לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

אתרים ווילס - טיולים לרחבי העולם

אלו הם האתרים בדרום מערב ויילס הקשורים מסורתית למלך ארתור:

 

טירת צפסטוי Chepstow castle

בעמק הנהר ווי wye, דרום מזרח וולס בחיבור עם אנגליה. היא אחת הטירות העתיקות באנגליה, בצוקים מעל הנהר. מהתקופה הפוסט רומאית. נבנתה מחדש על ידי הנורמנים והייתה מצודה של הממלכה הוולשית העצמאית בימי הביניים.
במאה ה17 היה לה תפקיד במלחמת האזרחים, אבל לאחר מכן מצבה התדרדר, זה אתר תיירות המוביל את תוך עמק הנהר ווי, לפי האגדות נחשבת למקום שבו ישן המלך ארתור במערה בצוקים שמתחת לחומות המצודה,

 

מונמוט Monmouth

זה היה נזיר בשם גפרי ממונמוט שכתב את ה"עניין של בריטניה" ובו מופיעים לראשונה אגדות המלך ארתור. העיירה מונמוט בעמק הנהר ווי היא אתר תיירות יפה.

 

באמצע הדרך בין צפסטוי ומונמט ליד יש את הכנסייה הגותית הגדולה בבריטניה בtintern abbey מזכירה את זו שבגלסטנברי. חרבה מתקופת הרדיפות.

 

Caerleon – wales Camelot

היום זה פרבר של ניופורט, גפרי ממונמוט כותב בתחילה שארתור מולך בקרליאון, ורק אחר כך מחליף אותה בקמלוט. היא נמצאת על נהר האוסק שהיה ערוץ תחבורה חשוב בימי קדם. זאת הייתה מצודה רומאית חשוב ועיר לידה, מקום הלגיון השני אוגוסטה, קראו למקום איסקה (על שם נהר האוסק) אוגוסטה. לידה הייתה עיר נוספת בשם קרוונט, בה מצודה מתקופת הברזל. 

 

Venta Silurum - Caerwent

עיר שהייתה הבירה של הממלכה הוולשית הקדומה, גוונט. נמצאת כמה קילומטר בין צפסטוי לקרלאון ובה שרידים רומאיים מרשימים. זה היה מרכז של שבט הסילורים. תושבי בריטניה הקדומים מתקופת הברזל

 

Carmarthen – birth place of merlin and Arthur

זאת אחת הערים העתיקות בוולס ואולי העתיקה ביותר הבירה של המחוז הדרום מערבי ושל השבט הדמטאה העתיק, מופיע בכתבים הרומאים ובה נמצא אחד משני האמפיתיאטרונים היחידים בוולס. לפי המסורת המקומית מרלין נולד שם במערה בגבעה ליד העי,ר שם העיר בשיבוש וולשי הוא מצודתו של מרלין.

 

צפון ויילס

 

Mold – biggest collection of Arthurian literature in library

North England

 

צסטר Chester – could be Camelot

עיר בגבול צפון מזרח וולס, שהיה מקום רומאי חשוב, נמצא שם אמפיתיאטרון שהוביל את ההיסטוריונים לחשוב שזה היה מקום השולחן העגול וקמלוט. היא אחת הערים השמורות בבריטניה מוקפות חומה, עם בתים מימי הביניים. ודוגמאות יפות של אדריכלות ויקטוריאנית. יש שם מקדש למינרווה, וייתכן והמקום יועד להיות בירת אנגליה הרומאית. שלושה המאחזים הרומאים העיקריים באנגליה היו צסטר, איסקה אוגוסטה ויורק
לפי
Chris Gidlow היסטוריון, השולחן העגול היה מבנה של עץ ואבן שיכל להכיל יותר מאלף איש, ומיקומו בתוך האמפי הרומי העתיק, שם נאספו האבירים ומשם יצאו לקרב.

ארתור נלחם בעיר הלגיונרים, אחד משני הקרבות הגדולים שלו, וזה מתאים לתיאור של צסטר.
נזיר בשם
gildas מזכיר את ארתור בפעם הראשונה במאה ה6, הוא אומר שהוא קשור לעיר הלגיונרים ומזבח למרטירים, מזבח כזה נמצא באמפי.

 

ראו מאמרים לחצו לקישור:

ויילס

אולמות האבירים בטינטגל

האי של אוולון

מעגלי האבנים

אתרים באנגליה

אתרים בויילס

קלטים

דרואידים

מידע על סקוטלנד

 

טיולים קרובים לאנגליה - לחצו לקישור

בעקבות הגביע הקדוש

 

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו