לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

אתרים איטליה - טיולים לרחבי העולם

ערש התרבות האנושית

איטליה היא ערש התרבות האנושית, בה התפתחה התרבות הרומית, האימפריה הגדולה והמרשימה ביותר שהעולם הידע. בה התפתחה התרבות המערבית. רומא הייתה בירת העולם הקלאסי, מקום מושבם של קיסרים, ולאחר נפילתה של הקיסרות הרומית באיטליה ישב האפיפיור, המנהיג של העולם הנוצרי המערבי.

 

מרכז העולם בתקופה הקלאסית

כל הדרכים מובילות לרומא אומר הפתגם הידוע, ואכן בתקופה הקלאסית רומא שלטה על כל אגן הים התיכון, רוב האוכלוסיה המתורבתת של העולם המערבי, ורבע מאוכלוסיית כל העולם באופן כללי. זאת הייתה אימפריה ללא מתחם כשרומא ואיטליה במרכזה, האיטלקים קיבלו שוויון זכויות והצטרפו לרומאים בברית ובאופן אורגני. ברומא היו יותר ממיליון איש, השפה המדוברת בעולם הייתה לטינית. הערכים של איטליה עברו לעולם כולו. הרומאים ראו עצמם כנועדו לשלטון, האושר של האימפריה זרם לרומא ואיטליה הארץ

 

תחייה תרבותית בימי הביניים 

איטליה ידעה תחייה תרבותית ורוחנית בימי הביניים והובילה את תנועת הרנסנס. הממציאים והאומנים של העולם המערבי באו מאיטליה. תנועות דתיות נוצריות כגון הנזירות לסוגיה התחילה באיטליה. לאונרדו דה ווינצי, רפאל, כולם חיו ויצרו באיטליה, וונציה שבאיטליה שלטה על הימים ומרקו פולו מאיטליה גילה את העולם. הערים פיזה, גנואה, וונציה, מילאנו היו הכוחות הכלכליים המרכזיים של אירופה, מחברים מזרח ומערב

 

 

מאמרים על אתרים באיטליה - לחצו לקישור

אתרים איטליה

פסלים ברומא

דמנהור

טורינו בירת המאגיה של איטליה

מילאנו

פיזה

אסיזי

רוונה

סיינה

פירנצה

 

אמרים על חבלי איטליה - כולל פירוט על אתרים

חבלי איטליה

פיאמונטה

לומברדיה

ליגוריה

אומבריה

טוסקנה

דרום איטליה

אפוליה

קמפניה

לאציו

בזיליקטה

אברוצו ומוליזה

 

טיולים לקבוצות  - לחצו לקישור

דרום איטליה נביאה ומלאך מיכאל

חשיפה לדמנהור

פסטיבלים באיטליה

 

 

למאמרים על דמנהור - לחצו כאן

 

דמנהור - ישוב רוחני הגדול באירופה

בצפון מערב איטליה ישנו את היישוב הרוחני הגדול באירופה - דמנהור. 800 מבוגרים החיים בפדרציה של קהילות ורואים באומנות דרך לביטוי רוחני. בדמנהור שבאיטליה נוצרה מסורת אומנות חדשה, רנסנס מחודש, במסגרתו בנו אנשי דמנהור מקדש עצום מתחת לאדמה בו נתנו ביטוי לדרך הרוחנית שלהם באומנות. מקדש זה שבצפון איטליה, נחשב לאחד מפלאי עולם ובנוסף לו יש הרבה יצירות אומנות וסדנאות אומנות של אנשי דמנהור על פני האדמה.

דמנהור נמצאת כמה עשרות קילומטר מטורינו שבאיטליה, בטורינו נמצא מוזיאון מצרי ובו מהאוספים המרשימים בעולם של עתיקות מצרים, לא רחוק משם נמצאת כנסייה ובה הבד של טורין, בד אניגמטי שלפי הנטען עטף את גופתו של ישו, ונטבעה בו דמותו האמיתית. לא רחוק מטורינו שבאיטליה ומדמנהור נמצאים הרי האלפים האיטלקיים המרשימים, נוף בתולים של קרחונים, אגמים, יערות והרים נישאים.

 

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו