לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

גורדייף והסופים - טיולים לרחבי העולם

מפגש בין הסופים הנקשבנדים לבין גורדייף (נמצא בכתבי הנקשבנדים).

גורדייף היה מחפש רוחני בתחילת המאה ה-19, שנשלח לבית ספר סודי של ידע בהרי פמיר. האיש ששלח אותו לדרכו היה שייח' בוגה א דין, אותו הוא פגש בקהיר ולאחר מכן בבוכרה. שייח' זה מזוהה עם שייח' המסדר הנקשבנדי בבוכרה באותם ימים - בהא א דין.
חלק מהתרגולות שגורדייף לימד, כמו למשל: תרגיל העצור ותרגולת ההיזכרות. מקורם במסדר הנקשבנדי
שייח' עבדוללה מדגסטן מספר על פגישה בין גורדייף לבינו.

שייח' עבדוללה נצטווה לארח את גורדייף. הוא אמר לו: "אתה מעוניין בידע שיש לנו על תשע הנקודות. נוכל לדבר על זה בבוקר לאחר התפילה. אכול עכשיו ונוח."
בבוקר הוא קרא לו לתפילה. מייד לאחר התפילה החל לקורא את סורת יא סין שהיא הסורה האמצעית בקוראן ואחת האזוטריות ביותר. מייד אחר כך גורדייף ניגש אליו ושאל אם מותר לו לדבר על מה שחווה?
וכך אמר: "מייד שגמרת את התפילה והתחלת לקרוא. ראית אותך בא אלי ולוקח את ידי. והועברנו לגן וורדים נהדר. אמרת לי שהגן הזה הוא הגן שלך והוורדים האלה הם תלמידיך, כל אחד עם הצבע והריח שלו. כיוונת אותי לוורד מסוים ואמרת: "זה שלך, לך והרח אותו". כשעשיתי זו ראיתי את הוורד נפתח ונעלמתי בתוכו, נהייתי הוורד עצמו, נכנסתי לשורשים והם הובילו אותי לנוכחותך. מצאתי את עצמי נכנס לתוך לבך ונהיה חלק ממך.
דרך הכוח הרוחני שלך יכולתי להגיע לידע של תשע הנקודות. ואז קול פנה אלי כ"עבד אל נור" ואמר: "האור והידע הזה ניתנו לך מהנוכחות השמימית של האל להביא שלום ללבך. שים לב עם זאת שאל לך להשתמש בכוח של הידע הזה". הקול בירך אותי לשלום והחיזיון נגמר כשגמרת את קריאת הקוראן".

 

 

סורת יא סין מהקוראן

שייח' עבדוללה אמר: "סורת יא סין נקראה "הלב של הקוראן" על ידי הנביא הקדוש. והידע של אותם תשע נקודות נפתח לך דרכה. החיזיון היה הברכה של הפסוק "שלום, מילה של ברכה מהאדון הכול רחמן".
כל אחת מתשע הנקודות יצגה אחד מתשע הקדושים שהם ברמה הגבוהה ביותר בנוכחות האלוהית. הם המפתחות לכוחות לא ישוערים בתוך האדם, אך אין רישיון להשתמש במפתחות הללו. זה סוד שבעיקרון לא יפתח עד לימים האחרונים כשהמהדי יופיע וישו יחזור.
הפגישה שלנו בורכה. שמור אותה בסוד לבבך ואל תדבר עליה בחיים הללו, עבד אל נור, זה יהיה שמך איתנו. אתה חופשי להישאר וללכת ככל שתצטרך. תמיד תהיה מבורך אצלנו. הגעת לביטחון בנוכחות האלוהית, לוואי שהאל יברך אותך ויחזק אותך בעבודתך. "

 

 

מאמרים בנושא הסופים במרכז אסיה - לחצו לקישור

סופיות מוקדמת

המסדרים השונים

סופים במרכז אסיה היסטוריה

קבזה - תורתו של מוראט יאגן מאבחזיה שבקווקז

המסדר הנקשבנדי

שייח נקשבנד - המייסד של המסדר הנקשבנדי במאה ה14

שבעה המאסטרים של מרכז אסיה - כפי שהם מופיעים במסורת המסדר הנקשבנדי

מסדר הקורבנייה - שלו פרשנות מעניינת לנושא הצבעים

גורדייף והסופים - מייסד בית ספר אזוטרי במאה ה20 שרבים בארץ הולכים בעקבותיו

מסדר היאסוויה - שממנו התפתחה מסורת הדרווישים הנודדים, הוא שימר את האסלאם במרכז אסיה בזמן הפלישה המונגולית וממשיך את המסורות השאמאניות בתוך האסלאם

מסדר שרוורדי - מילא תפקיד פוליטי בעולם המוסלמי מזמן החליפות ועד תימור לנג

אדריכלות מקודשת - מה מאחורי מבני המדרסות והמסגדים

אסלאם באוזבקיסטן

 

בהמשך ללימוד הסופיזם כפי שמופיע באתר זה. קראו את המאמרים הבאים:

סדרת מאמרים על הדרווישים מחוללים בטורקיה - לחצו כאן

סדרת מאמרים על גלאל א דין רומי - לחצו כאן

סדרת מאמרים על הסופים באתר תרבויות עולמי ישראל - לחצו כאן

סדרת מאמרים על הסופים בעולם - לחצו לקישור

 

סדרת מאמרים על המסדר הבקטשי בקפדוקיה - לחצו כאן


 

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו