, וגם דם אנגלו סכסי – שבטים גרמניים, שקשורים למעשיות, סדר, ארגון, חיים ארציים.

בסמל האנגלי יש מצד אחד את היוניקורן, בעל חיים פלאי, לבן, טהור, חד הקרן, שאותו רואות רק בתולות בליל ירח מלא, לפי מיטב המסורת הקלטית. ומהצד השני את האריה המסמל אצילות. אריה היה סמלם של אצילי ומלכי צרפת, שמשם באו הנורמנים ואליהם התייחסו מלכי אנגליה ראשונים, שראו עצמם בזכות גם כמלכי חלקים מצרפת. הצרפתים ראו את עצמם כשבט יהודה של אירופה הנוצרית ושושלות האצולה התייחסו חלקם אף באופן פיזי לשושלות בית דוד ונסיכי יהודה. מכאן האריה הצרפתי, מכאן הוא עבר למלכי אנגליה.

אנגליה הייתה ארץ של קלטים שנכבשה על ידי הרומאים ועברה תרבות, הקניית ציוויליזציה, חוץ מהאזורים של וולס וסקוטלנד.

 

 

היסטוריה אנגלית

 

במאה ה4 נשלטה אנגליה על ידי הרומאים והנצרות הקלטית הקדומה החלה להתפשט בה. אולם במאה החמישית, עם התגברות סכנת הפלישה של השבטים הגרמניים, הן לאנגליה והן לרומא, החליטו הרומאים לעזוב את אנגליה, והתושבים המקומיים הופקרו לנפשם אל מול איום הפלישה הצפוי. דמות מלך אגדתית בשם ארתור הצליחה לאחד אותם ולעצור, לזמן קצר, את השבטים הפולשים, דמות זו היא דמותו של המלך ארתור, שנתפש בהיסטוריה האנגלית כדמות המלך האידיאלית, מלך הצדק, שמלכותו תקדים את בואה של מלכות שמים, בסופו של דבר נתפרקה ממלכתו של ארתור והוא עצמו נפצע והועבר לאי האגדי של אוולון, שם הוא מחכה לזמן שבו אנגליה תצטרך אותו שוב. אבל האגדה נשארה, והיא מופיעה בפעם הראשונה בספר שנקרא "החומר של בריטניה" שנכתב על ידי הנזיר וויליאם ממלברי במאה ה12. גם אגדות הגביע הקדוש מופיעות בזמן הזה, בכמה וורסיות, כשבוורסיות המאוחרות יותר בכמה שנים הם קשורות לסיפור של המלך ארתור וחבורת האבירים שסביבו, הלא הם אבירי השולחן העגול.

לפי האגדות יוסף מארמתיה הגיע לאנגליה בשנת 70 לספירה ובאמתחתו הגביע הקדוש, אותו גביע שממנו ישו שתה בסעודה האחרונה ואליו נאסף דמו לאחר שנצלב. יוסף מארמתיה מייסד באנגליה שולחן וסביבו 12 תלמידים ומתחיל את הנצרות. הגביע הקדוש נשמר בידי צאצאיו של יוסף בטירה מסתורית. בריאות הארץ וברכתה תלויים בשמירה של הגביע על ידי צאצאיו של יוסף. אחד מהצאצאים השומרים על הגביע חוטא בחטא התאווה וכתוצאה מכך הגביע נעלם והארץ סובלת. צאצא זה נקרא המלך הדייג. הגביע מופיע באופן פלאי לפני אחוות השולחן העגול של המלך ארתור והופעתו גורמת לאבירים לרצות לצאת ולחפש אותו. רק אחד מצליח להגיע אליו, הלא הוא גלהד, האביר המושלם, והוא נהפך להיות שומר הגביע במקום המלך הדייג ועל ידי כך מחזיר את הברכה אל הארץ.

במאה ה11 פולשים הנורמנים לאנגליה ומקימים בה מלוכה ומתחילה ההיסטוריה של אנגליה כפי שאנחנו מכירים אותה היום.

 

 

אנגליה וישראל

אנגליה וישראל קשורות ביניהם בקשרים מיסטיים. יוסף מארמתיה מגיע לאנגליה לאחר חורבן הבית עם הגביע הקדוש ומתחיל באנגליה את הדת החדשה. 1000 שנה יותר מאוחר ריצרד לב הארי מגיע מאגליה לישראל בכדי לשחרר את הארץ הקדושה, 2000 שנה יותר מאוחר שולטים האנגלים משחררים האנגלים את ישראל מידי העותמאנים ומאפשרים במידה מסויימת את הקמת המדינה החדשה.

הקשר בין אנגליה וישראל הוא עמוק ועתיק יותר ממה שחושבים. מעגלי האבנים הידועים של סטונהג ואווברי, תרבות האבנים הגדולות, הגיע לאנגליה כנראה מעבר הירדן, המעגלים הראשונים הם המעגל של רוגום הירי ברמת הגולן, והתרבות הכלכוליתית של עבר הירדן הגיעה לאירופה ומשם לאנגליה.

אנגליה היא ארץ של תרבות, של תיאטרון, של ספרות, אנגליה הובילה את התרבות העולמית המערבית בתחילת המאה שעברה ובמאה ה19. אנגליה בראשתו של ווינסטון צרציל עמדה בפרץ כשהחושך איים להשתלט על העולם. אנגליה היא ארץ של גנטלמנים ושל כדורגל.

תרבויות עולמי מובילה מסעות לאנגליה בדגש התרבות האנגלית, הספרות האנגלית, באופן כללי, וגם בדגש תרבויות ודתות עתיקות של אנגליה: מעגלי האבנים של סטונהג, התרבות הקלטית, אגדות המלך ארתור והשולחן העגול, ועוד... מסלולי הטיול שלנו מתרכזים בדרום אנגליה ובקורנוול. נופים מדהימים, שלוות גן אנגלי, וקסם שלא נחלש ושהערפל האנגלי רק מוסיף לו.

 

דרום אנגליה

בדרום אנגליה התפתחה תרבות האבירות של ימי הביניים, הרומנסות של השולחן העגול והמלך ארתור נכתבו במנזרי הדרום, בדרום אנגליה התפתחה תרבות האבנים הגדולות 3000 שנה לפני הספירה והתרבות הקלטית 1000 שנה לפני הספירה. דרום אנגליה היא ארצם של מעגלי האבנים, קווי האנרגיה, של המקומות המקודשים, דרום אנגליה היא ארצם של הדרואידים, של המכשפות, האי של אוולון. דרום אנגליה זאת ארצו של המלך ארתור, אבירי השולחן העגול, טירת טינטגל ואולמות האבירים, מוזיאון המכשפות ועוד.

 ראו מאמרים לחצו לקישור:

ויילס

אולמות האבירים בטינטגל

האי של אוולון

מעגלי האבנים

אתרים באנגליה

אתרים בויילס

קלטים

דרואידים

מידע על סקוטלנד

 

טיולים קרובים לאנגליה - לחצו לקישור

בעקבות הגביע הקדוש

 

רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו