לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

גאורגיה - טיולים לרחבי העולם

גאורגיה נמצאת מדרום לרכס הקווקז, נושקת לים השחור ממערב. ואזרבייג'אן במזרח. זהו גן עדן עלי אדמות, בשיפולי ההרים ישנם עמקים פוריים ובהם מים רבים גם מגשם וגם בנהרות היורדים מההרים, מזג האוויר הוא נעים, גם בחורף. הרי הקווקז חוסמים את הרוחות הקרות מצפון. וכך, כבר בימי קדם התפתחו בעמקים אלו תרבויות עתיקות, היו אלו קולכיס האגדית במערב, מקום מציאת גיזת הזהב על ידי יאסון וחבירו מבסע הארוגאנטים. וממזרח הייתה זו ממלכת איבריה המופיעה במקורות הרומאיים.

השם גאורגיה ניתן לכבודו של גאורגיוס הקדוש. הגיאורגים אימצו אותו כפטרונם בימי הביניים. בזמן זה הם הקימו ממלכה אדירה שהשתלטה על חלקים גדולים של הקווקז והייתה הכוח הנוצרי החזק ביותר במזרח התיכון. הגיאורגים השכילו להתמודד עם המוסלמים והתורכים והקימו תרבות מפותחת ומפוארת המצטיינת באדריכלות, שירה ואמנות. הם הובלו על ידי דמויות אגדתיות כגון המלכה תמרה, וירדו מגדולתם רק בעקבות תבוסתם וכיבושם על ידי המונגולים

לגאורגים, בניגוד לשכינהם הארמנים, הם נוצרים אורתודוקסים, אלא שיש לנצרות שלהם גוון מיוחד. גיאורגיה היא המדינה היחידה בעולם שנוצרה על ידי אישה – נינה הקדושה, לפני כן הם היו עובדי אש זראתוסתרא ופאגאניים. גיאורגיה הייתה הממלכה השלישית להתנצר לאחר ארמניה וביזנטיון. מאז ועד היום שיחקה הנצרות תפקיד חשוב בהיסטוריה ובתרבות של הגיאורגים, יחד עם זאת הגיאורגים הם עם שמח שאוהב לשתות, לשיר ולרקוד, בעל מאפינים אתנים מגוונים ותשוקה עזה לחיים.

באופן כללי ישנם כמה אזורים של טיול בגיאורגיה השונים זה מזה, שילוב של כמה מהם או כולם מביא לחוויה שלמה ומלאה, האזור הבולט הראשון, תרתי משמע, הוא אזורי ההרים של הקווקז, וגם כאן ניתן להבדיל בכמה אזורים: סוונטי במערב הוא אזור של עמקים נהדרים, ארכיטקטורה מיוחדת, ופסגות מושלגות, וכך גם ראצה במרכז. חזבגי מצפון לטיביליסי בו נמצאות כמה מהפסגות הגבוהות בקווקז – 5400 מטר! ותושתי במזרח – שעד לא מזמן היה לגמרי לא חדיר ובו נשמרו כמה מהמסורות המעניינות ביותר.
בנוסף לאזור ההרים יש את העמקים שרגליהם, וגם כאן יש לנו חלוקה לכמה אזורים: במזרח את אזור היין של קחתי, במרכז, היכן שהבירה טיביליסי אזור של עמקים פוריים שנקרא כרתלי, ובמערב, מתחילה בעיר קותאיסי שפלה גדולה המגיעה עד לים השחור
בדרום גיאורגיה יש אזור של הרים נוסף שנקרא הקווקז הנמוך, למרות שהוא לא כל כך נמוך. כאן ניתן למצוא שלשלות הרים הגובלות בנוף ערבתי משהו וממשיכות ברמות גבוהות לתוך ארמניה ותורכיה.

 

מאמרים על גיאורגיה - לחצו לקישור

היסטוריה גיאורגיה

תרבות גיאורגיה

אתרים גיאורגיה

מנזרי גיאורגיה

נינו הקדושה

 

לטיול לגיאורגיה - לחצו כאן

 

 

 

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו