לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

הדרך הרוחנית - טיולים לרחבי העולם

הדרך הרוחנית

לפי תפישת אנשי דמנהור אנחנו חיים במקום של ריבוי ומורכבות, אחת ההופעות של זה היא בשוני שבין בני האדם. החברה האנושית מורכבת משילוב סוגי טיפוסים שונים וכל אחד תורם את התרומה הייחודית שלו. הניסוי החברתי בדמנהור הביא ליצירת שבעה דרכים רוחניות שונות, שיחד בונות את המאמץ המשותף ליצור חברה אנושית מתוקנת.

אנשי דמנהור מאורגנים במעין אחוות, כשכולם עוסקים בהתפתחות אישית ורוחנית, אך כל אחת מפתחת תחום ספציפי ואחראית על חלק אחד מהשלם של הקהילה.

ואלו הדרכים:

דרך הטכנולוגיה ואמנות משולבת
הדרך של אלה שאחראים על העבודות במקדש ועל המורכבות שלו. אנשי דרך זו הם אלו שמציירים ובונים את המכשירים האנרגטיים של דמנהור. מוטיבציה רוחנית הנובעת מבית הספר למדיטציה.
דרך האבירים
דרך שהולכים בה במיוחד גברים, אלו ששומרים ואלו שמתקנים. אנשי כיבוי האש של דמנהור. אלו שעושים את הבנייה בפועל. מחשבה המתבטאת בפעולה פרקטית. הגנה מאגית.
דרך זוגיות אזוטרית
דרך שבה היחסים הם במרכז החיים הרוחניים, כולל גידול ילדים. הנישואים בדמנהור הם לפרק זמן מוגבל, חוזה של כמה שנים שצריך לחדש אותו. ישנן רמות שונות של נישואים, שהגבוהה שבהן היא דרך רוחנית.
דרך אמנות ועבודה
הדרך שבה אנשים הופכים את עבודתם לקדושה. הציירים והפסלים של דמנהור שייכים לדרך זאת. מעניין לציין שבפרס העתיקה היה אל שנקרא "עבודה קשה והגונה". זאת דרך אוקולטית.
דרך הנזירים
דרך של התבוננות והתבודדות, לפעמים עד לשנתיים. רוב האנשים של דרך זאת חיים במנזר הנמצא ביער הקדוש מעל מקדש האדם. דגש על האינדיבידואל. תפקידם להכיל את האנרגיה של כולם, לבלות שעות רבות במדיטציה וקשר עם העולמות הלא נראים.
דרך האוראקל (הנבואה)
דרך זו היא המשך של האוראקל בדלפי והיא כוללת טקסים של התנבאות, מתוכם אחד פומבי והוא האוראקל של הירח המלא. מעבר לזה יש טקסים רבים הקשורים גם למופע הירח, הירח השחור, ועוד. הטקסים עוזרים להבין את הסימנים. מי שעושה דרך זו הן נשים הנקראות פיתיות.
דרך המילה
דרך הקשורה לתקשורת. אנשים שעוסקים בהוראה, מוזיקה ובריאות. אלו שמפיצים את בשורת דמנהור בעולם ומחנכים את הילדים.

 

הקהילה

הדמנהורים רואים את עצמם כאומה המחולקת לשבטים. היחידה החברתית הבסיסית היא המשפחה המורחבת הנקראת – נוקלאו ומונה קרוב ל20 איש. המשפחה חיה בבית גדול אחד ומנהלת את חייה במשותף. כל כמה משפחות מאוגדות במסגרת של קהילה והאומה היא הפדרציה של כל הקהילות.
במסגרת הנוקלאו מגדלים את הילדים ביחד, אוכלים ביחד, מבלים ביחד, אך יש כמה דברים שנשארים במסגרת הפרט: חיי אישות, חירות כלכלית ועיסוקית מעבר לחובות הכלליות.

המנהיג הלא מעורער של קהילת דמנהור הוא פלקו. הוא הגה וחזה את הקמת היישוב והתחיל את הדרך הרוחנית. אחת לשבוע הוא מעביר שיעור לכל האומה במרכז האומנויות. מבחינה אדמיניסטרטיבית מנהיגים את האומה שני מלכים שנבחרים לתקופה של שנתיים בבחירות דמוקרטיות של ראשי הקהילות. גם מנהיגי הנוקלאו והקהילות נבחרים בבחירות

אחד הדגשים בדרך של דמנהור הוא האספקט החברתי. לשם כך הם פיתחו את מה שהם קוראים "משחק החיים".

  

משחק החיים

המשחק הינו מרכיב מרכזי בפילוסופיה של דמנהור. אחד משלושה מוסדות הבסיס שעליהם נשענת הקהילה הוא "משחק החיים". (שני האחרים הם הניסוי החברתי ובית הספר האזוטרי).

כשהתחילו דברים בדמנהור ל"התברגן", לאחר העלייה הראשונית לקרקע, כשהתחילו החיים להתמסד ולהיכנס למסלול קבוע, יצא פלקו למסע ברחבי איטליה ובסופו הוא חזר לדמנהור עם קבוצה חדשה של חסידים שקראה תיגר על התלמידים הוותיקים. תוצאת המפגש הייתה משחק של מלחמת דגלים בין הוותיקים לחדשים, שדרכו התקבלו החדשים לקהילה שגובשה ולמדה מעט יותר על עצמה. מאז ועד היום מקפידים בדמנהור להמציא חדשות לבקרים משחקים שיכללו את כל הקהילה, ינערו אותה ויכריחו אותה להתחדש, בין שיהיו אלה משחקי הישרדות בטבע, המצאת תרבות חדשה או כל דבר אחר. משחק החיים הפך להיות כלי שבאמצעותו ניתן לאתגר את הקהילה והאינדיבידואל, לעורר אותם כל פעם מחדש ולהביא אנרגיות חדשות. 

 

מאמרים נוספים על דמנהור, המקדש, הקהילה ואורח החיים

המקדש מתחת לאדמה

הר הקסמים

האורקאל

לדבר עם עצים

 טארות ודמנהור

ספרואידים וסלפיקות

אלים חדשים

האלכימאי

היסטוריה דמנהור

קווים סינכרוניים

המקדש הפתוח

הדרך הרוחנית

חשיפה לדמנהור  - הצטרפו אלינו לאחד הטיולים הקרובים

 

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו