לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

טבע אלבניה - טיולים לרחבי העולם

אגמים באלבניה


באלבניה הרבה אגמים גדולים וקטנים, אך יש שלושה גדולים במיוחד. אגם אוכריד, בין אלבניה ומקדוניה, שהוא האגם העמוק בבלקן, אגם שקודרה בין אלבניה ומונטנגרו, שהוא האגם הגדול בבלקן, ואגם פרספה המשותף עם מקדוניה ויוון.
אגם שקודרה הפך בשנים האחרונות לאתר תיירות פופולארי, במיוחד בצד המקדוני שבו, שם נמצאת אוכריד – ירושלים של הסלאבים. באגם סוג מיוחד של צלופחים הבאים לשם להטיל ביצים מהאוקיינוס האטלנטי.  בצד האלבני של האגם יש את עיר הקיט פוגרדק, את המעיינות של דרילון ואת החופים של טוסמישט, ליני, פוגסקה, ועוד..
ליד אגם שקודרה יש את העיר שקודרה ומצודת רוזפה.מרכזי התיירות ליד האגם הם זיקורה וזוגז.
אגם פרספה הוא האגם הטקטוני הגבוה בבלקן וגם הפארק הלאומי הגדול במדינה. החוף הראשי הוא חוף זרושקה, ויש בו אי בשם מליגרד שם נמצאת כנסייה מעניינת, אגם זה מושך תיירות אקולוגית.

 

 

פארקים לאומיים באלבניה
 

פארק לאומי של הר דזטיט (מלי דזטיט). ממוקם מזרח לטירנה.
המיוחד בפארק הוא השינוי בצמחייה עם השינוי בגובה, חלק מהעצים בפארק בני מאות שנים. החי של הפארק מורכב מזאבים, חזירי בר, שועלים, דוב חום, ועוד.. יש בפארק מקומות סקי, טיפוס הרים, רחיפה, ועוד... 

 

פארק לאומי תטי. אזור האלפים האלבנים
הפארק נמצא 70 קילומטר צפונה משקודרה ובתוכו זורם נהר תטי. יש בו קניונים, צוקים גבוהים ומפל של 30 מטר. יערות וצמחייה סב אלפיני. בין החיות נמצא את הדוב, אז ההרים והצבי, ואפילו חתולי פרא גדולים. 

 

פארק לאומי לורה. במורדות המזרחיים של הר לורה
המיוחד בו הוא סדרה של 14 אגמי קרחונים ציוריים שקופאים בחורף. 

 

פארק לאומי עץ האורן של דיווזקה (פישה א דיווזקה)
אזור חוף שבו לגונה המשמשת כמושבת חורף להרבה עופות וגם כתחנת נדידה לעופות, בלגונה ריכוז גדול של פליקנים, ויש בה גם צמחייה מיוחדת, זאת המערכת האקולוגית החשובה מבין המעניינות באלבניה. 

 

הפארק הלאומי של ללגורה. בין האדריאתי לאיוני
הפארק ממוקם 40 קילומטר מוולורה ליד מעבר ללגורה, בגבהים שבין 2018 ל470 מטר. מקום זה נקרא גם המרפסת של אירופה, מקום שם ההרים נושקים לים. 

 

פארק לאומי העמק של וולבונה – האלפים האלבניים
נהר הוולבונה מתחתר באזורים היפים ביותר של האלפים האלבניים, העמק בצורת מכתש ענק, בפארק זה הפסגה הגבוה ביותר של האלפים – 2700 מטר. יש מעיינות ומערות רבות בפארק. יש בו כמה כפרים ובהם בתי הארחה, הכפר וולבונה וכן הכפר קרמי שנמצא בתוך ההרים. 

 

פארק לאומי הר תומור. האולימפוס של דרום אלבניה
פסגת ההר מתנשאת לגובה של 2415 מטר ונראית כאריה רובץ, זה הר מקודש מימי קדם ובו אתרים קדושים לבקטשים, יש בו דובים, זאבים, ושועלים, 

 

פארק לאומי פרספה. אזור אגם פרספה
במפגש הגבולות בין אלבניה, יוון ומקדוניה, יש בו כנסיות ביזנטיות, מערות, צמחייה וחיי בר מפותחים ונוף מדהים. 

 

פארק לאומי בוטריניטי
25 קילומטר מסרנדה. שרידי עיר יוונית ורומית עתיקה ומסביב לה שורה של איים, תעלה, ים ולגונות, צמחייה ים תיכונית שופעת, מול קורפו, אתר שימור עולמי של אונסקו.

 

 

מאמרים אלבניה - לחצו לקישור:
היסטוריה אלבניה.
 
מצב עכשווי אלבניה. 
 
תרבות ודתות אלבניה
 
הדרקון של אלבניה
 
הצלת יהודי אלבניה בשואה
 
מסע בדרום אלבניה בעקבות שבתאי צבי   
אתרים באלבניה 
בראט 
טבע באלבניה 
נצרות באלבניה 

בקטשים באלבניה


 

הצעות לטיולים באלבניה - לחצו לקישור

אלבניה לקבוצות סגורות

טיול לקוסובו, מקדוניה ואלבניה קבוצות סגורות

טיול עצמאי אלבניה - החל מ10 אנשים

טיול גיפים אלבניה

 


 

 

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו