לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

אתרים אתיופיה - טיולים לרחבי העולם

 אתרים אתיופיה

גיאוגרפיה

גודלה של אתיופיה 1.104.000 קמ"ר, זאת אומרת פי 55 מישראל. זאת ארץ עצומה הנוגעת בקו המשווה בדרומה ובה מגוון של נופים, אנשים ותרבויות. מבחינה מדינית מחולקת אתיופיה ל- 9 מחוזות (ראו באתרים). ומבחינה גיאוגרפית ישנם ארבעה אזורים עיקריים:

  1. אזור הרמות הגבוהות בצפון מערב – אזור פורה ונוח מבחינה אקלימית שבו התפתחה התרבות והדת.
  2. אזור מדבר דנקיל בצפון מזרח – בו מדבריות מלח, הרי געש פעילים ומקומות מהחמים בעולם.
  3. אזור השבטים בדרום מערב – אזור של הרים גבוהים, עמקים, סוונות, ובו מגוון שבטים פרימיטיביים בחלקם, עמים, צורות חיים, חיות ונופים, חלקו הגדול חם ולח וחלקו חצי יבש.
  4. אזור מדבר אוגדן בדרום מזרח, מרחבים עצומים ריקים מאדם שבהם חיים שבטים סומליים רועי צאן.

 

אתיופיה מתחלק כיום ל-9 מדינות, ואלו הן:

תיגראיי בצפון

אמהרה בצפון מערב

עפר בצפון מזרח

אורומייה במרכז

דרום אתיופיה בדרום

בנישנגול – גומאז במערב

גמבלה במערב

סומאלי בדרום

דירה דאווה במזרח

למידע על אתרים בצפון אתיופיה - לחצו כאן

למידע על אתרים בדרום אתיופיה - לחצו כאן

 

מבין המדינות יש כמה שרלוונטיות למטייל הישראלי:

מדינות תיגראי ואמהרה הם האזורים ההיסטוריים של הרמות הגבוהות. שם נמצאים אתרי התיירות הקלאסיים.

מדינות אורומייה ודרום אתיופיה הוא אזור השבטים והשבר הסורי אפריקאי, אזור עשיר בבעליי חיים, אגמים, נופים טרופים, סוונה והרים, עם מגוון שבטים ותרבויות.

מדינת עפר כוללת בתוכה את מדבר דנקיל, נופי המדבר היפים בעולם, הרי געש פעילים, מלחות, טיולים גיפים

מדינות המזרח, מערב, וסומליה כמעט ואינן מתויירות

 

רשימת אתרים לפי מדינות

מדינת תיגראי:

אקסום - לחצו למאמר

לליבלה - לחצו למאמרים

 

מדינת אמהרה:

גונדר - לחצו למאמר

אגם טאנה - לחצו למאמר

קהילת אוורה אמבה - לחצו למאמר

גיש אביי - לחצו למאמר

הרי סימיאן - לחצו למאמר

 

מדינת אורומייה:

דברה ליבנוס - לחצו למאמר

אגם לוגאנו - לחצו למאמר

אגם זיוואי - לחצו למאמר

כפר הרסטה בששמין - לחצו למאמר

הוואסה - לחצו למאמר

אדיס אבבה - גבעת אטונטו, קתדרלת טריניטי, מוזיאון לאומי - לחצו למאמרים

 

מדינת דרום אתיופיה:

שבטי הקונסו - לחצו למאמר

שבטי הדרוזאי - לחצו למאמר

ארבה מינץ - לחצו למאמר

 

אתרים עיקריים באתיופיה

לליבלה – פטרה של אתיופיה, הוקמה על ידי המלך לליבלה שהיה אחד הגדולים בשושלת זאנגוה, לפי האגדה הוא ביקר בירושלים וכשזו נפלה לידי סלאח א דין הוא החליט לבנות העתק שלה בהרי אתיופיה. שמות הכנסיות והמקומות בלליבלה הם על שם מקומות בירושלים. הכנסיות של לליבלה חצובות בסלע טוף רך, העיר היא בגובה 2700 מטר והיא אתר תיירות

 

אקסום – בגובה 2100 מטר לרגלי הרי עדווה, היא הייתה בירתה העתיקה של אתיופיה במשך מאות שנים, יש בה אובליסקים בגובה יותר מ20 מטר. היא עיר קדושה ובה הוכתרו רוב קיסרי אתיופיה, בעיר יש את כנסיית גבירתנו מציון ששם לפי האמונה האתיופית נמצא ארון הברית.

 

גונדר – הוקמה במאה ה17 כבירה קבועה של הממלכה האתיופית, עד אז הקיסרים נדדו ממקום למקום, הקמתה הייתה דווקא סימן של חולשת הקיסרים, הבנאים היו במידה רבה היהודים, מכיוון שמקצוע הבנייה נחשב נחות והיהודים גרו לא רחוק משם בהרי סמין. בגונדר נבנו בנייני אבן אדירים, מצודה, ארמון וחומות, וכן כנסיות רבות, העיר נשרפה כמה פעמים, אך הבניינים שרדו וחלק מאוצרותיה. כיום היא מרכז דתי אתיופי ואתר תיירות.

 

אגם טאנה – אגם גדול שהוא המקור של הנילוס הכחול, באגם כמה איים ועליהם כנסיות חשובות. במאה ה15 בזמן שאתיופיה כולה נכבשה על ידי המוסלמים, שמרו כנסיות אלו על עצמאותן ואוצרות האמנות שלהן. לא רחוק מאגם טנה יש את מפלי הנילוס הכחול, מאתרי הטבע המרשימים באפריקה.הלב של אפריקה

אתיופיה היא יעד אידיאלי לתיירות ישראלית, ארץ גדולה ויפה בלב אפריקה על כל מה שמשתמע מכך – חיות, שבטים, מרחבים, ומן הצד השני ארץ בעלת היסטוריה עתיקה, שלוש דתות – נצרות, אסלאם ויהדות, מזג אוויר נעים, יציב וקבוע, לאורך כל השנה.

ארץ מגוונת

אתיופיה היא ארץ יפה ומעניינת הגדולה פי 55 מישראל, בעל מזג אוויר נוח בכל ימות השנה, היסטוריה מרתקת של קרוב ל3000 שנה, מסורת יהודית ונוצרית עתיקה, הרים נישאים - 4500 מטר! שבטים פרימיטיביים בעלי צורות חיים שונות ומשונות, טבע פראי ועולם שכמותו יש רק לאפריקה להציע!

טיולים לאתיופיה עם תרבויות עולמי

המיוחד בטיולים שלנו הוא שהם נבנו לאחר הכנה מרובה ועבודת שטח יסודית. התפישה הבסיסית שלנו שונה מחברות אחרות – הניסיון שלנו מראה שהזמן האופטימאלי לטיול באתיופיה הוא 11-10 יום. לאחר מכן הריכוז וההנאה נחלשים. בהתאם לכך בנינו את הטיולים שלנו לאתיופיה. ניתן כמובן להשלים את הטיול בימים נוספים לפי בקשתכם
הרשמו לרשימת התפוצה שלנו