לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

הנס של אירופה - טיולים לרחבי העולם

הנס של אירופה.

התפתחות הנצרות והציוויליזאציה האירופאית במבט מרחוק נראית כמו נס, איזו שהיא תוכנית אלוהית שקרתה למרות הכול.

זה התחיל עם השושלת המרוביניגית הפרנקית. הפרנקים היו איגוד של שבטים גרמניים, באותה תקופה השבטים הגרמניים פלשו לשטחי האימפריה הרומית ויישבו אותם. יש הרואים בכך פלישה של כוחות החושך לממלכות האור, פלישה של ברברים לאזור תרבות, הליכה אחורה לתקופת חושך, אולם יש הרואים בכך פלישה שנועדה לחדש את האיכויות של התרבות הרומית שהלכה והתנוונה.

 

האיכויות של החברה השבטית הגרמנית היו קודם כל שוויון. כל אדם קיבל חלקת אדמה כפי שהיה צריך לקיומו, כל שנה הייתה חלוקת האדמות מתבצעת מחדש. המוסד העליון בחברה הגרמנית היה אסיפת השבט ומעבר לכך היו להם מנהיגים ומנהיגים צבאיים, שהיו מחויבים לשבט יותר משהשבט היה חייב להם. לנשים היה מעמד שוויוני בחברה והם נתנו השראה לגברים בשדה הקרב. הלוחמים למעשה נלחמו בשבילם, הם אלו שכרתו את הברית בין הלוחמים. מסופר על אשתו של מלך גרמני שלפני הקרב מעבירה בין הלוחמים את גביע היין ונותנת לשתות קודם כל למנהיג – לברוולף, ואחר כך מאותו הגביע לשאר הלוחמים, על ידי כך יוצרת ברית שהיא מעבר לברית דם, ברית מיסטית, בין כל השותים, וכולם מחויבים לה כמייצגת של האיכויות האנושיות הנעלות, והרי זה ממש טקס נוצרי של אחווה מיסטית, אך בלבוש פאגאני. בנוסף לשוויון הלוחמים הגרמניים השתדלו להישאר בתולים עד גיל מאוחר. הם שאפו לאיכויות אנושיות של אומץ, יושר, הקרבה, וראו עצמם מחויבים בברית מיסטית עם המנהיג שלהם, עד לעולם הבא.

 

החברה הבריאה הזו, שבה ילדים התרוצצו ערומים בכפרים שהיו ממוזגים בטבע, שבה אנשים התקיימו בפשטות והיה חשוב להם יותר ההתנהגות שלהם מאשר הרכוש. שבה היה שוויון, ומוסד העבדים היה בעצם איכרים אריסים ותו לא, שבה אסור היה להכות או להשפיל עבד. החברה הזו הייתה בעייני אנשי התקופה בשלה יותר לקבל את הבשורה הנוצרית וראויה יותר ולכן היא החליפה וכבשה את האימפריה הרומית מרגע שזו נעשתה נוצרית, ונעשתה מובילת לפיד הנצרות בעצמה, ובראש ובראשונה הממלכה הפרנקית.

 

קראו מאמר על הגניוס הגרמני - לחצו כאן

קראו מאמר על היסטוריה קדומה של גרמניה עד קרל הגדול - לחצו כאן

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו