לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

תרבות ודתות מונטנגרו - טיולים לרחבי העולם

עטרת ההר

דת במונטנגרו.

שלושה רבעים מאוכלוסיית מונטנגרו שייכים לכנסייה הסרבית מונטנגרית. הדת במונטנגרו היא מרכיב חשוב בזהות הלאומית. למעשה אנשי הדת הם אלו שהובילו את המאבק האפי לעצמאות במשך מאות שנים כנגד התורכים וכתוצאה ממאבק זה אף נוסדה במונטנגרו תיאוקרטיה דתית מהמאה ה17 עד אמצע המאה ה19. במסגרת זו המנהיג של השבטים המונטנגרים, אנשי ההרים, היה הארכיבישוף של הכנסייה המונטנגרית העצמאית. הוא הוריש את תפקידו למלך - ארכיבישוף לאדם הבא אחריו שנבחר מבין קרוביו או אנשי הדת האחרים (לא היו לו ילדים כי היה נזיר).

 

באמצע המאה ה19 המנהיג המונטנגרי החשוב ביותר - פטרוביץ השני (נייגוש) הפך את מונטנגרו מתיאוקרטיה למלוכה חילונית למרות שהוא עצמו היה איש דת וחונך במוסדות של נצרות אורתודוקסית.
פרק חשוך בהיסטוריה של מונטנגרו הוא רדיפת המוסלמים המונטנגרים והטיהור הדתי שהתחיל הבישוף דנילו כחלק מהמאבק המונטנגרי לעצמאות במאה ה17 רוח רדיפות דתיות חשוכות אלו מופיעה גם ביצירותיו של פטרוביץ השני - נייגוש במאה ה19 ובמלחמות הבלקן, ובמיוחד לאחר פירוק יוגוסלביה בבוסניה וקוסובו.

לקריאת מאמר על עטרת ההר של נייגוש - לחצו כאן

 

במונטנגרו יש גם נוכחות קתולית רבה, מכיוון שעל אזורי החוף שלטה וונציה. בנוסף לכך המסדר ההוספלטרי מצא בסרביה ומונטנגרו בית לאחר גירושו ממלטה בזמן נפוליון. מסיבה זו או אחרת נשמרת ידו של יוחנן המטביל (הפטרון של המסדר) במנזר המרכזי בקנטיז - הבירה העתיקה, וזה השריד הקדוש והחשוב ביותר במונטנגרו ואולי בבלקן כולו

ראו מאמרים מונטנגרו - לחצו לקישור:

היסטוריה מונטנגרו

מצב עכשווי מונטנגרו

תרבויות ודתות מונטנגרו

מידע מעשי מונטנגרו

אתרים מונטנגרו

מפרץ קוטור

הרי מונטנגרו

 

הצעות לטיולים מונטנגרו - לחצו לקישור

למונטנגרו אבל אחרת

טיול ג'יפים מונטנגרו

טיול לקבוצות מונטנגרו

טיול עצמאי מונטנגרו

מונטנגרו ואלבניה

 

 

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו