לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

דרום אתיופיה - טיולים לרחבי העולם

אתרים בדרום אתיופיה

הקונסו

הקונסו הם בנאים חרוצים, הם מונים כ300.000 איש והיגרו לאזור מושבם לפני כ500 שנה בעקבות מלחמות עם שבטים אחרים. את הכפרים הגדולים שלהם הם הקימו מוקפים ב3 חומות אבן אדירות. במרכז הכפר רחבה ובה תרנים, כל 18 שנה מוסיפים תורן לאגודה הראשית וכך אפשר לחשב את גיל הכפר, מדובר על קיבוץ של גזעים המתנשא לגובה רב. הבחורים הצעירים של הקונסו ישנים באוכלים גדולים ליד השערים, מעין כיתת כוננות. ברחבה הציבורית אבן עגולה גדולה במשקל 60 קילו. נער שמצליח להרים אותה ולהשליכה מאחורי כתפו נחשב בשל לנישואין – מבחן האבן.

הקונסו מופרסמים בכך שהם יצרו טרסות אבן ייסודיות על פני שטחים גדולים בטרסות הם מגדלים חקלאות מעורבת, כמה צמחים במקביל. העבודה ידנית ורבה. הקונסו הם עובדים חרוצים ויזמים שמשנים את הסביבה שלהם. הם מאורגנים בשבטים כשלכל שבט יש מלך, בכפר אחד גרים נציגים של הרבה שבטים במקביל

 

הדרוזאי

אלו הם שבטים שגרים בהרים הגבוהים ומתקיימים על צמחי הבננה המזויפת, ז"א בננה שאין לה בננה. צמחים אלו גדלים בהרים הגבוהים שם קר ולא גדלים בננות. הם גבוהים יותר מהבננה הרגילה ועמידים גם ביובש. הדרוזאי תלויים בצמחים אלו לחלוטין. הם מקימים את בקתותיהם מעלי הבננות והבמבוק בתוך מטעי בננות. את העלים הם מגרדים ובמיוחד הגבעולים הבשרנים ואת החומר המתקבל הם שמי לתסיסה במשך שלושה חודשים באדמה עד שהוא נהיה כמו גבינה. הוא אז הם לוקחים אותו ומבשלים אותו לכדי פיתות שמשמשות מזונם העיקרי. הם יוצרים מעלי הבננות חבלים, ומוצרים אחרים. אוגרים מים בין הגזעים, משתמשים בעלים למטריות, ועוד.

הם אוהבים לשתות אלכוהול לרקוד ולשיר

 

הוואסה

העיר הוואסה נמצאת לחופי אגם הוואסה, היא השער לדרום ובירת המדינה של הדרום, במרכזה יש אנדרטה לכבוד השבטים. אפשר למצוא בה רחובות מודרניים, חנויות שוק, מלונות מפוארים לחופי האגם. מפורסם ביותר הוא שוק הדגים שבו מבקרים ציפורים רבות וגם תיירים. לא רחוק מאווסה יש מעיינות חמים לרגלי ההרים בתוך חורש טבעי יפה.

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו