הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

אתרים אלבניה - טיולים לרחבי העולם

מדריך אתרים אלבניה

 

צפון אלבניה

שקודה
מהגדולות והחשובות בערי אלבניה. נוסדה במאה ה4 לפני הספירה כבירת השבט האילירי של הלבאיטס, בזמן המלך גנטיוס נהייתה בירת הממלכה האילירית. לאחר מכן הייתה בירת מחוז אליריה של הרומאים. במאה ה14 שקודרה הייתה בירת המחוז של בלשה שנכבש על ידי וונציה. המקום החשוב בעיר זה טירת רוזפה. העיר שקודרה הייתה בירתם של בני משפחת דוקגיני והם שלטו משם על צפון אלבניה בזמנים עותמאנים.
15 קילומטר משקודרה יש שרידי עיר ימי ביניימית בשם סרדה.

 

קרויה
קרויה מוזכרת לראשונה במרכז נוצרי במאה ה9. לאחר מכן היא נהיית מרכזה של משפחת טופיאז הפיאודלית ונסיכות ארבריה.
הטירה של קרויה נבנתה במאות 5-6. זאת טירה טיפוסית על שטח של 2.25 הקטר שבתוכה בתי מגורים האופייני לאלבניה.
סקנדרברג כובש את קרויה באמצע המאה ה15 והופך אותה למרכז של המאבק בעותומאניים.
בתוך הטירה יש כיום מוזיאון אתנוגראפי לזכרו של סקנדרברג ומאבק הגבורה האלבני, המוזיאון תוכנן על ידי ביתו של אנוור הודגה, בתוך הטירה יש גם בתי קפה עם נוף מדהים בדרך בטירה יש שוק משוחזר יפה.

 

מרכז אלבניה 

טירנה
יש בעיר כ600000 איש, והיא מרכז ביחד עם דורס של יותר ממיליון, זה המרכז של אלבניה, הבקעה המרכזית הגובלת בהרים. היא נוסדה במאה 17 על ידי פאשה תורכי מקומי, כמרכז מסחר ותחבורה, הייתה עיר קטנה, גדלה עם השנים, במאה ה18 19 נבנה בה מסגד גדול, וב1920 היא נהפכה לבירה של אלבניה. טירנה נוסדה ב1614, אך יש בה שרידים של התיישבות כבר מהתקופה הניאוליתית וטירה עתיקה לרגלי הר דגטי. האתרים העיקריים בעיר הם המונומנט של סקנדרברג בכיכר סקנדרברג, באותה כיכר נמצא גם מסגד אתם באי, המסגד הוותיק של העיר, מגדל השעון, התיאטרון הלאומי והמוזיאון הלאומי. הפארק המרכזי של טירנה הוא אזור נעים לטייל בו.

 

דורס
לפי האגדה דורס הוקמה על ידי המלך האילירי אפידמנוס שקרא לה על שם נכדו דירה כבר לפני 4000 שנה! במאה ה7 לפני הספירה פלשו לדורס היוונים שקראו למקום דירכיון. במאה ה4 לפני הספירה דירכיון נהייתה עיר עצמאית המייצרת מתכות, קדרות, עור, בדים ואוניות, מטביעה מטבעות שנפוצות בכל העולם. האילרים מצליחים להשתלט על דורס במאה ה3 לפני הספירה והופכים אותה לבירתם, רק בכדי להיות נכבשים על ידי הרומאים שהופכים את דירכיום – בשפתם לתחילת הוויא איגנטיה, הדרך המחברת בין רומא לביזנטיון. קיקרו קורא לדורס העיר הנערצה, וקטולוס קורא לה הפונדק של האדריאטי.
במאות ה10-14 העיר נשלטת על ידי בולגרים, נורמנים, צלבנים, וונציאנים, סרבים, ועוד. בתחילת המאה ה16 היא נכבשת על ידי העותמאנים. ב1914 לאחר כיבוש וולורה על ידי האיטלקים היא נהיית בירת אלבניה עד 1920.
עתיקות: האמפיתיאטרון – הגדול מסוגו בבלקן, הוא מהמאה ה2 לספירה. אולי תקופתו של אדריאנוס. באחד הבתים בעיר נמצאה מוזאיקה יפה של ראש אישה מוקף פרחים. נמצאו גם מרחצאות רומיים.
דורס היא העיר השנייה בגודלה באלבניה והנמל המרכזי שלה, יש בה טיילת יפה ובתי קפה, מגדל וונציאני, חומת עיר מהתקופה הביזנטית, אמפיתיאטרון רומי, מוזיאון ארכיאולוגי עשיר בממצאים מעניינים. ממערב לעיר ניתן לראות על גבעה את הווילה של המלך זוג.

 

 

דרום אלבניה 

וולורה
הוקמה במאה ה4 לפני הספירה ונודעה בשם אאולונה, אחרי נפילת אפולוניה ודורס נהייתה הנמל העיקרי של איליריה. הייתה שם בתקופה הביזנטית דיוקנסיה נוצרית. בימי הביניים התחברה עם המצודה של קנינה שנמצאת כמה קילומטר בדרום מזרח. במאה ה15 כבשו אותה התורכים שהקימו מצודה ומסגד שתוכננו על ידי סינאן. הרעיון היה שאלבניה תהיה גשר לכיבוש של איטליה, אך דבר זה נמנע על ידי המרידות של סקנדרברג.
לוולורה היה תפקיד חשוב בעצמאות אלבניה, לאחר שהסרבים, מונטנגרים והיוונים כבשו חלקים גדולים מאלבניה במלחמת הבלקן, האלבנים הכריזו על עצמאותם ממה שנשאר בוולורה. המלך באותה תקופה היה אמור להיות גרמני. אבל כבר ב1914 נכבשה וולורה על ידי האיטלקים במלחמת העולם הראשונה. בשנת 1920 יש התקוממות עממית נגד האיטלקים והם מגורשים מוולורה. אבל חוזרים אליה ב1939.
וולורה היא הנמל השני בגודלו של אלבניה לאחר דורס, היא ממוקמת במפרץ מקסים, מעבורת מחברת את וולורה עם ברנדיסי, בארי, אורטנטו ונמלים אחרים באיטליה.
במרכז וולורה יש את מונומנט העצמאות, מעל העיר יש מקום קדוש לבקטשים ובו מסעדה עם נוף פנוראמי של כל העיר.
מצפון לוולורה הלגונה של נרטה, מדרום לה מפרץ וולורה עם כפרי נופש ומדרום לו מעבר ופארק לאומי ללגורה.

 

סרנדה
עיר הנופש של הריביירה האלבנית. קרויה על שם מנזר ביזנטי שהיה במקום, 40 הקדושים, סרנדה נמצאת מול האי היווני של קורפו ונהנית ממזג אוויר ים תיכוני. יש בסרנדה טיילת, מלונות ובתי קפה, ואף  שרידי בית כנסת עתיק בין 2000 שנה. בסרנדה יש נמל ובו מעבורת לקורפו. לא רחוק ממנה יש את אתר בוטריניטי, עיר יוונית עתיקה וטירה עותומאנית.  טירה נוספת נמצאת 2 קילומטר מסרנדה ונקראת הטירה של לקורס.

 

גירוקסטרה
עיר שנשארה בחלקה כמו שהיא מהתקופה העותומאנית, אתר שימור של אונסקו, מצודה גדולה על הדרך ליוון. מקום הולדתו של אנוור הודגה. נקראת עיר האבן, על שם הבניה היפה באבן, גם לגגות. בגירוקסטרה מספר חנויות עבודות יד  ברחובות העתיקים ומוזיאון אתנוגראפי בבית אנוור הודגה.
גירוקסטרה היא מרכז הקהילה היוונית באלבניה, בגירוקסטרה יש שרידים החל מהמאה ה1 לפני הספירה. נבנתה מחדש על ידי הביזנטים במאה ה12 והייתה חלק מהממלכה של אפירוס, נקראה אגריקופוליס – עיר הכסף , והייתה עיר מסחר חשובה.
גירוקסטרה נקראת עיר 2000 המדרגות וכשמה כן היא, מדרגות מובילות למצודה המרשימה בראש ההר, המצודה נבנתה על ידי שליט מקומי במאה ה18 ושופצה על ידי עלי פאשה במאה ה19, בימי אנוור הוגה וימי המלך זוג שוכנו בה אסירים פוליטיים. כיום יש במצודה מוזיאון נשק לאומי.
יש בגירוקסטר גם בזאר עתיק שנבנה במאה ה17 ושופץ במאה ה19
ליד גירוקסטרה יש את הטקה המפורסמת ביותר של הבקטישים – טקה מלאן.פוגרדק
עיירת נופש לחופי אגם אוכריד, עיר חדשה יחסית, מסביב לאגם שרידי כנסיות עתיקות. בעיר טיילת ובה מסעדות עם דגי אגם. 5 קילומטר מפוגרדק יש אתר טבע יפה של דרילון עם מעיינות מים וצמחיה. 

 

 

 

מאמרים אלבניה - לחצו לקישור:
היסטוריה אלבניה.
 
מצב עכשווי אלבניה. 
 
תרבות ודתות אלבניה
 
הדרקון של אלבניה
 
הצלת יהודי אלבניה בשואה
 
מסע בדרום אלבניה בעקבות שבתאי צבי   
אתרים באלבניה 
בראט 
טבע באלבניה 
נצרות באלבניה 

בקטשים באלבניה


 

הצעות לטיולים באלבניה - לחצו לקישור

אלבניה לקבוצות סגורות

טיול לקוסובו, מקדוניה ואלבניה קבוצות סגורות

טיול עצמאי אלבניה - החל מ10 אנשים

טיול גיפים אלבניה

 

רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו