לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

הרי הסטרנדזה strandja

מקור השם מצביע על מסתורין, זהו מקום שבו נשמרו המסורות העתיקות, מקום מיסטי. האזור הוא אחת משמורות הטבע הגדולות בבולגריה, 50 על 25 ק"מ.  

 

היסטוריה

תקופת הקרח לא השפיעה עליהם, ולכן העושר העצום של חיים וצמחייה, יש שם צמח רודודנדרום שפורח רק שבועיים בשנה במאי, ואז המקומיים עושים פסטיבל.

הרי הסטרנדזה יושבו על ידי שבטי התרקים "טיני" ו"אסטי" החל מ1000 לפני הספירה, הם היו חלק מהממלכה האורדיסית שמרכזה בפרפריקון. , הדת הייתה קשורה לשמש ולאור. הקדמונים האמינו באלמותיות, קידשו את אימא אדמה והטבע, דולמנים נמצאו באזור כשהמקום המרשים ביותר הוא במאוזולאום Mishkova Niva אליו ניתן להגיע רק עם מדריך. היה שם מקדש תרקי נמצא כותרת עם שני ידיים.  צריך ללכת ראשית למוזיאון ההיסטורי של מלקה טרנובו, העיירה הראשית, ואז נותנים רכב ומגיעים עם גיפ למקומות – בסטט ומישקובה ניבה. זה אתר מורשת עולמי

ב610 לפני הספירה היוונים הקימו את אפולוניה שידועה כיום כסוזופול. באזור זה היו יוונים עד לפני 100 שנה, כפי שמופיע בספרו של

הרי הסטרנדזה נשארו תחת שלטון טורקי עד מלחמות הבלקן, בשנת 1903 מרדו המקומיים בPetrova Niva המרד הסתיים בטבח וגירוש, כיום יש מוזיאון במקום לציון המאורע. ופסטיבל גדול לכבוד זה. באוגוסט – יום השחרור.

 

מקומות

הכפר Bulgari טקסי האנסטנריה, המקומיים מאמינים שרק מי שיועד לכך, שיש לו לב טהור, יכול להיות אנסטנרי, המוזיקה המונוטונית, התיפוף וחמת החלילים עוזרים לטרנס. בזמן ההליכה על הגחלים הם מסוגלים להגיד את העתיד. גורל הקהילה תלוי בטקס

שמורה ארכיטקטונית של הכפר slivarovo, לידו יש גשר מקסים בסגנון וונציה.

בכפר stoilovo  יש 50 אנשים ו300 חמורים והוא ידוע ביריד החמורים שלו. לידו יש את מקדש בסתת

על צוק סמוך בהר רואים פרצוף של אישה וחתול בזמן ירח מלא. זהו מקדש בסתת, הנסיכה עם מסכה של חתול, מוקדש לבסתת, כהנת גדולה, שהייתה ממקור תרקי והלכה למצרים ונקברה במקום הזה. בבה וונגה גילתה זאת לאחר שלודמילה לודקובה Lyudmila zhivkova  (הבת של השליט) מצאה מפה עתיקה ושאלה אותה עליה. ונגה אמרה שאם תלך בירח מלא תראה משהו, והם ראו שני דמויות של פרעה אחד עומד ואחד יושב, ולאחר מכן ראו את הפרצוף של החתול – יש תמונה, לודמילה חיפשה אוצר הנמצא בסרקופג, אלא שוונגה אמרה שלא ימצאו אותו, כי יש שם אינפורמציה חשובה מדי, "הכפית הזו גדולה מדי לפה שלכם" היא אמרה. היו אנשים שחיפשו את האוצר ולא מצאו.

אדם בשם Krastyo Mutafchiev כתב ספר בכלא על נושא זה, הוא היה חלק מהקבוצה של לודמילה, הספר היה על המקור של ההומו ספיאן. הוא טוען שאנושות הגיע ממקורות חוצניים, בסקרופג נכתבה ההיסטוריה האנושית ובידה של הנסיכה הקבורה היה מטה ממתכת חוץ פלנטרית.

אתר מקודש בשם Indipascha מקום ריפוי בהרים, מקום מקודש בו היו מתנבאים. אמו של קונטנטינוס לקחה מים  מהמקום הזה, כי הם טובים לעיניים. מצאו את המקום הזה שוב במאה האחרונה כשפרה של מישהו עיוורת וענייה הושארה בטבע כדי למות, והיא חזרה במצב טוב יותר לאחר ששתתה מהמים, ואז מצאו את המעיין הקטן

התרקים חצבו קערות בסלעים אליהם נסכו נסכים ביום הארוך השנה.

הכפר brashlyan  כפר אתני, בתים ישנים, תערוכות של קדרות, איך אנשים חיו.

ליד הים Beglik Tash מגליט שהיה בו מקדש אורפיאוס. זהו המגאלית העתיק ביותר באירופה, סלעים טבעיים ענקיים שעוצבו וסותתו על ידי התרקים. במקום יש מבוך, שעון שמש, ומערה דמויית רחם מתחת לאחד הסלעים. ליד העיירה primorsko. במקום זה היו עושים כנראה סקס מקודש.

 

עוד

באזור הסטרנדזה התפתחה מסורת ההיסיכייה, ישנם שם בורות באדמה שבתוכם ישבו נזירים במשך חודשים בלי להגיד מילה.

באזור הסטרנדזה יש זהב ונחושת, הזהב העתיק ביותר בעולם הגיע משם, ושימש לאוצר וורנה שהוא בן 6000 שנה.

 

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו