לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

דמנהור - טיולים לרחבי העולם

דמנהור היא הקהילה הרוחנית הגדולה באירופה שבחרה להקים את ביתה בעמק לרגלי האלפים. הדרך הרוחנית שלהם מדגישה את האמנות כדרך חיים. הם הקימו מתחת לאדמה מקדש תת קרקעי מופלא שמופיע בספר השיאים של גינס במקדש התת קרקעי הגדול בעולם.
השם דמנהור מקורו במצרים. זה היה מקום הולדתו של הורוס בדלתא, ומכאן השם דמן – הולדת הור – הורוס. לפי אמונת אנשי דמנהור הדרך הרוחנית המצרית מקורה בתרבות מפותחת יותר שהתקיימה באטלנטיס, הדמנהורים מאמינים שהם ממשיכי תרבויות מפותחות אלו ויחד עם זאת מביאים לעולם דרך רוחנית חדשה.

הביקור בדמנהור הוא כמו כניסה לעולם אחר ומופלא. הקהילה מונה כאלף בוגרים ומפוזרת על פני שטח גדול. ישנם כמה אתרים מרכזיים שאותם חושפים למבקרים (יש כאלו שאינם פתוחים לקהל הרחב):
ראש וראשונה הוא "מקדש האדם", על הביקור בו ניתן לקרוא בחלק על המקדש.
המרכז המנהלי נקרא דמג'יל -
damjil
, בו נמצא המקדש הפתוח וכן מעגל האבנים הגדול שבו נערכים הטקסים בימי החג. הכניסה לאזור דמג'יל והמקדש הפתוח לא עולה כסף , אך אסור להסתובב בשטח בלי תיאום מראש והסבר מקדים.
מרכז האומנויות נקרא
crea בו יש מספר חנויות אמנות ,גלריה של ציורים מקודשים, חנות אוכל אורגני מתוצרת דמנהור, מרכז בריאות, אולם הרצאות, וסדנאות של האומנים, ניתן לבקר במרכז האומנויות ללא תיאום מראש.
היער המקודש נמצא מעל מקדש האדם, מדובר על אזור גדול ובו קילומטרים רבים של מבוכי אבנים, מנהירים, פינות חמד ואטרקציה מרכזית והיא כפר של אנשים הבנוי על עצים

 

טיולים קרובים לדמנהור

הנסיעות לדמנהור הם חוויה לכל החיים, ומהותם היכרות עומק עם הקהילה, דרכה הרוחנית והמקדשים המופלאים שהם בנו. כולל: ביקור במקדש, ביקור ביער המקודש, היכרות עם הקהילה, לימוד התורה, השתתפות בטקסים, ושיעורים ספציפיים בנושא זה או אחר

זאב בן אריה מוציא קבוצות לדמנהור כבר 14 שנה, במשך השנים נהפכתי לחבר של הקהילה ואף כתבתי ספר על המקדש. מאד ממליץ לכם לצאת למקום מיוחד זה, חשוב שתדעו כמה דברים:

דמנהור איננה במקום אחד, אלא מפוזרת על פני עמק גדול, הקהילה הגדולה מורכבת מ40 קהילות קטנות אוטונומיות, המפוזרות על פני שטח של 30 ק"מ, בנוסף לקהילות ניתן למצוא במקומות שונים בעמק את מרכז האמנות, קבינות הריפוי, יער מקודש, מקדשים שונים ומעגלי אבנים, בכדי לראות ולהכיר את דמנהור צריך לפחות כמה ימים וחייבים רכב

הקהילה מציעה תוכניות ביקור של כמה ימים וקורסים שאפשר להצטרף אליהם באופן עצמאי במידה והם מתקיימים - תלוי בכמות המשתתפים. אין אפשרות לבקר במקדש או בחלקים אחרים של דמנהור שלא כחלק מקבוצה. הפעילות בדמנהור יקרה ומשמשת למימון הבניה. לדוגמא ביקור של יום אחד במקדש עולה 106 יורו.

פעם בחודש אנחנו יוצאים לדמנהור, בזמן טקס האורקאל של הירח המלא. לנים בבית הארחה של דמנהור או באכסניות קרובות, ומשתתפים בפעילות. אוכלים בבתים, ולומדים את התורה, מבקרים במקדש, ונהנים מהטבע שמסביב. אתם מוזמנים להצטרף אלינו.

ניתן לארגן קבוצות פרטיות, החל מ10 אנשים

 

על המקום:

דמנהור נמצאת כ40 קילומטר מטורינו לרגלי הרי האלפים. אין זה יישוב אחד, אלא פדרציה של קהילות המפוזרות על פני שטח גדול. יחידת הבסיס בדמנהור היא המשפחה המורחבת, וכמה משפחות יכולות להוות קהילה. גודלה של קהילה לא צריך לעלות על 200 איש, וכל הקהילות מאוגדות בפדרציה של דמנהור. לדמנהורים מטבע משלהם, שיטת שלטון משלהם, אמונות משותפות משלהם, ואף, כפי שכבר הזכרנו: צורות חיים משלהם. הם חיים יחדיו במשפחות מורחבות המוקמות סביב מטרה, שקשורה להגשמת הדרך הרוחנית שלהם.

דמנהור הוקמה בשנת 1976 על ידי תלמידים של אוברטו ארודי, שהקים את "מרכז הורוס" בטורינו. אוברטו הוא המנהיג הרוחני של הקהילה.

בתחילת דרכם היו הדמנהורים סגורים לעולם ואת מלאכת חפירת מקדש האדם הם עשו בסתר, בלילות. בשנת 1992 נגלה המקדש עקב התערבות השלטונות, והדמנהורים החליטו לשנות כיוון ולפתוח את עצמם. כיום זהו מרכז לימוד וביקור פעיל ביותר, שהקים שלוחות של קהילות דמנהור ותומכי דמנהור בכל רחבי העולם.


אוברטו ארודי – מייסד דמנהור:

נולד בבלנגרו – איטליה בשנת 1950, מגיל צעיר היה בעל יכולות על חושיות יוצאות דופן. הוא פיתח את מחקריו הרוחניים מחוץ למסגרות הרגילות, וכן את כשרונותיו האומנותיים. פילוסוף, מרפא, כותב וצייר. ב1975 הקים את מרכז הורוס בטורינו ומשם יצא ביחד עם תלמידיו להקים את דמנהור כניסיון בחיים סוציאליים, רוחניים ואנושיים, חדשים. נפטר ב2012 ביום הארוך בשנה - 21.6 בזמן הירח המלא.

 

לקריאה על אולמות המקדש השונים - לחצו לקישור

אולם האדמה

אולם המתכות

אולם המבוך

אולם הספרואידים

אולם הניצחון

אולם המים

החדר הכחול

אולם המראות

 

מאמרים נוספים על דמנהור, המקדש, הקהילה ואורח החיים

המקדש מתחת לאדמה

הר הקסמים

האורקאל

לדבר עם עצים

 טארות ודמנהור

ספרואידים וסלפיקות

אלים חדשים

האלכימאי

היסטוריה דמנהור

קווים סינכרוניים

המקדש הפתוח

הדרך הרוחנית

חשיפה לדמנהור  - הצטרפו אלינו לאחד הטיולים הקרובים

 


הרשמו לרשימת התפוצה שלנו