הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

הרודטוס - טיולים לרחבי העולם

הרודטוס אבי ההיסטוריה היווני

הרודטוס, הוא אחד מההיסטוריונים החשובים ביותר בתקופה הקלאסית. שחי במאה ה5 לפני הספירה. בפרק א מתוך ספרו "היסטוריות" הנקרא "קליאו (המוזה של ההיסטוריה). הוא מסביר את הסיבות לפרוץ העוינות בין היוונים לפרסים ואת נפילת אחת הממלכות הגדולות של העת העתיקה – הממלכה הלידית. בכדי שלא יאבד זכרם של מפעלים גדולים של היוונים והפרסים, זכר תהילתם.

יש לציין שהמילה היסטוריות ביוונית משמעה חקירות, הרודטס מציג חקירות של הסיבות לפרוץ העוינות, המסתמכות על המלומדים הפרסים, הפיניקים, אנשי דלפי, מילטוס ועוד

הכתיבה מכילה בתוכה מוסר השכל לגבי מי האיש המאושר. המלך קוריסוס חושב עצמו למאושר ומבורך, אבל נפתולי הגורל מזמנים לו עתיד קודר בו ייווכח שהאושר הארצי הוא זמני ו"אין איש מאושר כל עוד הוא חי". הגורל מזמן לכל אחד את הצפוי לו ואי אפשר להימלט ממנו. בנוסף לזה מעלה הרודטוס על נס את מפעלות האתונאים ועלייתם לגדולה, סולון מייסד אתונה, עלייתה של ספרטה ועוד. הוא גם מתאר את השתלשלות האירועים ההיסטוריים שהביאו למצב העניינים כפי שקיים בזמנו. ובכך ממלא תפקיד ראשון מסוגו בעולם של היסטוריון.

הסיבה לעוינות הראשונית היא חטיפת נשים, היוונים עורכים מסע מלחמה נגד טרויה בגלל חטיפה וזאת סיבת העוינות של הפרסים ליוונים. יש הבדלי גרסאות בין הפיניקים ליוונים לגבי החטיפות השונות: החטיפה של איו מיוון, החטיפה של אירופה מצור, והחטיפה של מדיאה מקלכיס.

 

 

הרודטוס מספר על העמים והערים שהיו גדולים ונפלו, ואלו הקטנים שעלו.

בלידיה שלטו בני הרקולס 500 שנה, אבל החליפו אותם קרויסוס ושושלתו. הם נתמכו על ידי האורקאל בדלפי ותרמו מנחות רבות למקום, נלחמו עם המילטים וערי יוון. וסארדיס. קרויסוס היה החמישי בשושלת והגדול מכולם, הוא נלחם באפסוס, והשליט מרותו על הערים האיוניות וכל מערב טורקיה, הרודטוס מספר על המפגש בינו לבין סולון האתונאי שמתארח בחצרו. בזמנו של קוריסוס נופלת ממלכת לידיה בידי הפרסים, לאחר שקרויסוס מבין לא נכון נבואה של האורקאל בדלפי.

אריון איש קורינתוס היה נגן הקתרוס הגדול בימיו והמחבר הראשון של הדיתיראמבוס (מזמור פראי לכבוד האל דינוסוס שהושר בצורה אקסטטית, בניגוד לפאאן המכובד שהושר לאפולו). ממנו התחילו הטרגדיה והקומדיה. הוא נזרק לים וניצל על ידי דולפין, שהפך לסמלו.

 

לפי הרודטוס הדורים נדדו בצפון יוון ואז באו והתיישבו בפלפונס, האיונים הם פלסגים במוצאם, וגם הם באו מאזור תסליה. הוא מספר את סיפור עליית הטיראנה של פיסיסטראטוס באתונה, ואת סיפור יסוד חוקי ספרטה על ידי ליקרגוס בתמיכת הפיתייה בדלפי. הרודטוס מספר את תולדות אתונה וספרטה כבדרך אגב, בעקבות התעניינות קרויסוס. מספר גם את סיפור המדים, הפרסים והמלחמה הגורלית בין הפרסים ללידים שהפכה את הפרסים לאימפריה רודפת מותרות, בעוד שעד אז היו אנשים פשוטים שחיו בארץ טרשית. הלידים היו הראשון שטבעו מטבעות ועסקו במסחר קמעונאי, הרודטוס מייחס להם חשיבות רבה בהיסטוריה של העולם.

 

 

 

ראו מאמרים - לחצו לקישור

כרונולוגיה היסטורית

התקופה המיקינית

הפלנקה היוונית

הפוליס היווני

ממלכות באסיה הקטנה

כרתים והממלכה המינואית

שקיעת יוון

היסטוריה ביזנטית

 

 

רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו