לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

טיול מאורגן לסרביה - טיולים לרחבי העולם

 

טיול מאורגן - סרביה

 

למרות הדימוי של סרביה כמדינה מלחמתית, הרי שהעם הסרבי הוא עם אוהב, שמח, ומקבל אורחים, בטיול מאורגן לסרביה הרושם החזק ביותר שנשאר הוא מחביבותם, פתיחותם ושמחתם של הסרבים. אלא שמעבר לכך סרביה היא ארץ מרתקת, שרק טיול מאורגן יכול לגלות את צפונותיה. האם ידעתם שיותר מעשרה קיסרים רומאים נולדו בסרביה? בסרביה יש שרידים מרשימים מאד מהאימפריה הרומית ולמעשה אחת מארבע בירות האימפריה במאה ה4 לספירה הייתה בסרביה. ארמונות של הקיסר גלריוס נמצא בסרביה, העיר שבה נחתם ההסכם עם ההונים נמצאת בסרביה. ולמעשה יש בה מסלול תיירות שהולך בעקבות הקיסרים הרומאים.

 

 

דרך היין

 

מסלול תיירות אחר הנמצא בסרביה והולך במקביל למסלול התיירות בעקבות הקיסרים הרומאים, הוא דרך היין, מסלול העובר בין יקבים שונים. אדמתה של סרביה מצטיינת בחקלאות, גידול טבק, תפוחי אדמה, תירס, ובמיוחד יין, החל מימי התרקים הקדמונים שהעריצו את אל היין דיוניסוס. הסרבים הם שתיינים גדולים של אלכוהול, הן של ראקי – סוג של עראק, והן של יין מסוגים שונים. ברחבי סרביה מפוזרים ייקבים מצוינים רבים שרק טיול מאורגן לסרביה יכול להביא אתכם אליהם. עם השתייה נפתחים התושבים המקומיים ומלווים את השמחה במוזיקת חצוצרות מעירה מתים, הנמשכת עד אור הבוקר. טעימות יין ביער הסרבי, בתוספת בשר מקומי, הם חלק מחווית הטיול המאורגן האמיתי.

 

 

 

היכן סרביה נמצאת?

 

סרביה נמצאת בלב הבלקן, מאז ומעולם הארץ הייתה מקום מפגש תרבויות. בימי הביניים הקימו הסרבים ממלכה אדירה שהשתרעה מיוון ועד הונגריה, מבולגריה ועד אלבניה. המלך הסרבי הגדול ביותר היה סטפן דושן שנקרא גם מלך היוונים, הבולגרים, האלבנים והמקדונים. הוא שלט מקוסובו שהייתה פעם מחוז של סרביה. אלא שהמלכים שלפניו התחילו את השושלת והממלכה ושלטו מאזור איבר, שנקרא עמק המלכים. באזור מיוער ויפה זה, לאורך נהר האיבר, ניתן למצוא קתדראלות מדהימות בסגנונות אדריכלות גותי, רומנסקי, וגם בסגנון אדריכלות מקומי גאוני שנקרא סגנון רשקה. בנוסף לאדריכלות ניתן לראות רק בטיול מאורגן לסרביה, גם את אומנות הציור והפיסול הייחודית שהתפתחה במסגרת האימפריה הסרבית הקדומה.

 


 

 

הצעות לטיולים - לחצו לפרטים

טיול מוזיקאלי לפסטיבל חצוצרות הגדול בעולם

טיול המגלה את מסתרי הדנובה

 טיול לקבוצות סגורות סרביה

טרק סרביה

טיול ג'יפים סרביה

סוף שבוע בהרים


 

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו