הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

היסטוריה מקדוניה - טיולים לרחבי העולם

מקדוניה

 

היסטוריה של מקדוניה.

האזור של מקדוניה היה בעבר חלק מהאימפריה המקדונית של פיליפוס ואחריו בנו, אלכסנדר מוקדון, שמכאן קיבל את שמו. פיליפוס הקים מדינה מודרנית ראשונה מסוגה באירופה, בנה ערים וצבא חדש, ובעזרתו איחד את כל העמים היוונים תחת הנהגתו. בנו ניצל את המכונה שאביו הקים כדי להשתלט על העולם ולהפיץ את התרבות ההלנית. לאחר מותו התחלקה ממלכתו ובמקדוניה עלתה לשלטון שושלת עצמאית ולה מדינה חזקה.

המדינה המקדונית נוצחה על ידי הרומאים ב-3 המלחמות המקדוניות, ואזור מקדוניה הפך להיות חלק מהאימפריה הרומית. במאה ה-4 התחלקה האימפריה הרומית לשניים והתנצרה, מקדוניה הפכה להיות חלק מהאימפריה הביזנטית שמרכזה בקונסטנטינופול – איסטנבול של ימינו.

לחצו כאן לקריאה על מקדוניה היוונית

 

 

מקדוניה בימי הביניים

עם החלשות האימפריה הביזנטית במאות 7 ו8 וגם לפני כן החלו שבטים סלאביים לפלוש לאזור מקדוניה ולהתיישב בו, עם סלאבי דרומי שהתיישב באזור זה החל ליצור תרבות משותפת עם האוכלוסייה המקומית ועם השבטים הבולגרים שפלשו לבלקן החל מהמאה ה-7. התוצאה של מיזוג זה היה יצירת האימפריה הבולגרית הראשונה שאחד ממרכזיה היה בעיר אוכריד שבמקדוניה. לאימפריה הבולגרית היו שני ארצות מרכזיות, האחת היא בולגריה והשנייה מקדוניה. ובנוסף לכך האימפריה השתרעה על שטחים גדולים בבלקן.

אל אימפריה זו הגיעו נזירים נוצריים במטרה לנצר את התושבים ופעולות ניצור אלו החלו במקדוניה, בעיר אוכריד, על ידי סנט קלמנט מאוכריד וסנט נחום, שייסדו באוכריד את האוניברסיטה הראשונה באירופה, והמציאו את הכתב הקירילי, ששימש אחר כך את כל העמים הסלאביים, כולל את הרוסים. במילים אחרות: במאה ה-9 מתחיל מפעל תרבותי היוצר את הנצרות הסלאבית שמתפשטת במקדוניה ואחר כך בכל מזרח אירופה.

האימפריה הבולגרית נופלת לידי הבזנטים במאה ה-11 ומוקמת מחדש במאה ה-13, אך לא לזמן רב. במאה ה-14 היא נופלת לידיים סרביות, ובמאה ה-15 מתחיל הכיבוש התורכי של הבלקן ומקדוניה, ומשך 500 שנה יש במקדוניה שלטון עותומאני.

המקדונים שבשלב זה יש להם כבר שפה משלהם (שפה סלאבית אך קרובה לבולגרית), מתקוממים מדי פעם כנגד העושק התורכי. העיר החשובה במקדוניה באותה תקופה, והשנייה בגודלה בבלקן, היא ביטולה, בה גם יש קהילה יהודית ניכרת. המרידות כנגד התורכים מתגברות במאה ה-19 ומסמנות את תחילת הדרישה לעצמאות של מקדוניה.

בשנת 1945 הופכת מקדוניה לחלק מיוגוסלביה, ובשנת 1991, כאמור, מקדוניה זוכה בעצמאות, בפעם הראשונה בתולדותיה.

 

 

מלכי מקדוניה

צאר סמואל

במאה ה10 נכבשת האימפריה הבולגרית על ידי הביזנטים בסביבות 970.   סמואל, מנהיג צבאי ואזרחי מוכשר של האזורים המערביים (מקדוניה) מורד בביזנטים ומקים מחדש את האימפריה. המקדונים רואים בו שליט מקומי ויוצר מדינה מקדונית שכוללת את מקדוניה, תסלי, אפירוס, אלבניה, דוקליאה סרביה וחלקים גדולים מבולגריה, במדינה זו האוכלוסייה החשובה ביותר הם הסלאבים המקדונים.
האימפריה של סמואל נקראה האימפריה הבולגרית, אך למעשה היא הייתה מקדונית. הוא הוכתר בכנסייה באגם פרספה. אוכריד נהייתה הבירה והמרכז הדתי של האימפריה. סמואל היה שליט נאור ובזמנו נוסדה הארכיבישופות של אוכריד.

בסופו של דבר, לאחר 40 שנות עצמאות, הובס סמואל על ידי הקיסר בסיליוס – קוטל הבולגרים ב-1014. הקיסר שבה 14.000 מחייליו של סמואל ושלח אותם אליו בקבוצות של 100 לאחר שניקר את עיניהם, שהם מובלים על ידי חייל עם עין אחת, למראה הנורא הזה התמוטט הצאר סמואל ומת. הוא מת בפרספה, הקרב המכריע היה בפרילפ. בעקבות התבוסה הוכפפה הארכיבישופות באוכריד לפטריארכיה בקונסטנטינופול הכמרים היוונים החלו לדכא את השפה הסלאבית ומסורת הקדושה הסלאבית ועקבות המדינה המקדונית הראשונה נטמעו בתוך ההיסטוריה הביזנטית והבולגרית.

 

 

 

מאמרים מקדוניה  - לחצו לקישור:

היסטוריה מקדוניה 

מצב עכשווי מקדוניה 

תרבות ודתות מקדוניה 

סטונהג בבלקן 

אור מיסטי בבלקן

מרכז מקדוניה

מערב מקדוניה

מזרח מקדוניה

אגם אוכריד

 עצמאות מקדוניה

 

הצעות לטיולים במקדוניה - לחצו לקישור

טיול לקבוצות סגורות

מקדוניה וצפון יוון

טיול מוזיקאלי

ג'יפים מקדוניה

קבוצות קטנות 

טיול יין במקדוניה ובולגריה

טראק בשמורת מברובו

 

רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו