לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

טורקמניסטן - טיולים לרחבי העולם

טורקמניסטן

טורקמניסטן היא ארצם של הטורקמניים, שבטים נודדים ממוצא תורכי שהגיעו לאזור בימי הביניים. הם הקימו ממלכות אדירות מבסיסיהם במרב (מרי) והסביבה, הממלכה של הסלג'וקים, ולאחר מכן החורזמשים, בימים אלו טורקמניסטן הייתה במרכז ממלכות מוסלמיות סוניות נאורות, עם ערים מפוארות, עש שהגיעו המונגולים והחריבו הכל.

גם בימים קדומים יותר הייתה טורקמניסטן מרכז של ממלכה נוודית גדולה וחשובה, זו של הפרתים שהתחרו ברומאים על ההגמוניה במזרח. הבירה שלהם הייתה בניסה, ליד אשגבאט – הבירה כיום.

לאחר החורבן המונגולי הערים קטנו והאוכלוסייה הייתה בעיקר נוודית נמלטת למדבר מפני המלחמות הרבות. זה היה אזור ספר בין איראן השיעית ספאווית לחאנת בוכרה. הרוסים הגיעו במאה ה19 ובסופה סללו את מסילת הברזל הטראנס כספית, מביאים להקמת ערים מחדש ופיתוח החקלאות.

הטורקמנים הם סונים בניגוד לאיראנים השיעים, ומדברים טורקית ולא פרסית.
חיווה וקוניה אורגנץ באוזבקיסטן הם חלק ממרחב ההשפעה והתרבות של הטורקמנים.

לטיול קרוב לטורקמניסטן - לחצו כאן

 

אתרים בטורקמניסטן

מרב – אחת הערים החשובות במרכז אסיה, בירת חורסן, אחת מערי אלכסנדר, שרידים מרשימים של חומות, אתרים מוסלמים מקודשים, ישנם ארבע ערים מארבע תקופות שונות. העיר ההלנית, העיר הפרתית, העיר הסולגוקים והעיר שהקים תימור לנג. כיום העיר החדשה נמצאת הרחק משרידי הערים ההיסטוריות

אשגבאט – הבירה של טורקמניסטן והעיר הגדולה ביותר – קרוב למיליון איש, קושטה וצועצעה למפליא על ידי אבי הטורקמנים – השליט הדיקטטור שמת ב2006. יש פסלי זהב שלו בכל מקום, בניינים מופארים שנבנו בהכנסות הגז הטבעי שהמדינה מייצרת. העיר לרגלי הרי קופט דאג

 

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו