לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

טג'יקיסטן - טיולים לרחבי העולם

טג'יקיסטן - גבולות בלתי אפשריים

 

טג'יקיסטן היא תולדה של החלוקה הבלתי אפשרית של מרכז אסיה על ידי הרוסים, תוך כדי יצירת ברית המועצות, אולם ביסודה עומדים אזורי המחיה של העם הטג'יקי שהוא מהעמים העתיקים בעולם.

הטג'יקים מדברים ניב של פרסית קדומה ולמעשה הם חלק ממשפחת העמים הפרסיים. בהיסטוריה העתיקה הם היו חלק מהאימפריה הפרסית האדירה, ולמעשה מקור הרוחניות הפרסית, הכתבים של הוודות, זרתוסתרא ופולחן האש, מקורם מחלק זה של האימפריה. לפני 3000 שנה בקירוב חי באזורי טג'יקיסטן, אוזבקיסטן ואפגניסטן, הנביא זרתוסתרא שהתחיל את הדת הפרסית הקדומה המבוססת על כתבי קודש שנקראו וודות. דת זו השפיעה רבות על היהדות

טג'יקיסטן מחולקת למעשה ל2 חלקים: במערב יש אזור של עמקים פוריים מסביב לנהרות גדולים, כשהראשי שביניהם הוא האמו דריה הלא הוא נהר האוקסוס. בחלק זה מרוכז רובה המכריע של האוכלוסיה והוא היה מיושב עוד מתקופות פרה היסטוריות ולאורך כל התקופות. החלק המזרחי הוא אזור הרים גבוהים הנקרא "פמיר" או בתרגום חופשי: גג העולם. זהו מקום מפגש שלשלות ההרים הגבוהות ביותר בכדור הארץ ממזרח ההימאליה, מצפון הרי טיאן שיאן, וממערב ודרום הרי הינדו קוש. באזור פמיר כמה מהפסגות הגבוהות בעולם (7.5 ק"מ)  קרחונים ענקיים, וביניהם כלואים רמות גבוהות עם יאקים וכפרים נידחים. מעניין לציין שאזור גדול זה מאוכלס על ידי כת איסלמית מיסטית שוחרת שלום, הדומה מאד, וקשורה מבחינה היסטורית, לדרוזים כאן בארץ. הלא הם האיסמעילים.

 

מידע על טג'יקיסטן

גודלה של טג'יקיסטן הוא 6 פעמים מדינת ישראל. אוכלוסייתה 8 מיליון, רק 200.000 איש חיים בחלק המערבי שהוא חצי מהשטח. חלק זה של הרי פמיר הוא מרתק מבחינת טיולים, ניתן להגיע אליו רק בג'יפים. גם שאר החלקים יפים. במזרח יש את הרי הפן המגיעים ל5500 מטר ועמקי הנהרות הגדולים, שרידים עתיקים ותרבות מעניינת. בטג'יקיסטן כמה ערים היסטוריות כמו קוג'נד ודושנבה, בהם הייתה קהילה יהודית עתיקה.
בשנת 1991 הטג'יקים זכו לעצמאות, אך בשנים שלאחר מכן
עד 1997 התחוללה בארץ מלחמת אזרחים אכזרית. כיום מהווה טג'יקיסטן אחד המקומות הלא ידועים והמופלאים על פני כדור הארץ, יעד תיירות מרתק שעדיין שומר על סודותיו כמו בימים עברו.


 

 


 

מאמרים לקריאה על טג'יקיסטן- לחצו לקישור

העם הטג'יקי

הרי פמיר

בית כמבטא את היקום - אדריכלות עתיקה ומקודשת בהרי פמיר

היסטוריה טג'יקיסטן

מוזיקה טגיקיסטן

דתות טג'יקיסטן

איסמעליה

פוליטיקה טג'יקיסטן

מסלולים טג'יקיסטן

 

הצעות לטיול בטג'יקיסטן והסביבה - לחצו לקישור

טיול הרי פמיר

מסלול משולב לטגיקיסטן ואוזבקסיטן

טיול משולב בימי טרק בהרי הפאן

גיפים הרי פמיר

 

 

 טג'יקסטן

טג'יקיסטן נחשבת לנידחת ביותר ברפובליקות הסוביטיות לשעבר, ארץ שעברה לא מזמן מלחמת אזרחים ורק עתה פותחת שעריה למטיילים. בטג'יקיסטן יש שני חלקים, במזרח אזור הרי פמיר, כמעט לא מאוכלס, ההרים הגבוהים בעולם לאחר ההימאליה ואזור הקרחונים הגדולים בעולם לאחר אנטרקטיקה, במערב עמקי הנהרות הגדולים אמו דריה וסי דריה, מקום שם התפתחו תרבויות עתיקות בימי קדם, העם הטג'יקי הוא מהעתיקים בעולם, והיה חלק מהעם האיראני הקדום, באזור זה יש ערים גדולות כגון דושנבה, עתיקות מרשימות והוא חלק מדרכי המשי

טיולים מאורגנים לטג'יקיסטן

טיולים בחלק המזרחי של טג'יקיסטן - הרי פמיר, אפשר לעשות רק בג'יפים, באזור המערבי אפשר לטייל באוטובוס, למרות שהדרכים בטג'יקיסטן לא טובות. באזור הרי הפן יש מסלולי טרק יפהפיים. דושנבה היא עיר גדולה ובעלת מראה מודרני, עם הרבה מוזיאונים ופארקים ציבוריים. הנופים של טג'יקיסטן שווים את המאמץ. אפשר לשלב את טיול למערב טג'יקיסטן עם חלקים מאוזבקיסטן.

טיולים לטג'קיסטן עם תרבויות עולמי

תרבויות עולמי היא אחת החברות היחידות המוציאה טיולים לטג'יקיסטן, גילינו את טג'יקיסטן בשנים האחרונות והוצאנו מספר טיולים מוצלחים לטג'יקיסטן, זהו יעד שאין לנו ספק שיתפתח מאד בשנים הקרובות. היופי של הרי טג'יקיסטן, התרבות העתיקה והנהרות האדירים עשו עלינו רושם כביר, ואנו מאמינים שטג'יקיסטן היא יעד מצוין גם בשבילכם
הרשמו לרשימת התפוצה שלנו