לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

טוסקנה - טיולים לרחבי העולם

אתרים בטוסקנה

סן גלגנו – san galano  גלגנו היה אביר ימי ביניימי טיפוסי שמאס בדרכי המלחמה ורצה להיות נזיר, כתוצאה מכך הוא ניסה לשבור חרבו על סלע, אך זו נתקעה בסלע ותקועה שם עד היום. מסביב לפלא נבנתה קפלה קטנה ומנזר הפעיל עד היום. נזירים התיישבו בעמק הפורה ולאט לאט מיזמיהם הכלכליים שינו פני העמק, במקום נבנתה בזיליקה גותית ענקית. כיום ניתן לראות את שרידי העבר, להתארח באירוחים הכפריים באזור, לבקר במוזיאון המקומי המספר סיפור ההתיישבות הנזירית במקום ושינוי העמק שבא בעקבות כך והכי חשוב: לראות את הנס של החרב באבן בתוך הקפלה העגולה. לאחרונה התפרסמה תוכנית בנשיונל גיאוגרפיק הטוענת שחרב זו קשורה למלך ארתור, שזו החרב המקורית שאותה שלף מן האבן. לשיקולכם... המקום נמצא כ-20 קילומטר מסיינה בתוך נוף טוסקני נפלא.

 

סן גימיגאננו – san gimignano אחת העיירות המפורסמות והיפות בטוסקנה, התפרסמה בזכות המגדלים הגבוהים המייחדים אותה. עיירת מבצר הבנויה על גבעה שולטת. יש בה קתדרלה יפה, מוזיאונים, רחובות ציורים, פיאצה יפה, וכמובן מיליוני תיירים. המגדלים מרשימים במיוחד ובמקום מבחר של אירוחים ומלונות כפריים. בכנסייה של סאן דמיאנו יש ציורים חשובים מתקופת הרנסנס במיוחד בקפלה של פינה – קדושת העיר ובאכסדרות הצידיות. בצד אחד של האכסדרות נמצא מחזור ציורים על חייו של ישו ובצד השני מחזור ציורים על סצנות תנ"כיות בהם בולטים ציורים מחייו של איוב. הציורים צוירו בזמן שהעיר סבלה רבות ממגפות ומלחמות ואולי הושפעו מכך. המחלות קשורות גם לקדושה של העיר סנט פינה, שהייתה חולה במשך 5 שנים ולא התלוננה. במקום זאת היא הייתה מקור של נחמה, סבלנות והארה. עד שמתה. היא קבורה בקפלה שבכנסייה ועל הקיר תמונות מחייה. אחרי מותה עשתה הרבה ניסים. ליד הכנסייה יש גם מוזיאון לאמנות דתית.
האגדה אומרת שפרחים צהובים פורחים על המגדלים של סאן דמיאנו ביום מותה 12.3, הפרחים הם הפרחים של החיים הפורחים על הצלב שמסומל על ידי המגדל.

 

פיזה – הייתה הנמל של טוסקנה בימי הביניים, עד שנהר הארנו שינה מהלכו. היא מפורסמת בזכות המגדל הנטוי, אך הוא רק חלק ממתחם מדהים הכולל גם קתדראלה ובית טבילה, שהם הדוגמא הטובה ביותר באיטליה וגם בעולם לבנייה רומנסקית במיטבה. התמונות לא יכולות להעביר את העוצמה, היופי והגדולה של המבנים.

ראו מאמר נפרד על פיזה - לחצו כאן

 

סיינה – המתחרה של פירנצה על השליטה בטוסקנה עד המאה ה-14, כשמגפה פגעה בעיר. סיינה היא עיר יפה, הרבה פחות צפופה מפירנצה, מתנשאה על גבעה ושומרת על אווירת ימי הביניים שלה. במרכזה קתדראלה שהיא מבנה גותי מרהיב כשעל רצפתו אחד מהפלאים של איטליה, רצפת שיש ועליה תמונות של 10 הסיביליות, הרמס טרימגיסטוס ודמויות נוספות הקשורות למסורת המיסטיקה הנוצרית והאלכימיה. 

ראו מאמר נפרד על סיינה - לחצו כאן 

 

אתרים בפירנצה 

סנטה קרוצה
– המרכז הרוחני של העיר, אווירת מנזר. כנסייה גותית בה קבורים גם גלילאו גלילי ומיכאל אנגלו.

כנסיית סנט מיכאל – מוקדשת לאלוהות הנשית, רואים בה את מריה, אנה – אמא, והסבתא, שלוש דורות של נשים.

דואמו – רק כשעולים למרומי הכיפה תופשים את גודלו והודו. כיפה ענקית שמעידה על גודלה ועוצמתה של פירנצה.

כנסיית סן לורנצו – הקבר של בני מדיצ'י, הכנסייה המרשימה ביותר בפירנצה והכיפה השנייה בגודלה, שיש כחול מדהים

ראו מאמר נפרד על פירנצה - לחצו כאן

 

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו