הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

גלסטונברי - טיולים לרחבי העולם

גלסטונברי - האי של אוולון glastunbory.

זהו מרכז העידן החדש של בריטניה, קרוב ל10.000 איש, המקום מיושב עוד מהתקופה הנאוליתית.
לפי המסורת האזוטרית ישנו גלגל מזלות בתוואי הקרקע
landscape zodiac הנקרא מקדש הכוכבים, לפי תיאוריות של Katherine maltwood זה נוצר על ידי השומרים לפני 2700 שנה, מה שאומר שהם הגיעו לאזור. ואולי בנו את מעגלי האבנים. היא הייתה אמנית הקשורה לתנועת האמנות ואומנות, תלמידה של בנאות חופשית, תאוסופיה, בודהיזם, רוחניות האלה ומצרים העתיקה. התובנה של סידור השדות לפי מזלות אסטרולוגיים הגיעה אליה בחזיון. לאחר שקיבלה משימה לצייר מפה של הרפתקאות המלך ארתור. הציורים שלה מזכירים בחלקם את משפחת רוריק הרוסית.

מצאו בבריטניה וגם בגלסטנברי דרכי בולי עץ מלפני 6000 שנה! יודעים זאת לפי החומר האורגני. אלו היו דרכים לעבור ביצות. במיוחד בסמרסט. גם גלסטנברי ייתכן והייתה כפר כלונסאות על המים של האגם.

השם גלסטנברי לא ברור ומופיע רק במאה ה7.

מלך הפיות נקרא בשם גווין gwyn. הוא שלט בגבעת התור והיה לו בית מזכוכית שאליו הגיעו נשמות המתים וממנו עלו לשמים. הקדוש קולן collen הגיע למקום ובנה שם קפלה למלאך מיכאל, מגרש השדים. רק מים קדושים הצליחו לגרש את גווין.

Dion Fortune חיה בגלסטנברי. Eckhart Tolle חי בגלסטנברי. גון מישל. איילין קאדי

 

 

 

אתרים בגלסטנברי והסביבה

מנזר גלסטנברי Glastonbury abbey

הקתדראלה ההרוסה הייתה המבנה הדתי החשוב ביותר באנגליה עד המאה ה16. במאה ה12 התגלה שם באורח פלא קברם של המלך ארתור והמלכה גווניביר. במאה ה11 הוכתר שם מלך בשם אדמנוד איירונסייד.

המנזר נבנה בתחילה על ידי קנטווין centwine מלך ווסקס wessex במאה ה7. בסוף מלכותו הוא נהיה נזיר ופרש למנזר.

ב1539 במסגרת החוק הכללי באנגליה פוזר המנזר והנזירים נאסרו או הוצאו להורג. הקתדראלה נהרסה.

  

בליי בונד bligh bond

הוא היה ארכיאולוג, ארכיטקט, אבל יותר מכל האיש שעורר את הרוח של גלסטנברי מתרדמתה. ב1907 רכשה הכנסייה של אנגליה את חורבות הקתדראלה העתיקה והחלה בחפירות במקום, האיש שמונה לאחראי היה בונד. עם תחילת העבודה הוא התחיל לקבל מסרים שהנחו אותו היכן לחפור, ותמיד חפר במקום המתאים, מוצא את מה שחיפש בדרך נס. הוא עבד בקבוצה שנקראה "החבורה של אוולון" על התקשורים. המסרים התקבלו בכתיבה אוטומטית והוא פרסם את סיפור המעשה בספר בשם "שער הזיכרון" שפורסם ב1918 ועורר מהומה גדולה. לפי דבריו הנזירים מימי העבר הנחו אותו בתקשורים היכן לחפור. השפה הייתה ארכאית ובה תיאורים של החיים וההיסטוריה של המקום.

בעקבות פרסום הספר הוא הוחלף בארכיטקט אחר והעבודה שלו שונתה וכוסתה.

בונד למד והאמין בגימטריה והיה מומחה עולמי לאדריכלות כנסיות. הוא טען שהקדתראלה בגלסנטברי מבוססת על גימטריה ויש בה פרופורציות מקודשות. הוא טען לקיום גימטריה בכתבים הגנוסטים הקדומים, בברית החדשה, ושאדריכלות הקתדראלות של ימי הביניים מבוססת על מודולים של ריבועים גיאומטריים.

הוא היה חבר בבונים החופשיים, בחברה התיאוסופית, במסדר הרוזיקריאני, ועוד. לאחר שפוטר ב1921 הפך להיות העורך של הרבעון מדע הפסייכי (על טבעי), (הוא היה חבר באגודה למחקר פסייכי). ב1926 עבר לארצות הברית שם היה קשור במשך עשר שנים לאגודה האמריקאית למחקר על חושי.

הספר האחרון שלו היה הסוד של חיי נצח ופורסם ב1934, הוא פוטר ב1936.

 

כנסיית יוחנן המטביל

כנסייה מהמאה ה15. בחצרה יש עץ עוזרר קדוש, חלק מכתר הקוצים של ישו שהגיע לכאן והשריש באדמה. סיפור אחר מספר שיוסף מארמתיה תקע את מקלו באדמה החדשה וזה השריש והעלה עץ עם קוצים מקומי. כך או כך כל שנה ענף פורח נשלח למלכה.

בחצר הכנסייה מבוך עם שבעה מעגלים, אבן ליה כחולה שמקורה בסטריט השכנה. זאת האבן בתור. הוא הוקם ב2007 על ידי גאומנס וסופר בשם sig lonegren

 

 

מקדש האלה בגלסנטברי The Glastonbury goddess temple

נוסד ב2002 ראשון מסוגו. קשור למסדר גלסטנברי של הדרואידים. נוסד 1988. הוא מחייה מסורות עתיקות פאגאניות הקשורות לשלבי השמש והירח בגלסטנברי וסטונהג'. לפי דבריהם גלסטנברי נהייתה מרכז דרואידי ב2500 לפנה"ס. ואז נוצר מבוך בתור. או שזה היה יותר מאוחר ב1500 לפנה"ס. בשנת 500 לפנה"ס הדרואיד אבאריס היה פעיל במקום, והוא היה המדריך של פיתגורס. כל חמש מאות שנה יש שיא של פעילות.
ישו והילד ישו הגיעו לגלסטברי והוא בנה שם את הכנסייה הנוצרית הראשונה בעולם. בשנת 500 ארתור והדרואיד הגדול מרלין נאבקו לשמר את החוכמה העתיקה. לקראת ימי הביניים. בסביבות אלף לספירה המלומד הקלטי
dunstan  איחד את הממלכה, הוא נחשב לדרואיד נוצרי. וכתב טקס הכתרה שמשתמשים בו גם היום. במאה ה16 ד"ר גון די jhon dee האסטרולוג של המלכה אליזבת ואדווארד קלי Edward Kelly גילו את מתאר הזודיאק בגלסטנברי. והשיגו את אבן החכמים

בתקופה הזו האישיות החשוב זה גון מישל john michell שחשף את נושא קווי האנרגיה לעולם, הוא מצוטט רבות על ידי ד"ר יצחק חיות מן. הרבה מהספרים שלו כגון "the view over atlantis" נכתבו בגלסטנברי. המסדרהוקם על ידי גקלין ממורי פטרסון Jacqueline memory Paterson כותב "עץ החיים" והרב דרואיד רולו מאופלינג archdruid rollo maughfling.

לפי המסדר בגלסטנברי נולדו שלוש דתות גדולות: דרואידיות, וויכה ונצרות.
גלסטנברי ואווברי הם על אותו ליי ליין שהזווית שלו 27.2 צפון מזרח, וזה גם הזווית של גבעת התור והזריחה ב1.5

 

דונסטן dunstan

היה ראש מנזר גלסטנברי במאה ה10, בישוף בלונדון וארכיבישוף של קנטרברי. הוא שיקם את החיים הנזירים באנגליה ותיקן את הכנסייה. היה מומחה לאותיות ותמונות, גירוש שדים, הקדוש החשוב ביותר באנגליה בתקופתו ולאורך מאתיים שנה שלאחר מכן

 

קפלה של סנט מרגרט

סופיזם נחגג בגלסטנברי כל יום ראשון, שייח נאזים מהמסדר הנקשבנדי הגיע לכאן והצהיר שכאן הלב הרוחני של אנגליה. St Margaret's Chapel in Magdalene Street

 

גן הגביע

גלסטנברי חשובה לבהאים. מייסד גן הגביע Wellesley Tudor Pole היה בהאי ומיסטיקן, מת בשנות ה60 והביא את בשורת הבהאיות לאנגליה. יצא למזרח התיכון לחפש את הגביע הקדוש, אך פגש בטורקיה את עבדל בהא ונהיה תלמידו. ביחד עם צ'רצ'יל קבע דקה דומיה למתים בכל יום בתשע בערב, דבר שליאו דיבר עליו בזיכרונותיו. חפר וחיפש את הגביע בישראל, ייסד את גן הגביע ב1959

טיפח גם את גבעת הכלות brides mound  ליד גלסטנברי. מקום שם יש באר נוספת. זה היה מקום של סנט בריגיט.

 

 

האי של אוולון.

במסורת הקדם נוצרית הבריטית אוולון הייתה הן אי המתים והן אי המבורכים, זה היה גן עדן שאליו הנשמות של הנפטרים הלכו בכדי להיוולד מחדש, היה בו את השער לעולם התחתון. המסורת הקלטית מתארת את השער כשהוא בתוך תל פיות או בטירה מכושפת, זה תמיד ממוקם במערב, מוקף על ידי מים. מספר איים מקודשים נמצאו, לכן, במערב אנגליה.

האי שלא מהעולם הזה מתואר עם עץ בגבולותיו, עץ זה הוא תפוח, האוכל של היצורים מהעולם האחר, ומכאן השם אוולון – אי התפוח. מלך פיות בשם אוולק גר שם, מעט ידוע על אודותיו, הוא היה האב של אלה אם בשם מורדון. אוולון היא מקום שבו הנשמות עוברות בחופשיות מעולם החיים לעולם המתים ובחזרה, היא מזוהה עם התור של גלסטנברי, השומר על השער הוא גוואן אף נוד – הבן הלבן של האור, הוא השליט של העולם התחתון, מנהיג הציד הפראי ומלך הפיות. לפי כותבים מהמאה ה12 (ג'פרי ממונמוט) האי היה מקום מגוריה של מורגן לה פיי, שהייתה הכוהנת הראשית מ9 כוהנות ובתו של אוולק. מורגן או מורדון היא השומרת של המיסטריות של אוולון, האם הגדולה המתייחסת למוות ולידה מחדש. היא מקורבת לשומר הסיר הקלטי של לידה מחדש – המכשפה הזקנה קרידוון. הנפש העוזבת מאספת על ידי הציד הפראי גוואין ונלקחת לאוולון – גלסטנברי, הכלבים והסוסים של הציד הפראי הם יצורים מהעולם האחר שמתוארים בדרך כלל כאדום ולבן. במאבינוגיון כל החפצים והבגדים של האנשים בעולם התחתון צבועים באדום ולבן. כשהנפש נכנסת לעולם התחתון מופיע סיר פלא שהטבילה בו מבטיחה לידה מחדש.

 

במסורת הקלטית יש כמה סירים חשובים: הסיר של דגהדה, האב אל האירי, שמספק תזונה לא נגמרת. הסיר של ברן, מחזיר לחיים את הלוחמים, אך לא את דיבורים. סירים אחרים הם מקור לחוכמה.

למרות שהם נשמרים תכופות בידיהם של אנשים, הסירים הם למעשה סל של הכוח הטרנספורמטיבי והמזין של האלה הגדולה. קרידווין המכשפה היא היוצרת והשומרת של הסיר של השירה, חוכמה ולידה מחדש. ביתה של קרידוון הוא באוולון, מקום המנוחה האחרון של הגביע באגדות הנוצריות. לאחר המפגש עם הפרצוף האפל של האלה בצורתה של קרידוון, הנפש נולדת מחדש.

 

ראו מאמרים לחצו לקישור:

ויילס

אולמות האבירים בטינטגל

האי של אוולון

מעגלי האבנים

אתרים באנגליה

אתרים בויילס

קלטים

דרואידים

מידע על סקוטלנד

 

טיולים קרובים לאנגליה - לחצו לקישור

בעקבות הגביע הקדוש


 

רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו