הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

ביקור בפירמידות - טיולים לרחבי העולם

רשמים מביקור בפירמידת השמש בבוסניה

ב1.3.16 נסעתי ביחד עם שניים מחברי לבקר את מה שנחשב על ידי אחדים, לתגלית הגדולה ביותר בהיסטוריה האנושית. קיומם של פירמידות ענק בנות עשרות אלפי שנים בעמק ויסוקו בבוסניה. כמה חודשים קודם לכן שמעתי את הרצאתו המעניינת של ד"ר סם אוסמגניץ – מגלה הפירמידות והתרשמתי מטיעוניו והסבריו, עד שהחלטתי לנסוע ולבדוק את העניין בעצמי.

לחצו כאן לקריאת תקציר ההרצאה

במהלך החשיפה שלי לתורות רוחניות שונות במשך השנים, נתקלתי שוב ושוב בהתייחסויות לתרבויות קדומות עתיקות שזכרם אבד (כגון אטלנטיס), שברשותם הייתה טכנולוגיה וידע מתקדמים משלנו. והנה, נקרתה בדרכי הזדמנות להיווכח בעצמי בקיומם של תרבויות אלו, דרך השרידים שהם השאירו אחריהם בבוסניה.

יצאנו לדרך חבורה עליזה, ולאחר נהיגה מטורפת של יותר מעשר שעות הגענו לארץ יפה, ירוקה, שמחדשת פניה לאחר סיום מלחמת אזרחים עקובה מדם, ומחפשת את עתידה. אלא שאנחנו עניינו בעבר, ולא סתם עבר, אלא העבר הרחוק.

התחלנו את הביקור בתצפית על הפירמידה הגדולה, אוסמגניץ טוען שהפירמידות של בוסניה מכוסות אדמה, כפי שקיים במקומות אחרים בעולם, כגון הפירמידות בסין, ולכן לא הבחינו בהם עד כה. ואכן במבט מרחוק ההר מעל ויסוקו נראה כמו פירמידה מדויקת, לאחר מכן נסענו למרגלות ההר/פירמידה, והתחלנו לטפס על צלעותיו, אוסמגניץ החליט לקרוא למקום פירמידת השמש.

גובה פירמידת השמש הוא יותר מ220 מטר, כ70 מטר יותר מהפירמידה הגדולה בגיזה, הזווית של השיפוע מכל הצדדים קבועה. בחפירות שעשו הד"ר וצוותו נראים לוחות סלע קונגלומרט שנראה לעיתים כמו בלוקים. לפי אוסמגניץ הלוחות הם יציקת בטון חזקה יותר מכל מה שאנחנו מכירים היום, החומר המלכד הוא חימר מותך, לקדמונים הייתה טכנולוגיה שבעזרתה יכלו להתיך חימר (זה מצריך טמפרטורות מאד גבוהות ולחץ) 

ראו הסרטון

 

גילוי הפירמידות בבוסניה

אוסמגניץ וחבריו חשפו קטעים נרחבים מהצלע הצפוני של הפירמידה, בכל מקום שנחשף יש את אותם לוחות בטון, בין אם שבורים, בבלוקים, או כיחידה אחת. אוסמגניץ טוען שיש כמה שכבות ללוחות הבטון והם הושמו בצורה מלאכותית, ההר כולו הוא פירמידה מלאכותית. הוא מראה לנו סדק בפירמידה המגיע לפי דבריו עד לפסגה, דבר המוכיח זאת. מומחים שהגיעו לבדוק את טענותיו לא השתכנעו וטוענים כנגדו שזו תופעה טבעית. אוסמגניץ תכנן לחשוף גם את המדרונות המזרחיים והמערביים של הפירמידה, אם היה עושה זאת ומגלה את אותם לוחות אבן על פני שטחים רחבים, הייתה זו הוכחה שהפירמידה נבנתה על ידי אדם ואיננה טבעית, אבל הרשויות שהושפעו מההתנגדות לתגליותיו והטענות כנגדו אסרו עליו להמשיך בחפירות, והגבילו את אלו שהתחיל לאזור מסוים.

שמתי לב שהמשטחים של הבטון הם לא ישרים לגמרי וגם הבלוקים לא אחידים. בתחילה זה עורר אצלי ספקות, אבל כנגדם הועלו שני טיעונים: האחד הוא שהפירמידה היא מאד עתיקה והייתה נתונה ללחצים טקטוניים ואחרים אדירים (לדוגמא בתקופת הקרח). מי שמטייל במצרים רואה לא רק את הפירמידות של גיזה, אלא גם פירמידות שהתפרקו כדוגמת זו שבמיידון, הנראות יותר כגבעה טבעית. טבעי להניח שהגודל והמסה של ההר לחצה על הלוחות ועוותה אותם פה ושם. בנוסף לכך לפי אוסמגניץ דרך הבנייה של הקדמונים הייתה שימוש בחומרים טבעיים, בניגוד אלינו שכופים עצמנו על הסביבה. לוחות הבטון מורכבים מקונגלומרט – משקע של נחלים ובו חלוקים בצבעים שונים, שהוצא ממחילות כשני קילומטר מהפירמידה, מחוברים יחדיו על ידי חימר נוזלי היוצר את הבטון החזק ביותר בעולם. לקדמונים הייתה דרך לעשות זאת, והתוצר משתלב עם הסביבה. הפירמידה הייתה מכוסה לוחות בטון כאלו, ולימים הם כוסו בשכבה של מטר ויותר אדמה. על האדמה גדלו עצים, ומעניין שהשורשים שלהם לא מצליחים להבקיע את הבטון, אך כפי שאמרתי יש מדענים הטוענים שהלוחות נוצרו באופן טבעי בגלל חום, לחץ ותזוזות בבטן האדמה.

ראו סרטון של בלוקים של בטון מקרוב ושפטו בעצמכם

 

מערכת מנהרות תת קרקעית מתחת לפירמידה

לאחר הביקור בפירמידת השמש נסענו למערכת של מנהרות תת קרקעיות שאוסמגניץ גילה כשני קילומטר משם, המנהרות מולאו בחומר מילוי בזמן כלשהו לאחר החפירה, וכיום אוסמגניץ וצוותו חושפים אותם מחדש, לפי טענותיו הוא חזה מראש קיום של מערכת מנהרות כזו, וזאת אחת ההוכחות לכם שההר הוא אכן פירמידה. המנהרות הם מבוך המתקדם לכיוון פירמידת השמש, וכך גם החפירה והגילוי שלהם. כל שנה חושפים עוד כמה מאות מטרים, לפי אוסמגניץ מערכת המנהרות תגיע אל מתחת לפירמידת השמש ושם יש מערכת של אולמות וחללים תת קרקעיים מפוארת יותר. אוסמגניץ מבסס את טיעוניו ומחקריו של שילוב של מדידות אלקטרומגנטיות, קרינה, גלי שומן, תדרי אולטרא סאונד, ועוד. הוא טוען שבתוך המנהרות יש אנרגיית ריפוי חזקה, והגנה מפני השפעות מזיקות.

בכניסה למנהרות יש את משרדי הפרויקט המעסיק כמה עשרות אנשים, המשרתים כ60.000 איש הבאים לבקר במקום כל שנה, ועוסקים בחפירות ושימור האתר. השנה ייפתח מוזיאון של ממצאים שנמצאו במנהרות, ובהם סימנים הירוגליפים, חפצים לשימוש אדם, ואבנים מחומר מיוחד. הכניסה למנהרות היא כמו למכרה ואין ספק שהמערכת היא דבר מרשים ביותר, מבוך גדול של מנהרות בגובה אדם ויותר, שנחפרו בחומר רך יחסית. אלא שחומר שונה ורך עוד יותר שימש למלא אותם.

אוסמגניץ טוען שאת המנהרות עצמם חפרה תרבות מתקדמת אחת, ומי שסתם אותם הייתה תרבות מתקדמת אחרת. הממצא שמחזק ביותר את טענתו הוא קירות תמך רבים מלאכותיים הנמצאים בפתחי המנהרות ותומכים בחומר המילוי שסותם אותם. אין ספק שאלו קירות מלאכותיים, ואם שוללים את אפשרות של תרמית, הרי שאין הסבר מתקבל על הדעת לגבי מי בנה אותם? ואיך בנו את הקירות הללו?. בתוך המנהרות נמצאו מעין חפצים קרמיים ענקיים מוזרים, אוסמגניץ טוען שהם שימשו כמכשירי אנרגיה ויש בתוכם קריסטלים.

ראו דוגמא למגאליתים הקרמיים שהתגלו במנהרות:

.

 

לסיכום נושא הפירמידות בבוסניה:

הממצאים בעמק הפירמידות של בוסניה מעניינים ביותר. אין בהם עדיין בכדי הוכחה לקיומה של תרבות קדומה ומתקדמת טכנולוגית, וגם עניין הפירמידה טעון הוכחה נוספת, אלא שאין לפסול את טענותיו של אוסמגניץ על הסף ויש לאפשר לו להמשיך בחפירותיו, בכדי לגלות את מה שהוא טוען שנמצא שם, מתחת לפירמידה או בצדדיה. במידה ואכן יימצאו הוכחות משמעותיות יותר כגון מבנים מעודנים, כתב, אמנות, מתכות, אזי נקודת המבט שלנו לגבי ההיסטוריה של העולם תשתנה באופן דרסטי, במידה ולא אזי הוויכוח בנושא זה יגיע לסופו ויגווע לאיטו

 

קראו את המאמרים הבאים - לחצו לקישור

אתרים בבוסניה

אתרים הרצגובינה

בוסניה בימי הביניים

הפירמידות של בוסניה

ביקור בפירמידות

סרייבו

בוגומילים בוסניה

סופים בבוסניה

מסתרי בוסניה

נצרות בוסניה

טיול בוסניה

 הרשמו לרשימת התפוצה שלנו