לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

אסיה - טיולים לרחבי העולם

טיולים למרכז אסיה זאת המומחיות שלנו

"תרבויות עולמי" היא חברת בוטיק גיאוגרפית בעלת התמחות במרכז אסיה. מנהל החברה זאב בן אריה נחשב למומחה בעל שם במיסטיקה האיסלאמית (הסופים) והוביל מסעות רבים לאזור זה שמצטיין בפריחת האמנות, התרבות והמחשבה המוסלמית. זאב כתב 3 ספרים על הדרווישים המחוללים, ומסדרים אחרים באוזבקיסטן, טג'יקיסטן, תורכיה והאזור. בנוסף לכך גם מאמרים על נצרות גיאורגית וארמנית, דתות עתיקות כגון בודהיזם והלניזם שפרחו בעמקי נהרות האמו דריה (אוקסוס). 

אנו נעזרים בשירותיו של זאב נוסף: ד"ר זאב לוין שהוא מומחה בעל שם עולמי בנושא הרפובליקות לשעבר של ברית המועצות. ומדריכים מובילים בתחומם. מוציאים כל סוגי הטיולים כולל פרטיים, ג'יפים, טראק, טיולי הרשמה, ובמיוחד לקבוצות. 
 

 

פתחו מאמרים בסרגלי כלים

אוזבקיסטן

ארמניה

גיאורגיה

טג'יקיסטן

טורקיה

ירדן

טורקמניסטן

קירגיזסטן

 

ראו טיולים בארצות הבאות

אוזבקיסטן

טג'יקיסטן

גיאורגיה

טורקיה

ירדן


 אסיה

אסיה היא היבשת הגדולה בעולם, ומטבע הדבריים בעלת יעדי טיולי רבים, החל מיפן וסין במזרח, המשך במונגוליה וסיביר בצפון, טורקיה במערב, הודו בדרום, וויאטנם וקמבודיה בדרום מזרח. בלב אסיה נמצאות הארצות של מרכז אסיה, על דרכי המשי המפורסמות. זהו עולם בפני עצמו, של נהרות גדולים, הרים נישאים, ערבות אין סופיות, ערים אגדתיות, משם יצאו אנשים שהצליחו לתקופות קצרות לאחד חלקים גדולים של אסיה תחת שלטונם.

טיולים מאורגנים למרכז אסיה

אזורי מרכז אסיה הם יעד מבוקש בטיולים מאורגנים. הערים האגדתיות של חיווה בוכרה וסמרקנד, הם מפניני האדריכלות של העולם. בנוסף לאוזבקיסטן החלו בשנים האחרונות טיולים מאורגנים לטג'יקיסטן, קירגיסטן, ובעתיד גם קזחסטן. הארצות הללו הם בעלי הרים נפלאים, שילוב נהדר של קרחונים, ירוק, ולעיתים מדבר, עם אגמי טורקיז ונהרות כבירים. הרים הנוגעים בשמיים, ותרבויות נוודים, ובמקביל לכך כמה מיישובי האדם העתיקים בעולם, ותרבויות עתיקות ומסתוריות בנות אלפי שנים.

טיולים למרכז אסיה עם תרבויות עולמי

תרבויות עולמי עוקבת אחר התרבויות העתיקות של מרכז אסיה, בקטריה וסוגודוניה מתקופת אלכסנדר מוקדון, זרתוסטרא הפרסי, ממלכת קושן ההודית, המונגולים ועוד. כמו כן אנחנו מתמחים בדתות והרוחניות של מרכז אסיה ובמיוחד המיסטיקה הצופית. יש אומרים שבתי ספר רוחניים קדומים התקיימו בהרים הנידחים של מרכז אסיה, שם שימרו את המסורות העתיקות. בצוות שלנו מומחים מובילים בתחום האקדמי למרכז אסיה בכל ההיבטים, וגם היהודי

טיול בדרך המשי - הערים האגדתיות של מרכז אסיה

במשך אלפי שנים עברו שיירות במקומות שבהם עובר טיול בדרך המשי מעבירים סחורות מהמזרח למערב, מסין לאירופה, ובכיוון השני, לאורך הדרכים זרמו אוצרות פיזיים ואוצרות של ידע. ובמקומות שבהם עברו הדרכים, נוסדו ערים אגדתיות כגון חיווה, סמרקנד ובוכרה. בימי הרומאים והתקופה הקלאסית של סין הדרכים היו עמוסות במטעני משי שנועדו לאימפריה הרומית מהצד האחד, ובזכוכית, ברזל ומתכות זהב וכסף אל הצד השני. המסע לאורך מקומות הטיול בדרך המשי ארך חודשים רבים והמטען נישא בגמלים או חמורים וסוסים.

אלף לילה ולילה של ארמונות ובניינים

לאורך אתרי טיול בדרך המשי התפתחו תחנות מסחר לכדי ערים שוקקות, לכאן הגיע העושר הן של המזרח והן של המערב, הידע האדריכלי של קיסרי סין ושליטי רומא. אלכסנדר מוקדון כבש את האזור לפני 2300 שנה והקים בכל רחבי מרכז אסיה ובמקומות רבים בטיול בדרך המשי נוסדו ערים יווניות. אלכסנדריה על האוקסוס פרחה ומיזגה בין הישגי המזרח למערב. לאחר ימי אלכסנדר הגיעו הרומאים ולאחריהם התחיל מסחר פורה לאורך טיול בדרך המשי בין סין להודו, עוקף את הרי ההימאליה, הבודהיזם עבר לסין מהודו לאורך דרכי המשי, ממלכה בודהיסטית אדירה בשם קושן שלטה על הדברים במאה השלישית עד המאה השישית לספירה

סמרקנד הופכת להיות מרכז העולם בימי הביניים

בימי הביניים פלשו המונגולים לאורך אתרי טיול בדרך המשי והקימו את האימפריה הגדולה ביותר שהעולם ידע, מסין במזרח ועד רוסיה וטורקיה במערב. השליט מהשושלת המונגולית הגדול האחרון היה טימור לנג שהקים את בירתו בסמרקנד שבאוזבקיסטן, הוא הביא לעיר הנבחרת את מיטב האומנים מכל רחבי העולם והם פיארו וקישטו אותה בבניינים אדירים כלילי יופי ושלמות. סמרקנד הייתה אז בירת המדע והאמנות של העולם, והגדולה והעושר שלה השפיעו ועברו אל ערים נוספות הנמצאות לאורך אתרי טיול בדרך המשי, השלטון של המונגולים על המזרח והמערב אפשר מעבר בטוח בדרך המשי, אותו ניצל מרקו פולו בכדי לבקר בסין ולספר על הנפלאות שאותם ראה לעולם טיול בדרך המשי הוא התוודעות לערים האגדתיות של בוכרה, חיווה, סמרקנד, הפנינים של מרכז אסיה. תרבויות עולמי מתמחה באזור זה.

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו