לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

במלחמת העולם השנייה התגייס העם האלבני כאיש אחד להציל את יהודי ארצו, במהלך כל ימי המלחמה לא היה מקרה אחד של הסגרת יהודי לידי הנאצים, התנהגות יוצאת דופן זו נבעה הן מקוד הכבוד – בסה המנחה את תושבי אלבניה במשך חייהם והן ממסורת הסובלנות בין הדתות השונות באלבניה והקשר עתיק היומין בין היהודים לאחיהם בני הדתות האחרות. בטיול שלנו נכיר ארץ מופלאה זו, על נופיה היפים, המצודות שלה, האתרים הארכיאולוגים המרשימים, ההרים הנישאים והים. אלבניה היא המסתורין האחרון באירופה, עם עתיק ואמיץ בן 3000 שנה (אילירים), שמצא מפלט בנקרות הסלע, ההרים והעמקים, ונפתח לעולם רק לאחרונה תרבויות עולמי מטיילת לאלבניה יותר מעשור וחלוצה בתחום הטיולים הגיאוגרפים ליעד זה ולבלקן בכלל.

אלבניה לקבוצות 1
מחיר הטיול
המשרדים שלנו יושבים בסניף דיזנהאוז נהריה. רחוב הרצל .62
טלפון לבירורים: 1-700-50-9992
Alternate Text
Alternate Text
שם מלאאימיילטלפון
מתעניין בטיול/הערות:
שם מלא אימייל טלפון מתעניין בטיול/הערות

חיפוש באתרחדשות האתר

המלצות המטייליםטיול לאלבניה

אלבניה היא אחת הארצות המסקרנות באירופה, עד לפני יותר מ20 שנה הייתה סגורה לעולם נשלטת על ידי שליט בסגנון צפון קוריאה, בשנות ה90 התפרקה בגלל משחק פירמידה ונכנסה לכאוס שלטוני, ורק בשנים האחרונות היא מתאוששת ופותחת עצמה לעולם. האלבנים הם עם עתיק הטוען למוצא מהאילירים, באלבניה תמצאו עתיקות רומאיות, יווניות, ביזנטיות, ימי ביניים ועותומאניים. אלבניה היא הארץ היחידה בעולם בה חיים יחדיו בשלום בני 4 דתות – אורתודוקסים, קתולים, סונים ושיעים.

חופי הים האדריאטי

אלבניה שוכנת לחופי הים האדיריאטי למול איטליה, באלבניה תמצאו חופים נהדרים, לגונות ומפרצים, בדרום מגיעים ההרים עד הים, אלבניה היא ארץ של הרים גבוהים ודרמטיים, נוף שבור שמהווה קושי תעבורה מצד אחד וחוויה נופית מהצד השני, במפרץ וולורה ההרים נופלים ישירות לים מגובה 2000 מטר, זאת רצועת החוף היפה באירופה, חופי הטורקיז של הים האיוני ופסגות מיוערות ומושלגות היורדות אל עמקים עם זיתים וברושים. בתוך ההרים ישנם ערי מוזיאון עותומאניות כגון בראט וג'ירוקסטרה שהם אתרי מורשת עולמית. האדריכלות של הרחובות המתפתלים וגגות הצפחה המחוברים מפתיעה ומרשימה ומעבירה את המבקר אחורה בזמן.

טירנה

עיר הבירה של אלבניה היא כרך תוסס המשלב בין השפעה איטלקית, אווירת שוק טורקית ונינוחות בלקנית, רכבלים ייקחו אתכם מהעיר אל ההרים שצופים עליה, מצודות נישאות בהרים יספרו על המאבק לעצמאות כנגד כל הסיכויים, האלבנים הצילו את היהודים בשואה, נוהגים לפי קוד כבוד שנקרא "בסה". בצפון נמצאים האלפים האלבנים, אזור יפה של אגמים, הרים ועמקים נסתרים, ולידיהם ימת שקודרה – הגדולה בבלקן, שמשותפת גם למונטנגרו, בדרום נמצאים הרי אפירוס המשותפים עם יוון, במזרח שני אגמים גדולים ויפים, אוכריד ופרספה, אותם חולקת אלבניה עם מקדוניה. אלבניה מגוונת מאד בנופיה ותרבותה, אבל יותר מכל המטיילים מתרשמים מהאלבנים החביבים ומקבלי האורחים שהם אנשים שמחים וישרים.
הרשמו לרשימת התפוצה שלנו