לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

בריגיט משבדיה - טיולים לרחבי העולם

בריגיט משבדיה

אחת משש הקדושים פטרונים של אירופה, חיה במאה ה14 מוכת הפורענות. נישאה וילדה שמונה ילדים ונודעה במעשי הצדק שלה, הייתה מקורבת למשפחת המלוכה ב1344 עלתה לרגל עם בעלה לסנטייגו דה קומפוסטלה ולאחר מכן הוא נפטר והיא הצטרפה למנזר פרנציסקני. נודעה כבר מגיל צעיר בחזיונות שלה, במיוחד בהקשר של הלידה של ישו והפצעים שסבל על הצלב. היא הוסיפה כמה מוטיבים לסצנות הלידה שהתחילו להיות מצויירים על ידי הפרנציסקנים, למשל אור בוקע מהתינוק, נר יחיד על הקיר, אלוהים מסתכל מלמעלה, מריה ובעלה בסגיסה לתינוק ועוד.

בתמיכת המלך היא ייסדה בתי קודש שהפכו למסדר הבריגיטי, אחד המוטיבים שלהם היה בתים כפולים לנשים וגברים, אך במגורים נפרדים ומונהגים על ידי אם מנזר ולא אב מנזר. אם המנזר מסמלת את מריה. בשנת 1350 היא יצאה במסע לרומא, למרות המגיפה השחורה, ונשארה שם עד סוף חייה ב1373, קצת לפני מותה עלתה לרגל לירושלים. בשנת 1370 חזר האפיפיור לרומא מגלותו באביניון ואישר את המסדר של בריגיט. כל זמן שהותה ברומא היא שלחה הוראות והנחיות לקהילה בשבדיה בנוגע לבניית המסדר והבית שלהם ונושאים אחרים.


בריגיט עשתה מדיטציה על הפצעים של ישו, וזה נגלה אליה וסיפר על 5480 מלקות שהוא קיבל ואיך תפילות שונות במשך שנה בתוספת חמישה עשר פעמים אווה מריה ואבינו שבשמים יכפרו על מלקות אלו ויביאו ברכה למתפלל. מאז נודעו התפילות הללו בעולם הנוצרי והם משמשות עד היום. התפילות מתרכזות במיוחד בשבע המילים האחרונות של ישו על הצלב

 

הבת של בריגיט – סנט קתרין משבדיה הביאה את שרידי אימא למנזר וודסטנה שהוא מנזר האם של הנזירות הבריגיטות ב1374 והמשיכה את הדרך אחריה. ולאחר מכן גם הנכדה שלה. כיום יש ענפים שונים של המסדר, הבריגיטיות מאופיינות בכך שיש להם כתר ברזל ובו 5 אבני רובי המסמלות את 5 הפצעים של ישו

 

בבית של הבריגיטיות יש שישים נזירות, שלושה עשר כמרים המסמלים את שלוש עשרה השליחים (כולל פאולוס), ארבהע דיאקונים המסמלים את ארבעה הדוקטורים של הכנסיה הקתולית: אוגוסטינוס, גרגורי, אמבריוס ממילאן וגרום אאוסוביוס שמת בבת לחם. וכן שמונה עובדים פשוטים. כולם מונהגים על ידי אם מנזר המסמלת את מריה.

 

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו