לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

חוכמה אמונה - טיולים לרחבי העולם

פיסטיס סופיה

משמעות השם היא "חוכמה אמונה". הטקסט התגלה כבר בסוף המאה ה18 (אולי על ידי ברוס) והוא מהמגילות הגנוסטיות הקדומות שהתגלו. מספר על ישו שמלמד את התלמידים , כולל את מריה אמו, מריה מגדלנה, ומרתה, במשך 11 שנה את המסתורין הקטנים על הר הזיתים, ולאחר מכן עולה לשמיים ויורד לבוש במחלצות אור ללמד אותם את המסתורין הגדולים.

ישנם ארבעה ספרים, שני הספרים הראשונים מספרים על הנפילה והשיקום של סופיה הישות האנרגטית התחתונה שרצתה להידמות לאל ויצרה את העולם גורמת על ידי כך לתאונה קוסמית ויצירת הרע. תפילות החרטה שלה מזכירות את שירי תהילים וה"פואמות של שלמה" (ספר מסתורי מהמאות הראשונות לספירה).

 

ישו מפחית את כוחם של האסטרולוגים והאסטרולוגיה בעולם, היכולת שלה לשלוט על גורלות. הוא עובר דרך הארכונים ומתמודד עם כוחות הרוע.
סופיה שייכת לעולמות הנמוכים, לאיון השלוש עשרה, יש מעליה קוסמולוגיה ותיאולוגיה גבוהה יותר שאליהם הספר מתייחס.
הספר השני מתקשר ל"ספר של יהו" המופיע בקודקס ברוס.
ישנו בספר השלישי קוד של התנהגות נכונה, גם בהקשר של גילוי המסתורין, מחשבה ועשייה נכונה.
הספר הרביעי מדבר על הנפילה של האיונים וכליאתם בגלגל האסטרולוגי. ישנם קונפיגורציות מסוימות של כוכבים המאפשרות לנשמות להשתחרר משלטונם. ישנם עונשים לחוטאים וגורל נועד לנשמות אחרות.

 

הספרים מצטיינים בקוסמולוגיה מורכבת, ישנו את החושך החיצון, ומצד שני את אוצר האור.

באוצר האור יש את יהו, שהוא האל היוצר את סבאות הטוב, הדמירוג אך טוב במובן הזה, ויש גם את מצכיצדק שתפקידו להעביר נשמות בחזרה אל האור. יהו זה האב הארצי של ישו הארצי, אך יש אלוהים גדול יותר והוא האב של החלק השמימי בישו.

סבאות מואשם בהתנהגות מינית לא הולמת, שכתוצאה מכך הוא נכלא בזודיאק, נשמות שלא מקבלות את המסתורין לפני המוות, נכלאות בגלגל ומתגלגלות בגוף אחר, סבאות נותן להם את גביע השיכחה.

 

הטקסט הוא מבוא לחניך. לאדם יש יכולת להתעלות מעל סופיה, להגיע לאור שהיא לא מסוגלת להתחבר אליו. הוא מדריך להתנהגות אתית נכונה בתהליך החניכה למסתורין. ומוביל לטבילה הראשונה בדרך המתוארת בספר הרביעי. הוא קשור לגנוסטיקה סטיאנית – sethian .

 

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו