לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

בזיליקטה - טיולים לרחבי העולם

בזיליקטה

מחוז בדרום איטליה המונה כ600.000 איש ומשתרע על שטח בגודל חצי מדינת ישראל. בתוכו יש את עיר המערות מאטרה, העיר ההיסטורית מלפי, שהייתה בירת ממלכת סיצילה במאה ה12, ופארק לאומי יפה של הרי האפנינים הדרומיים. בבזיליקטה שרידים רבים של האדם הקדמון והיישובים הקדומים באיטליה, האזור מתאים למגורי מערות.

בתקופה העתיקה חיו בבזיליקטה עם הלוקאני, ששמו נגזר מ"חורשה קדושה". ישובים יוונים נבנו כאן החל מהמאה ה8 לפנה"ס. במאה ה19 נודע האזור כמקום כנופיות שודדים שנלחמו כנגד בעלי האדמות בעידוד הכנסייה. הבירה היא פוזגה, עיר עתיקה שכיום מנומנמת.  

 

מטארה

הייתה בירת בזיליקטה עד לתחילת המאה ה19, העיר מחולקת לשכונות הנקראות סאסי, המאופיינות בבנייה המיוחדת של בתי מערות, השכונות נמצאות לגדות קניון נהר יפה, תחילת ההתיישבות במטארה וחפירת המערות עוד בתקופות הפרהיסטוריות. בימי הביניים נזירים התיישבו באזור והוקמו כנסיות ומערות תפילה, ביניהם קתדראלת מטארה מהמאה ה13. בתעשיית הסרטים מצלמים הרבה את מטארה כדימוי של ירושלים העתיקה, בזכות האדריכלות והאטמוספרה המיוחדת של העיר העתיקה שלה ובתי המערות.

 

מלפי

נמצאת לרגלי הר געש כבוי ונישא בשם "הר הנשר", הייתה בירת הממלכה הנורמנית סיציליאנית שבנו בה מצודה נישאה וחשובה, הקיימת לתפארה עד היום. העיר הייתה מרכז חשוב כנסייתי ופוליטי במאה ה11. בעיר מוזיאון מעניין וקתדראלה בה פרסקו יפים מהמאה ה13. העיר ידועה גם בזכות היינות שלה, הממתקים והאגוזים.

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו