לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

טיולים בארמניה - טיולים לרחבי העולם

רקע לטיולים בארמניה

הארמנים מאמינים שהם צאצאי יפת ולא שם, ועל ידי כך מבדילים עצמם מהעמים האחרים באזור. הם מאמינים שהם הגזע הראשון האנושי שמקורו בהר אררט הנחשב מקודש עבורם ומהווה את סמלם. סמל אחר שלהם הוא האף הגדול והמעוקל, כמו היהודים. הם בני גזע ארמנואידי, בעל גולגולת רחבה ומבנה גוף גדול. כנראה שהיו בקווקז לפני בוא ההודו אירופאים. משפחות האצולה הארמנית טוענות למוצא מבני ישראל או אשור. לפי האגדה הגיאורגית 9 בנים של אחד מצאצאי דוד הגיעו לקווקז, 4 נשארו בארמניה ו5 עברו לגיאורגיה והם ייסדו את משפחות האצולה של עמים אלו. למרות זאת הלשון הארמנית קרובה ללשונות ההודו אירופיאיות. 

הארמנים רואים עצמם כנושאי הגחלת של הנצרות האמיתית, ממשיכי דרכו של יעקוב – אחי ישוע. הם מונופיזיטיים, אך לא קשורים לכנסיות האחרות. 

 

מקור התרבות האנושית

ארמניה היא ארץ של רמה גבוהה שאומרים שממנה התפתחה התרבות האנושית. ארמניה היא ארץ של עם עתיק שטוען שהוא הגזע הקדום הראשון, ולא בכדי, הנוף של ארמניה נשלט על ידי הר אררט שעליו חנתה תיבתו של נוח. הפריחה של ארמניה היא היפה ביותר בעולם, וכך גם הנצרות שלה והמסורת התרבותית. יש כאלו שיאהבו גם את האוכל, המוזיקה והאנשים

במסגרת הטיולים שלנו בארמניה אנו מבקרים מעגלי אבנים עתיקים, אתרים פאגאניים מקודשים, ועוקבים אחר התפתחות הנצרות בארץ הראשונה בעולם שהפכה להיות נוצרית. פולחן האש של זרתוסתרא הפך להיות סגידה לאור.

לגבי טיול לארמניה אנא פנו אלינו לrhazy@zvia.org.il

 

מאמרים על ארמניה - לחצו לקישור

היסטוריה ארמנית

גרגורי המאיר

נצרות ארמנית

תרבות ארמניה

תולדות ארמניה

ארמניה והיהודים

אדריכלות ארמנית

נצרות ארמנית באתר טיולים בארץ

הקשר בין ארמניה לישראל, רובע ארמני בירושלים

פאוליקיאנים בארמניה

 

טיולים בארמניה

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו