הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

יוון במרכז אסיה - טיולים לרחבי העולם

אלכסנדריה על האוקסוס

לא רחוק מתרמז נמצא אתר ארכיאולוגי גדול, שיש כאלו הטוענים שהוא העיר "אלכסנדריה על האוקסוס" שהקים אלכסנדר מוקדון. כך לפחות לפי המדריך שלנו. אלכסנדר הגיע לכאן במסגרת מסעו למזרח, התעכב באזור במשך שנתיים, נשא אישה מקומית והקים את אחת הערים הבודדות הנושאות את שמו. הוא השאיר באזור חיילים יוונים שהתערו באוכלוסייה והקימו ממלכה יוונית שהתקיימה יותר מ130 שנה לאחר מותו. האתר מרשים ביותר על רקע שדות האורז שנמשכים עד האוקסוס, יש בו ממצאים רבים, אולם רוב החוקרים טוענים שזו עיר עתיקה אחרת שגם היא יוונית במקורה. היוונים הקימו אותה בנקודת החציה הנוחה ביותר של נהר האוקסוס, ואכן זה נהר עצום שרוחבו מגיע לקילומטר וחצי! בתחילה זאת הייתה מצודה ולאחר מכן עיר של האימפריה הקושנית. בחפירות נמצאו כתבים ביוונית שהם העתיקים ביותר במרכז אסיה, וכן ממצאים וכתבים מהתקופה הקושנית בשפה הבקטרית, בשפת הברהמה ההודית ואף בשפה לא ידועה נוספת. שם המקום: מצודת kampir-tepa

באזור בקטריה נולד, לפי האגדה, הנביא זרתוסתרא.זהו האזור עם השפה הפרסית המקורית, העתיקה. הוודות (ספרי הקודש) של עובדי האש נכתבו כאן.

כנראה שהפרסים, ששלטו באזור, הגלו לבקטריה אוכלוסיות יווניות, וזה מה שמסביר את ההתעקשות של אלכסנדר על כיבוש הארץ ואת אפשרות התקיימותה של ציוויליזאציה יוונית עצמאית בלב אסיה במשך מאות שנים. לאחר מותו של אלכסנדר נשלטה בקטריה על ידי הגנרלים שלו, והאימפריה הסלווקית, ולזמן מה היוונית הפכה להיות השפה העיקרית באזור. כך או כך יש קשר בין שתי קצוות האימפריה הפרסית העתיקה – מוקדון ובקטריה.

 

 

בקטריה וסוגודיה - ממלכות אבודות במרכז אסיה

 

בקטריה הכריזה עצמאות ב225 לפני הספירה והתחילה להתפשט לכיוונה של הודו, כובשת חלקים גדולים מאסיה והודו. היא הונהגה בידי צאצאי היוונים ושפתה הייתה יוונית. אימפריה זו התפוררה בגלל ריבים פנימיים, חלק מהשליטים ההודים הפכו לבודהיסטים. במאה ה1 לספירה קמה אימפריה חדשה במקומה – הלא היא האימפריה הקושנית, מצאצאי שפבטים שהגיעו מסין, והיא מחברת בין הודו, מרכז אסיה וסין.

אנו יודעים ממקורות היסטוריים שאל בקטריה הוגלו כוהנים יוונים, מן הסתם ביחד עם אלכסנדר הגיעו גם פילוסופים ומדענים. היוונים במרכז אסיה מצאו את עצמם מבודדים מהעולם ההלני עם קריסת האימפריה הסלווקית ועליית הפרתים. בשנים הרבות שהם היו עצמאים בוודאי שנוצרו קשרים בינם לבין הפילוסופיות והמדעים המקומיים. בתי ספר של המסתורין היווניים מצאו את המקביל להם במיסטיקה ההודית והפילוסופיה בבודהיזם. האם לא ייתכן שהסיננקטיזם תרם ליצירת בי ספר של ידע בהרים או במקומות נידחים ששמרו על הידע במהלך הדורות, זה מסביר את פריחת המדעים בבקטריה במאה ה-9 וה10. מה מתחבא בעתיקות הערים היווניות? האם ייתכן שבתי ספר כמו זה של פיתגורס מצאו כאן בית?

בסרט מפגשים עם אנשים מיוחדים נראים חבריו של גורדייף חופרים בעתיקות ערים נטושות במרכז אסיה, וכך היא התחושה כשאתה מבקר ב kampir-tepa שמתנשאת על גבעה מעל שפלת האוקסוס. כדים, קירות חדרים, כלי בית, נראים בבירור מפוזרים בין חפירות האתר. מתחזק לקחת את את החפירה ולחפור. ובנוסף לכך נמצאו כאן כתבים. 

 

 

מאמרים - לחצו לקישור
יוון במרכז אסיה  

היסטוריה אוזבקיסטן 

תימור לנג 

סמרקנד 

שאחריזאבס 

טשקנט 

בוכרה 

ליד בוכרה 

חיווה

 

אסלאם באוזבקיסטן - לחצו לקישור:

אימאם בוכרי 

שייח' אל הרר 

דרוויש סמרקנדי 

נקשבנדיה ואוזבקיסטן 

מדרסות בחיווה

מאמרים נוספים על מיסטיקה סופית במרכז אסיה

 

מאמרים בנושא יהדות אוזבקיסטן מאת ד"ר זאב לוין - לחצו לקישור

היסטוריה של היהודים במרכז אסיה

יהדות בוכרה במאות 19-20

יהודי אוזבקיסטן בתקופה הקומוניסטית 

  

הצעות לטיולים באוזבקיסטן והסביבה - לחצו לקישור
הצעה לטיול טגיקיסטן ואוזבקיסטן
הצעה לטיול קיריגסטן ואוזבקיסטן

אוזבקיסטן בחג הנוורוז - אביב 

אוזבקיסטן לקבוצות סגורות

אוזבקיסטן לנוסע העצמאי

 

 

טיול קרוב - לחצו לקישור

חג הנורוז באוזבקיסטן 15-26.3

 

רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו