לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

אתרים תוניסיה - טיולים לרחבי העולם

קרתגו

 

כיום היא חלק מתוניס העיר. נוסדה לפי האגדה על ידי אחותו של המלך פיגמליון מצור שברחה לאחר שהמלך רצח את בעלה. בקפריסין הצטרף אליה הכוהן הגדול של עשתורת והם יסדו עיר חדשה ומכאן השם קרתגו – קרת חדשה. היא הייתה ידועה גם בשם דידו.

בשיא כוחה היא הייתה ברית ערים פיניקיות, הונהגה על ידי מועצת זקנים ומלך ושלטה על ספרד ובסחר העולמי. התעמתה עם רומא על השליטה בסיציליה במלחמה הפונית הראשונה.

בקרתגו דברו מעין עברית והפולחן היה כנעני כולל במות תופת שם היו מקריבים ילדים, זה היה פסל ברונזה חלול שמתחתיו הייתה אש.

קרתגו נהרסה על ידי הרומים במלחמה הפונית השלישית ולא הרבה ממנה נשאר.

ניתן לראות שרידים מקרתגו במוזיאון הברדו וכן את הנמל העתיק

 

 

תוניס

 

הבירה של תוניסיה ועיר בת שני מליון איש, כרך היחידי בתוניסיה. יש בה שווקים, קברים קדושים, שכונות מעניינות ושרידים עתיקים של קרתגו והעיר הרומית שהמשיכה אותה. אתרים לראות הם מסגד הזייתונה, העיר – מדינה, המוזיאון של הבארדו.

 

ביזארת

עיר נמל עתיקה שהייתה בעבר מאחז פיניקי ובזמן המודרני עיר נמל צרפתית חשובה. ביזארת היא עיר מודרנית יחסית וחשיבותה נובעת מכך שהיא מרוחקת 140 קילומטר מסיציליה ושולטת על המעבר ממזרח הים התיכון למערבו. ביזראת נוסדה על ידי מהגרים פיניקים מצור והיא נשלטה על ידי צור. לימים נולד בה עלי נור א דין שהגיע במסע פלאי לצור וייסד את המסדר השאזלי יאשרוטי בישראל

 

ג'רבה

אי במרכז החוף התוניסאי המזרחי ובו קהילה יהודית עתיקה בת 2500 שנה, עד היום חיים באי 1500 יהודים בשכונה מיוחדת בה בתי כנסת ובתי ספר בעברית. ומדי שנה במאי מגיעים לאי עשרות אלפי יהודים להילולה השנתית. באי שתי שכונות: הרובע הגדול והרובע הקטן וכן בית כנסת עתיק וידוע

 

אל ג'ם

שרידי עיר רומאית עתיקה ובהם האמפיתיאטרון השמור בעולם! שנבנה בימי אדריאנוס, באמפי מקום לארבעים וחמש אלף צופים

 

מהדייה

נמצאת על חצי אי בחוף המזרחי, נוסדה על ידי מייסד השושלת הפאטימית עובייד אללה כעיר קודש, השליט נקרא משיח – מהדי, ומכאן השם. מהדייה הייתה מהחשובות שבערי תוניסיה עד למאה ה16 ויש בה שרידים פאטימים מרשימים.

 

מונסטיר

עיר מוסלמית חשובה על החוף, כאן נוסד הריבאט הראשון – מבצר הגבול במאה ה8 וגם נולד כאן הנשיא בורגיבה

 

סואס

עיר עתיקה שהייתה חשובה בתקופה הרומית וגם המוסלמית, גם כאן נבנה ריבאט עתיק ויש בה מסגד גדול יפה שנבנה במאה ה-9

 

קירואן

העיר הרביעית בחשיבותה באסלאם. מוצב של האסלאם הקדום אל מול ההתנגדות הברברית והנוצרית, שם יש מסגד גדול ששימש כאב הטיפוס של כל המסגדים במגרב, שם נקבע האסלאם הצפון אפריקאי והשתרשה המסורת המליכית. שרידים חשובים מהתקופה האלגבית והפאט ימית.

 

ראו מאמרים:

היסטוריה תוניסיה

תרבות ודתות תוניסיה

אתרים תוניסיה

תוניסיה כללי

 

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו