לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

דומיניקוס הקדוש - טיולים לרחבי העולם

דומיניקוס הקדוש

הוא נולד ב1169 בספרד, אימו שהייתה עקרה עלתה לרגל למקום קדוש ושם חלמה שכלב קופץ מרחמה ובפיו לפיד, האש מתפשטת על פני כל העולם. השם דומיניקוס משמעו – כלב האל.

באותה תקופה אירופה החלה לגדול  ולשגשג – ימי הביניים המאוחרים התאפיינו בגידול אוכלוסייה, בנייה ויצירת מעמד בינוני בערים שהתפתחו והתרבו, דומיניקוס ראה צורך במסדר חדש שיהיה לו צורת ארגון גמישה שתתאים למבנה החברתי החדש. המנזרים של ימי הביניים המוקדמים לא התאימו יותר להגיב לצרכי הזמן, במיוחד לאור התפשטות ההשכלה והאמונה בתנועות כופרות כגון הקתרים.

דומיניקוס הצעיר זכה להשכלה נרחבת, אבל כשבצורת פקדה את ספרד ב1191 הוא מכר את כל רכושו, כולל בגדיו וספריו כדי להאכיל את הענים, לבני כיתתו אמר: "האם תלמדו מעורות מתים, בעוד אנשים גוועים מרעב?" ב1194 הפך להיות נזיר. בשנת 1204 ערך מסע בדרום צרפת, שם פגש את המאמינים הקתרים ונאלץ להתמודד עם טיעוניהם ואמונתם.

עשר שנים חלפו, ובשנת 1215 התיישב דומיניקוס ביחד עם שישה תלמידים בטולוז, בארץ שהיא לב הכפירה הקתרית במטרה להטיף לחזרה בתשובה וללמד את האמונה הנכונה. כעבור שנתיים הם זכו להכרה מאפיפיור כ"מסדר הדרשנים". מייד אחר כך עברו דומינקוס וחסידיו לרומא, בעוד שהמסדר מתפשט ברחבי העולם הנוצרי. בסוף חייו הוא הגיע לבולוניה ומת שם ב1221 בגיל 51.

 

דומיניק חי חיים פשוטים וצנועים, מתפלל ומתבודד לפי הצורך, ומסתגף כשצריך. הוא התפרסם בכך שקיבל את הרוזרי והסודות הנלווים אליה בהתגלות של מריה, ראשונה מסוגה. והפך את המסתורין של הרוזרי למרכיב בסיסי בחיי המסדר. "הרוזרי של מרים היא העקרון והבסיס שעליו מתבסס המסדר הדומיניקני במאמצו להפוך את חיי חבריו למושלמים ולהשיג ישועה של אחרים". האפיפיור פיוס ה11.

 

 

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו