הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

היסטוריה ויילס - טיולים לרחבי העולם

היסטוריה של ויילס מהפרהיסטוריה ועד היום

ההומו ספיאן מופיע לפני 30.000 שנה, הניאנדרטלי לפני 230.000 שנה. אבל התיישבות חדשה לאחר תקופת הקרב 9000 לפנה"ס ו6000 לפנה"ס מונומנטים מגליתים, כשהאקלים יותר חם ויש תרבות עתיקה. הראשונים הידועים הם תרבות הביקר, על שם הספלים שהם ייצרו ולהם מעין מקור, אבל לפי כן יש כנראה תרבויות אחרות. שרידים להם נמצאים בדרום וילס לא רחוק מקרדיף.

 

השליט הרומאי Roman general Magnus Maximus דמות חשובה בהיסטוריה הוולשית זה שהעביר את השליטה לשושלות מקומיות הקשורות לאשתו (ממנה את אביה) וממנו מתחילות השושלות ומתחילה סוג של עצמאות ולשית. הוא היה שליט עצמאי של גליה ובריטניה בימי הקיסר תיאודוסוס שהיה אחרון הקיסרים ששלטו על כל האימפריה ונוצרי אדוק. הוציא כנראה את הכוחות הרומאיים מבריטניה מפקיר אותה לפלישות ולכן נתן כוח למקומיים, זמנו נחשב לנוכחות האחרונה של כוחות רומאים ישירים.
מתקופתו מתחילה התיישבות של בריטונים בצרפת שלימים מתרכזת בחצי האי ברטני.

 

לפי המבינגיון שליט רומא חלם על אישה נפלאה בקארנפרון ששמה אלן (עיר ליד אנגלסי) ואכן היא עלתה על כל הציפיות, הוא נשא אותה לאישה ונתן את השלטון בארץ לקרוביה שעזרו לו במלחמותיו.
בהיסטוריה של בריטניה מופיע סיפור אחר אבל מוביל לאותה תוצאה.

 

 

הדרך ההיסטורית המקשרת בין צפון ודרום ויילס

אשתו הלן, נהייתה קדושה קלטית בשם סנט הלנה, היא הקדושה של קארנפרון, הביאה לויילס את סוג הנזירות הקלטית הקרובה לטבע. נצרות קלטית, הביאה לסלילת דרכים בויילס וקשורה לאלה הקלטית הקדומה של הריבונות. הדרך המפורסמת היא סרן הלן

 

דרך סרן הלן – הדרך האגדית של וילס המחברת בין צפון ודרום נסללה על ידי סנט הלנה. אלו האתרים החשובים לאורכה מצפון לדרום: Caernarfon, Dolgellau, Pennal, Llanddewi Brefi, ומגיעה ל Carmarthen בדרום מערב שנחשבת לעיר העתיקה בווילס.

 

ויילס בימי הביניים

כמו שאר אנגליה, הארץ נחלקה לממלכות קטנות. הפלישות האנגלו סקסיות יוצרות לחץ על האוכלוסייה הוולשית קלטית, במאה ה6 הם נדחקו מצפון אנגליה ונשארה רק ויילס וקורנוול. הראשון שהצליח להשתלט על שטח גדול במאה ה9 היה Rhodri Mawr רודרי הגדול. הבסיס שלו היה ממלכת gwynedd בצפון שכללה את אנגלסי וסנודוניה, מזרח לה היה את powyes שהייתה חשובה לפני כן, ובדרום את gwyent ובמערב את dehuebarth. הנכד שלו Hywel Dda היוול הטוב כתב את החוק הוולשי.

 Gruffydd ap Llywelyn הצליח לאחד את וילס לזמן קצר במאה ה11. אלא שריבים פנימיים הביאו לחלוקת הממלכה ואז הנורמנים פלשו לאנגליה והחלו במסע כיבושים מוצלח. ויליאם הכובש הגיע לקרדיף וסנט דויד, אלא שהכיבוש החלקי לא החזיק מעמד והוולשים התמרדו.

 

 

ויילס לאחר הכיבוש האנגלי

בתחילת המאה ה13 הגיע השליט הוולשי הגדול מכולם Llywelyn Fawr ליוולין הגדול, שמת ב1240, הבירה שלו הייתה ב Abergwyngregynמול אנגלי . הבן שלו Llywelyn ap Gruffudd  היה השליט העצמאי האחרון ונכנע לאדוארד הראשון.
אדוארד בנה שורה של מבצרים מרשימים, הפך את ויילס לחלק מהממלכה ומינה את בנו לנסיך וילס. ומאז וילס היא חלק מאנגליה

 

Eisteddfod – זה פסטיבל ולשי מסורתי של מוזיקה, הופעות, וספרות – שירה, שהמסורת שלו מתחילה כבר במאה ה12 ובו מצאו ביטוי הבארדים, המסורת חודשה במאה ה18 עם התחייה הספרותית. Dafydd ap Gwilym הוא המשורר הלאומי מהמאה ה14. היה טרובדור שעסק באהבה חצרונית.

 

Owain Glyndŵr גיבור וולשי שמרד באנגלים בהצלחה בסוף המאה 14-תחילת ה15. לכמה שנים השיג מחדש את העצמאות ומעולם לא נתפש. נחשב לדמות אגדתית כמו ארתור שיחזור בזמן שיצטרכו אותו. לפי שיקספיר הוא עסק במאגיה וקשר לטבע

 

במאה ה16 ויילס נהית באופן חוקי חלק מאנגליה, זה אומר זכויות שוות לתושבים וקביעת קו גבול ונציגים בפרלמנט. השפה הוולשית נאסרת בתפקידים רשמיים. למרות זאת William Morgan הבישוף של לאינדף, מתרגם את התנ"ך לוולשית ב1588 וזאת בזמן שאנגליה ווילס נהיות פרוטסטנטיות. שייכות לכנסייה של אנגליה.

 

 

ויילס נכנסת לעידן המודרני

עד המאה ה19 רוב אוכלוסיית ויילס דיברה וולשית בלבד. במאה ה19 הכנסייה המתודיסטית מתפשטת בארץ ויוצרת כנסייה ולשית עצמאית. כיום רוב הנוצרים בווילס לא קשורים לכנסייה האנגליקנית, אלא לזרמים נון קונפורמיסטים אחרים. זאת גם הייתה התקופה של תחילת המהפכה התעשייתית, בויילס יש מכרות פחם וברזל עשירים ובצפון תעשיית צפחה. יש הגירה של אנגלים ואירים.  

 

ראו מאמרים לחצו לקישור:

ויילס

אולמות האבירים בטינטגל

האי של אוולון

מעגלי האבנים

אתרים באנגליה

אתרים בויילס

קלטים

דרואידים

מידע על סקוטלנד

 

טיולים קרובים לאנגליה - לחצו לקישור

בעקבות הגביע הקדוש


רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו