הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

התקופה המיקינית - טיולים לרחבי העולם

תור הזהב של שחר ההיסטוריה

התקופה של 1200-1600 לפנה"ס נקראת על שם העיר הגדולה ביותר שנמצאה המופיעה גם באיליאדה וזו מיקיני, שליימן גילה שם אתרים מרשימים ובהם חומות אתרים ומבני קדושה בצורת תומולוס מעניינים. לא הרבה ידוע על תקופה זו, ומקומות נוספים שנקשרים אליה הם תביי שיוסדה על ידי קדמוס נסיך פניקיה, והאי המקודש סמותרקיה שנוסד על ידי דרדנוס, שריד למבול שייסד גם את טרויה, ואומץ על ידי קדמוס ומשפחתו – לחצו למאמר סמו תרקיה

 

תבי ייצגה את המסתורין של האדמה, האדם, המיקרוקוסמוס, וזה מתבטא בדמויותיהם של קדמוס, דיוניסוס, ואפילו אדיפוס שפותר את חידת הספינקס – האדם.

 

במיקיני היה מרכז מסתורין ורוחניות אחר הקשור לאפולו, למקרוקוסמוס ויכולות החשיבה. האקרופוליס שלה נבנה על ידי פרסאוס, הגיבור שהרג את המדוזה ופעל במזרח הים התיכון, הוא היה מתקדש מצרי ופיניקי, מהדם של מדוזה, שאותה הרג בעזרת אתנה, נוצר הסוס המעופף פגסוס (יצירתיות) והענק כריסור (חרב זהב – סמל של מחשבה בהירה).
הנכד של פרסאוס היה הרקולס, הגיבור האולטימטיבי היווני. הוא השלים שתים עשרה משימות המייצגות שלבים בדרך החניכה, לפני המשימה האחרונה שהייתה להביא את הכלב קרברוס מהעולם התחתון, הוא הלך לאלואסיס להשלים את תהליך חניכתו והפיכתו לנצחי.המסע המוקדם והמפורסם ביותר של הגיבורים כלל את אורפיאוס, תסאוס, הרקולס, והונהג על ידי יאסון, הם נסעו לקולכיס (גיאורגיה) להשיג את גיזת הזהב, המסמלת את החוכמה השמשית הגבוהה. במהלך המסע כולם מגיעים להתקדשות באי סמו תרקיה

 

 

מאמר על יוון הלא ידועה לפני ההיסטוריה הקלאסית, מנקודת מבט תיאוסופית coen vonk

ב1870 הנרייך שלימן הדהים את העולם כשגילה את טרויה ולאחר מכן את מיקיני. וזה העלה שאלות מי היו התושבים שחיו לפי התקופה הקלאסית, מה הייתה אמונתם, מה פשר המונומנטים שהשאירו אחריהם. מצאו טומולוסים, אבני ענק, דרים דמויי כוורת, מעגלים, ארמונות גדולים, חומות קיקלופיות ועוד. ולא רק ביוון, בין שאר האתרים ניתן למנות את פרפריקון בבולגריה, בוטריניטי בדרום אלבניה, רודמילה בבוסניה, ועוד.

הדעה הרווחת כיום היא שהיה עם שנקרא אכאים, אלו גם המיקינים, שנקראו לעיתים פלסיגים pelasgians. אלו היו הודו אירופאים שהגיעו ליוון ממרכז אסיה. התקופה היא 1600-1100 לפנה"ס, אלא שאין לנו כרונולוגיה ברורה, ויש המעריכים את האתרים לזמן הרבה יותר קדום.

(לפי בלבצקי מלחמת טרויה היא לפני 8000-7000 שנה. המלך הראשון של הפלסגים הוא פלסגוס שהגיע מבנגל.)

 

מעל מאה טומולוסים נחשפו ביוון וכיום גם בבולגריה, כרתים, בעיקר בפלפונס. אלא שיש כאלו גם באנגליה, בספרד, סרדינה, וייתכן והמקור הוא מהמערב ולא מהמזרח. מתארכים את הטומולוס לפי ממצאי הקבורה שהתגלו בהם, אך לא בטוח שמלכתחילה הם נבנו לקבורה וייתכן שזה היה שימוש משני.

 

שליימן גילה במיקיני אתרי קבורה עגולים ובהם בורות שבתוכם בעומק כמה מטר הונחה הגופה עם אוצרות זהב ובהם מסכות. מסכות דומות נמצאות בבולגריה, איטליה, מצרים, אך אין להם אזכור בספרות יון. וייתכן והם קדומות יותר

 

חומות קיקלופיות נמצאות במקומות רבים ביון ורחבי העולם, במיקני הם נבנו ישירות על הסלע וייתכן והם עתיקות יותר מהתארוך המקובל של 1400 לפנה"ס. לפי המסורת היוונית הם נבנו על ידי הקיקלופים, בלבצקי אומרת שהקיקלופ המופיע באודיסאה קשור לשבט שהיגר ליוון מהודו בתקופות קדומות. בלבצקי טוענת להגירות מאטלנטיס השוקעת מלפני 850.000 שנה.

המאפיין של חומות קיקלופיות הוא ההתאמה של האבנים שאיננה סימטרית, אלא היא כמו תשבץ.

פירמידה התגלתה מלפני 5000 שנה pyramid of Helliniko near Argos,

מבנים עתיקים נוספים הם ספירלות ומבוכים.

 

 

יוון הקדומה לפי אפלטון

לפי אפלטון היוונים שכחו את מקורם וכוהני מצרים מזכירים להם בכרוניקות שלהם את הפלישות הקדומות. בטימאוס מדובר על כמה מבולים, ועל גזע של אנשים מוארים שהתקיים 9000 שנה לפני אתונה הקלאסית. בתימאוס הכוהנים המצרים אומרים לסולון שהתרבות באה במחזורים, וכל פעם נשמדת ונשכח מה שהיה ומתחילים מחדש.

 

ראו מאמרים - לחצו לקישור

הפלנקה היוונית

הפוליס היווני

ממלכות באסיה הקטנה

כרתים והממלכה המינואית

שקיעת יוון

היסטוריה ביזנטית

רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו