לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

טקסים גנוסטיים - טיולים לרחבי העולם

קהילה וטקסים

הם חיו בקהילה, קראו אחד לשני אח ואחות, הכנסייה זה הנבחרים, לוגוס וזואי בראו את האדם והכנסייה במובן הרוחני שלה. אלו שני איונים. ישנם נבחרים ופשוטים, נשים הם חלק שווה מהקהל. ישנם טקסים ובמיוחד תפילות, מורים שלעיתים הם כמו גורו – סימון. היה להם סימני זיהוי בינם לבין עצמם, צורה של קהילה וצורה של בית ספר, מנהיגות כריזמטית וחוסר ארגון מרכזי. שירה ואולי גם ריקוד (מפעלות יוחנן). הגנוסטיות במהותה אנטי ממסדית ואנטי טקסית, אלו המצאות של השטן. יש ספיריטואליזציה של הדת וטקסים שונים , מזמורים ותפילות, משיחות וטהרות, התפילה היא צורך של הנאוס להגיע לפלרומה, ישנה מרכבה של כוחות. הם נישקו אחד את השני כחלק ממעבר הנאוס או הפנאומה, וחלקם היו צמחונים (ולנטינוס), תפילה מביאה מנוחה, אלא שיש טבילה גנוסטית שמעליה משיחה, שמן ומים

 

ישנם חמישה טקסים: טבילה, משיחה, לחם קודש, גאולה וחדר כלולות. המילה טבילה וצביעת (טבילת בד באמבט צבע) בדים היא אותו הדבר. ישנה משיחה של החולי בנפש, שמן על הראש והמצח. קשור לישו. הארוחה הקדושה היא ללא דם ולעיתים ללא יין, הלחם והיין נתפשים כלוגוס ורוח – פנאומה, לכל אדם תאום רוחני שאתו הוא צריך להתאחד בחדר הכלולות.
הם היו מזמנים אנרגיה לבוא והיין או המים היו משנים צבעם. חסד מחזק את האדם הפנימי, קוראים לסופיה לבוא כחלק מטקס הגאולה, תאורגיה. בשם החוכמה טקס ונוסחת גאולה.

 

חוגגים ירח חדש, מעודדים נשים להתנבא, חלק מהקהילות עודדו פולחנים פרועים של זרע ודם, לפי המתנגדים, אך צריך לקבל זאת בהסתייגות. עודדו אהבה אחים ואתיקה, ולעיתים סגפנות וטהרה. הרעיון המשותף נתן להם תחושת שותפות ואליטיזם. מהטבור למטה אדם הוא שטן, מהטבור למעלה אדם, מזכיר את פאן.

 

בקהילה הייתה נטייה לסוג של קומוניזם, שוויון, הפחתת ערך הרכוש, שלי שלך, הכל ביחד, החוקים של החברה וחלוקת המעמדות הם נגד הצדק ומה שצריך הוא שוויון. כמו שמופיע בדרשת ההר. גם בין גברים ונשים יש שוויון, האחדות היא חיים והפירוד מוות. היקום היה אנדרוגינוס לפני הפירוד הראשוני שהביא למוות. יש לאישה אפשרות להפוך לגבר רוחנית בתהליך החניכה כפי שמופיע בבשורה על פי תומא.

 

קראו את המאמרים הבאים:
העלייה הגנוסטית (השמימית)

הגואל הגנוסטי

כוחה של מחשבה

החוויה הגנוסטית

טקסים והפולחן הגנוסטי

  

מאמרים על הגנוסטיות - לחצו לקריאה

היסטוריה גנוסטית

ספרות גנוסטית

מיתולוגיה גנוסטית

סקירה כללית

בתי ספר גנוסטיים

המאמצים

המניכאים

הפאוליקנים

המסיליאנים

הקתרים בצרפת

הבוגומילים 


הרשמו לרשימת התפוצה שלנו