לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

החדר הכחול - טיולים לרחבי העולם

החדר הכחול

הלב של המקדש הוא האולמות שנחפרו ראשונים והיוו את ההשראה והמבוא לבניית המקדש כולו. אולמות אלו פעילים גם כיום והם החדר הכחול ואולם המים. החדר הכחול הוא הראשון שנחפר במקדש. זהו חדר קטן ברדיוס מעט גדול מגובה אדם, שהוא בעצם מערה עגולה בסלע. בצד אחד של החדר יש ספֵרואיד כחול שהוא הספרואיד הגדול ביותר במקדש.

למול הספרואיד, בצדו השני של החדר, יש גומחה ובה כסא מיוחד מגולף מעץ, מעין כסא אליהו הנביא. אלא שלא אליהו יושב על הכסא הזה. מי שיושב על הכסא אלה מנהיגי הקהילה של דמנהור, או אנשי דמנהור האחרים, הבאים למדוט בענייני חברה. החדר נחשב מקום טוב למחשבות מהסוג הזה, שמביאות להחלטות הנכונות. לפי אחד מהספרים של אוברטו (הוא כתב כמה ספרים בסגנון סיפורי, באחד מהם מסופר על מסע חניכה קסום המתחיל במערה דמוית החדר הכחול) המערה היא מקום של חניכה, התחברות לכוחות של כדור הארץ, לאלוהות השוכנת בכדור הארץ, לשכינה. אלוהות זו מסומלת על ידי פסיפס של נערה ערומה גדולה המשתרע על פני חלק גדול מרצפת החדר. הנערה מחזיקה בידיה שתי קונכיות שמהן שופעים מים. נערה זו היא דמות האישה המופיעה בקלף מספר שבע-עשרה בטארות – קלף הכוכב. היא מסמלת את אנרגיית השכינה, או כפי שהיא נקראת בקבלה – דמות רחל.
הכוונה של הדרך הרוחנית של דמנהור היא להתחבר לאידיאלים של קלף מספר שבע-עשרה ולממש אותם באופן פרקטי על פני האדמה. לצורך כך יורדים מנהיגי האומה אל החדר הכחול בשעת הצורך, בכדי להתחבר בחזרה למוטיב שהניע אותם בתחילת הדרך, להיזכר באידיאליזם הנקי והטהור שממנו באו לפני שהתערבבו בעולם העשייה. הם יושבים בכסא העץ המיוחד, מסתכלים על הספרואיד הכחול, על הבחורה העירומה שעל הרצפה, ומתחברים חזרה לעצמם ולחזון שלהם.

עם חפירת החדר הכחול נוצר קשר ממשי בין המקדש בדמנהור לבין מערכות כוכבים ואנרגיות ביקום, ולכן בחרו אנשי דמנהור לצייר את קלף הכוכב על רצפת החדר הראשון שנחפר ולשם כך משמש הספרואיד הכחול שבחדר (בנוסף לכך הוא משמש ככלי התקשרות לגלגולים קודמים).

 

לקריאה על אולמות המקדש השונים - לחצו לקישור

אולם האדמה

אולם המתכות

אולם המבוך

אולם הספרואידים

אולם הניצחון

אולם המים

החדר הכחול

אולם המראות

 

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו