הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

הרי הסטרנדזה - טיולים לרחבי העולם

הרי הסטרנדזה strandja

מקור השם מצביע על מסתורין, זהו מקום שבו נשמרו המסורות העתיקות, מקום מיסטי. האזור הוא אחת משמורות הטבע הגדולות בבולגריה, 50 על 25 ק"מ.  

 

היסטוריה עתיקה של חוף הים השחור

תקופת הקרח לא השפיעה עליהם, ולכן העושר העצום של חיים וצמחייה, יש שם צמח רודודנדרום שפורח רק שבועיים בשנה במאי, ואז המקומיים עושים פסטיבל.

בזמן זה היו שטחים נרחבים רבים שכיום מוצפים במי הים השחור. הוא היה נמוך במאה מטר לפחות ממפלסו כיום, ויש טענה שלחופו הייתה תרבות מפותחת, ששרידים שלה נשארו בהרי הסרנדזה.

בשנת 5600 לפנהס, הבוספורוס נפרץ ומים אדירים פרצו אל אגן הים השחור שהיה אז אגם מי מתוקים בערך חצי מגודלו היום ונמוך הרבה יותר, מציפים את חופיו באסון קטליטי. שני חוקרים בשם William Ryan and Walter Pitman העלו את ההשערה הזו בשנת 1997. בשנת 2012 התגלו בתים, קרמיקה וכלי אבן 150 מטר מתחת למים. והוכיחו את ההשערה.

עובדה זו מסבירה בצורה אחרת את המגאליתים העצומים בבגליק טש

 

הרי הסטרנדזה יושבו על ידי שבטי התרקים "טיני" ו"אסטי" החל מ1000 לפני הספירה, הם היו חלק מהממלכה האורדיסית שמרכזה בפרפריקון. , הדת הייתה קשורה לשמש ולאור. הקדמונים האמינו באלמותיות, קידשו את אימא אדמה והטבע, דולמנים נמצאו באזור כשהמקום המרשים ביותר הוא במאוזולאום Mishkova Niva אליו ניתן להגיע רק עם מדריך. היה שם מקדש תרקי נמצא כותרת עם שני ידיים.  צריך ללכת ראשית למוזיאון ההיסטורי של מלקה טרנובו, העיירה הראשית, ואז נותנים רכב ומגיעים עם גיפ למקומות – בסטט ומישקובה ניבה. זה אתר מורשת עולמי

ב610 לפני הספירה היוונים הקימו את אפולוניה שידועה כיום כסוזופול. באזור זה היו יוונים עד לפני 100 שנה, כפי שמופיע בספרו של

הרי הסטרנדזה נשארו תחת שלטון טורקי עד מלחמות הבלקן, בשנת 1903 מרדו המקומיים בPetrova Niva המרד הסתיים בטבח וגירוש, כיום יש מוזיאון במקום לציון המאורע. ופסטיבל גדול לכבוד זה. באוגוסט – יום השחרור.

 

 

אתרים בהרי הסטרנדזה בולגריה


הכפר
Bulgari
- טקסי האנסטנריה, המקומיים מאמינים שרק מי שיועד לכך, שיש לו לב טהור, יכול להיות אנסטנרי, המוזיקה המונוטונית, התיפוף וחמת החלילים עוזרים לטרנס. בזמן ההליכה על הגחלים הם מסוגלים להגיד את העתיד. גורל הקהילה תלוי בטקס


שמורה ארכיטקטונית של הכפר
slivarovo  - לידו יש גשר מקסים בסגנון וונציה.


בכפר
stoilovo
 - יש 50 אנשים ו300 חמורים והוא ידוע ביריד החמורים שלו. לידו יש את מקדש בסתת

על צוק סמוך בהר רואים פרצוף של אישה וחתול בזמן ירח מלא. זהו מקדש בסתת, הנסיכה עם מסכה של חתול, מוקדש לבסתת, כהנת גדולה, שהייתה ממקור תרקי והלכה למצרים ונקברה במקום הזה. בבה וונגה גילתה זאת לאחר שלודמילה לודקובה Lyudmila zhivkova  (הבת של השליט) מצאה מפה עתיקה ושאלה אותה עליה. ונגה אמרה שאם תלך בירח מלא תראה משהו, והם ראו שני דמויות של פרעה אחד עומד ואחד יושב, ולאחר מכן ראו את הפרצוף של החתול – יש תמונה, לודמילה חיפשה אוצר הנמצא בסרקופג, אלא שוונגה אמרה שלא ימצאו אותו, כי יש שם אינפורמציה חשובה מדי, "הכפית הזו גדולה מדי לפה שלכם" היא אמרה. היו אנשים שחיפשו את האוצר ולא מצאו.

אדם בשם Krastyo Mutafchiev כתב ספר בכלא על נושא זה, הוא היה חלק מהקבוצה של לודמילה, הספר היה על המקור של ההומו ספיאן. הוא טוען שאנושות הגיע ממקורות חוצניים, בסקרופג נכתבה ההיסטוריה האנושית ובידה של הנסיכה הקבורה היה מטה ממתכת חוץ פלנטרית.


אתר מקודש בשם
Indipascha - מקום ריפוי בהרים, מקום מקודש בו היו מתנבאים. אמו של קונטנטינוס לקחה מים  מהמקום הזה, כי הם טובים לעיניים. מצאו את המקום הזה שוב במאה האחרונה כשפרה של מישהו עיוורת וענייה הושארה בטבע כדי למות, והיא חזרה במצב טוב יותר לאחר ששתתה מהמים, ואז מצאו את המעיין הקטן

התרקים חצבו קערות בסלעים אליהם נסכו נסכים ביום הארוך השנה.

 

הכפר brashlyan  - כפר אתני, בתים ישנים, תערוכות של קדרות, איך אנשים חיו.


אתר מגאליתי בגליק טש ליד הים Beglik Tash - מגליט שהיה בו מקדש אורפיאוס. זהו המגאלית העתיק ביותר באירופה, סלעים טבעיים ענקיים שעוצבו וסותתו על ידי התרקים. במקום יש מבוך, שעון שמש, ומערה דמויית רחם מתחת לאחד הסלעים. ליד העיירה primorsko. במקום זה היו עושים כנראה סקס מקודש.

 

 

עוד

באזור הסטרנדזה התפתחה מסורת ההיסיכייה, ישנם שם בורות באדמה שבתוכם ישבו נזירים במשך חודשים בלי להגיד מילה.

באזור הסטרנדזה יש זהב ונחושת, הזהב העתיק ביותר בעולם הגיע משם, ושימש לאוצר וורנה שהוא בן 6000 שנה.

 

קראו על אתרי הטיול הבאים בבולגריה, ובואו לגלות ארץ יפה זו - לחצו לקישור:

הרי רודופי

הרי פירין

הרי רילה

הרי הבלקן

הר ויטושה

הרי הסטרנזה

פלובדיב

סופיה

מנזר רילה

שבע האגמים

 

 

הצעות לטיולים שונים בבולגריה - לחצו לקישור

טיול משפחות בולגריה 1

טיול משפחות בולגריה 2

טיול עצמאי מודרך בולגריה

טיול גיפים בולגריה

טרק בהרי רילה

טיול לקבוצות סגורות בולגריה

 

ארבע הטיולים הגדולים - הצטרפו לטיולי הרשמה - לחצו לקישור:

מוזיקאלי אחווה לבנה

עמק הוורדים 

פסטיבל מסכות פרניק

פסטיבלי תחילת האביב סוף החורף

 

 


רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו