לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

ירדן - טיולים לרחבי העולם


ירדן היא כה קרובה אלינו וכה שונה. הארץ שקרויה על שם נהר הירדן ורואים אותה כמעט כל הר באזור ירושלים היא המשך של ישראל, ירדן הייתה באופן היסטורי חלק מארץ ישראל, שבטי ישראל התיישבו בה, אליהו הנביא הגיע מהגלעד. ובכל זאת, ירדן היא עדיין ארץ אחרת, וגם מרגישה במקצת ככזאת.

בירדן נמצא את פטרה, אחת מ7 פלאי עולם, קניונים אדירים בהם מים זורמים כל השנה וגנים תלויים, בירדן נמצא שרידי תרבויות עתיקות שהיו גם בארץ: צלבנים, רומאים, מוסלמים. הטבע בירדן שונה במקצת בגלל הבדלי הגובה. בדרום ירדן אזור מדברי שהוא מהיפים בעולם, הלא הוא אזור וואדי ראם, ליד פטרה מתנשאים הרי אדום לגובה רב ובהם צמחייה ייחודית. במרכז ירדן נמצא את קניון הארנון ורמות מואב, בצפון ירדן את הגלעד.

תרבויות עולמי מתמחה בטיולים לפטרה בהם אנו פותחים לעומק את סוד תרבותם של הנבטים. מה הפך אותם לסוחרים הגדולים ביותר שהעולם ידע? איך זה שכל דבר שהם עשו הם הצטיינו בו? איך זה ששבט בדואי קטן בנה עיר כמו פטרה?

 

ראו מאמרים:

אתרים פטרה

תעלומות בפטרה

פטרה המקודשת

היסטוריה נבטית

מדיינים וסוד המדבר

אדום

הדת הנבטית

חיי יום יום אצל הנבטים

סוציולוגיה נבטית

מאמרים נוספים על הנבטים באתר - "תרבויות עולמי ישראל"  לחצו לקישור

 

 

 ירדן

ירדן מאד קרובה אלינו, ארץ שהייתה פעם חלק מארץ ישראל, דומה ויחד עם זאת שונה. ההרים בירדן גבוהים יותר מהארץ ובאזורי הדרום יש נקיקים נפלאים של הזרד והארנון. בירדן היו תרבויות עתיקות של אדומים, מדיינים ובעיקר הנבטים, כיום זוהי ממלכה של בדואים בה רוב פלסטיני, אזורי הדרום ובמיוחד פטרה הם יעד מבוקש למטיילים ישראלים, מרחק שעתיים נסיעה מאילת נמצא עולם אחר.

טיולים לפטרה בירדן

הסלע האדום - כינויה של פטרה, היה חלום רחוק של הרפתקנים ישראלים שעשו הכל בכדי להגיע לפטרה, והיום זה בהישג יד, טיול לפטרה זאת חוויה שאתם חייבים לעצמכם פעם בחיים. המעבר דרך הסיק אל העיר החבויה הוא חוויה שלא תשכחו. קשה להאמין מה הנבטים הצליחו לבנות במדבר, ואיך הם הוציאו מים מהסלע, לא רחוק מפטרה וואדי ראם, הנוף המדברי היפה ביותר בעולם.

טיולים לירדן עם תרבויות עולמי

תרבויות עולמי התמחתה בהוצאת טיולי עומק לפטרה והמדבר. חקרנו לעומק את התרבות הנבטית על מרכיביה השונים, כפי שתוכלו לקרוא במאמרים. אנחנו מטיילים בפטרה ובוואדי ראם ופותחים לפניכם סיפור מופלא שרלוונטי גם כיום, על הצלחת הנבטים להיות האימפריה הכלכלית הגדולה בעולם העתיק.
הרשמו לרשימת התפוצה שלנו