הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

הבית בהרי פמיר - טיולים לרחבי העולם

הבית הפמירי


זהו בית מסורתי שבו חיים רוב האוכלוסיה באזור הרי פמיר, אחד האזורים הגבוהים והנידחים בעולם, אלא שבית פשוט זה נושא בחובו סימבוליזם פילוסופי ומיסטי עמוק. שנובע ממסורת בת 2500 שנה. הבית הוא סמל ליקום וגם מקום תפילה.

 

ראו ריקודים ומוזיקה בתוך בית פמירי מסורתי:

 שלוש

בתוכו ישנם 3 אזורי מחיה המסמלים את 3 סוגי החיים: מינראל, צמח, חיה. הרצפה מסמלת את האדמה, האח את האש, הפלטפורמות המורמות בצדי החדר, כמו הספסלים, מייצגים את האוויר והמים.

 

 

שבע

ביחד יש 7 חלקים של הבית, הקשורים לחשיבות של המספר 7 בזרתוסתרא וגם אצל האיסמעילים. הסיבוליזם של הבתים בהרי פמיר נובעים מדת המקור של האוכלוסיה, הלא היא דת זרתוסתרא הפרסית העתיקה, ומהדת הנוכחית של האוכלוסיה שהיא סוג של אסלאם מיסטי שיעי הנקרא איסמעליה

 

חמש

המספר 5 קדוש באסלאם וגם בקרב זרם זה של האסמעליה. הדבר מתבטא ב5 עמודים התומכים את הבית ומסמלים את 5 בני המשפחה הקדושה השיעית: מוחמד, עלי (חותנו של מוחמד) פטימה (בתו שהייתה נשואה לעלי), חסן וחוסיין (נכדיו). המקור הוא זרתוסתרא ומייצג 5 אלים.
החלוקה של העמודים היא כדלהלן:
משמאל לכניסה יש עמוד המייצג את מוחמד, הוא עשוי בדרך כלל מעץ ערער, עץ קדוש המסמל טוהר, יש לו ריח נעים בשריפה, עריסת התינוק תהיה ליד עמוד זה.
בצד שמאל מרוחק מהכניסה נמצא עמוד המסמל את עלי, במסורת זרתוסתרא הוא היה קשור למלאך של האהבה – מהר. החתן והכלה יושבים ליד עמוד זה. במסורת הרי פמיר בנוסף לאב ולחותן, הרי שלכלה צריך להיות אב רוחני נוסף, שמסיר 7 צעיפים מעל פניה בליל הכלולות, זה קורה ליד עמודו של עלי.
מצד ימין מרוחק נמצא עמוד המסמל את פטימה, זהו מקום הכבוד של הכלה ומקום השמלה שהיא לובשת הקשורה לפטימה, במסורת זרתוסתרא זאת הייתה האלה אנהיטה והמלאך ששמר על האש, ליד עמוד זה נמצאת בדרך כלל אש הבית. ושם עושים טקסים הקשורים לאש.
מצד ימין לכנסיה נמצאים עמודים 4 ו5 המייצגים את חסן וחוסיין. הם צמודים אחד לשני ועליהם סמלים עתיקים כגון קרניים של כבש מרקו פולו או סמלי שמש, אלו שני עמודים קרובים המחוברים ביניהם בקורה. להראות על הקרבה בין חסן וחוסיין. העמוד של חסן הוא מקום התפילה ומקום מושב החליפה של המשפחה או האורח הנכבד, נהוג להשאיר מקום ריק לישיבה ליד העמוד. במסורת זרתוסתרא זה היה האל זמיוד.
ליד העמוד של חוסיין עושים את טקסי האבל, ושם מדליקים נרות זיכרון, במסורת זרתוסתרא זה היה האל אוזר.

 

 

שניים

תומכים את הגג שתי קורות עיקריות וזה מסמל את עיקרון הדואליות שהוא מרכזיאצל זרתוסתרא והאיסמעילים, קורה אחת מחברת בין עמודי עלי ומוחמד ומסמלת את ההגיון היקומי, קורה שנייה מחברת בין עמודי פטימה וחסן/חוסיין, ומסמלת את הנפש היקומית. בזרתוסתרא 2 הקורות קשורות לחומר ולרוח.

 

שש

ישנם בדרך כלל 6 קורות משנה מעל האח המייצגות את 6 הנביאים באסלאם ו6 הכיוונים בדת זרתוסתרא. 6 הנביאים הם: אדם, נוח, אברהם, משה ישו ומוחמד.

 

 

 

 

ארבע

המספר 4 קשור ל4 היסודות: והוא מופיע בתקרה שהיא מעשה פסיפס של 4 קומות של ריבועי עץ שלובים זה בזה ואור החודר מחור במרכז. אלה הם 4 הבתים המייצגים את 4 היסודות.

צבע

גם לצבעים יש משמעות: הצבעים אדום ולבן מופיעים בקישוטים. אדום מייצג את השמש, ההתגבשות הראשונית, מקור החיים והאש, לבן את האור, מקור הבריאות וההעשרה של האדם

 

 

חגים

ביום הנוורוז (חג הפרסי החשוב של יום השוויון האביבי), טובלים ענפי ערבה בקמח ומציירים איתם סמלים על קירות הבית. הערבה היא עץ מקודש.

 

 

מאמרים לקריאה - לחצו לקישור

העם הטג'יקי

הרי פמיר

בית כמבטא את היקום - אדריכלות עתיקה ומקודשת בהרי פמיר

היסטוריה טג'יקיסטן

מוזיקה טגיקיסטן

דתות טג'יקיסטן

איסמעליה

פוליטיקה טג'יקיסטן

מסלולים טג'יקיסטן

 

הצעות לטיול בטג'יקיסטן והסביבה - לחצו לקישור

טיול הרי פמיר

מסלול משולב לטגיקיסטן ואוזבקסיטן

טיול משולב בימי טרק בהרי הפאן

גיפים הרי פמיר

 

 


 

רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו