לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

לאציו - טיולים לרחבי העולם

ליד רומא נמצאת לאציו

לאציו הוא החבל שמקיף את רומא, בעבר נקרא לאטיו ומכאן השם לאטינים. לא רחוק מרומא ישנם כמה אתרים נפלאים ולא מוכרים בהרים שאפשר לגלות אותם בטיול יום

 

נמי nemi

על הר געש כבוי כ30 קילומטר מרומא, לגדות הלוע שבתחתיתו אגם נפלא בסגנון ברכת רם, נמצאת העיירה נמי, שהייתה בתקופה הרומית אתר מקודש לדיאנה, זהו אחד האתרים המרתקים באיטליה המתואר בפרוטרוט בספרו הנפלא של ג'יימס פרייזר – ענף הזהב the golden bough ספר יסוד במדעי הדתות.

באגם נמצאו סירות של הקיסרים קליגולה וטיבריוס ששימשו לטקסי האיניציאציה של כת איסיס. הלוע היה ועודו אזור מקודש לדיאנה נמוסיס, דיאנה של הנומות. השם נומה משמעו כוח לא נראה, ישות אנרגטית הקיימת בכל דבר. המקדש שלה היה על שפת המים מתחת לצוקים שמעליהם יושבת העיירה, שם האגם: לאגו דה נמי

למאמר על אלי רומי ודיאנה - לחצו כאן

 

 המיסטריות של איסיס

הדת המצרית העתיקה מספרת על מותו של אוסיריס, האל שנרצח, ניצח את המוות וקם לתחייה, אלא שקימה זו לתחייה קרתה בעזרתה של איסיס אשתו, שאספה את חלקיו המבותרים מרחבי ארץ הנילוס , חיברה אותם בעזרת נוסחאות קסם, חיפשה את גופתו המוצנעת בביבלוס ומצאה אותה טמונה בתוך עמוד עץ ארז בארמון המלך, וכן הלאה. איסיס היא קוסמת, מרפאה, מביאת חיים. ההמנונים לכבודה מספרים את סיפור גאות הנילוס והמקדש הראשי שלה היה באלפנטיין שבאסואן.

פולחן איסיס הגיע לרומא במאה ה1 לפני הספירה ונהיה פופולארי מאד. הוא כלל חגים ציבוריים, טקסים סודיים של איניציאציה ופולחן יומיומי שמובא לנו בעדותיהם של כותבים רומאים. החג החשוב הראשון של איסיס כלל השטה של סירות, שסימלו סירות שמש, חוצות את המים שבשמיים בדרך אל השמש ותחייה מחדש.
החניך עובר תהליך של גאולה, מוות לידה מחדש, יורד לשאול, חוצה את ארבעת היסודות הקוסמים, רואה את השמש זורחת בלילה בעולם התת קרקעי, מתקרב לאלים השונים, ומזדהה עם אוסיריס והורוס הזורחים עם בוקר. האלהתו של החניך היא מעשה ידי האלה. הרבה מהתכונות של האיקונוגרפיה הנוצרית של מריה הושאלו מאיסיס, האלה היא כיסא הכבוד של האל המחזיקה את החניך, האל, בזרועותיה. מולידה אותו מחדש.

 

 

טיבולי tivoli

כ30 קילומטר מרומא נמצאת אחת הפנינות של איטליה, עיירה שאליה ברחו עשירי העיר מהחום והמחנק, נמצאו בה שתי ווילות ענקיות של קיסרים ובראש ובראשונה אדריאנוס שבנה גן ענק ובו העתקים של מוטיבים אדריכלים שונים מרחבי העולם הקלאסי.
גני טיבולי נודעו במאה ה19 בעולם כולו

 

מאמרים על חבלי איטליה - כולל פירוט על אתרים

חבלי איטליה

פיאמונטה

לומברדיה

ליגוריה

אומבריה

טוסקנה

דרום איטליה

אפוליה

קמפניה

לאציו

בזיליקטה

אברוצו ומוליזה

 

מאמרים על אתרים באיטליה - לחצו לקישור

אתרים איטליה

פסלים ברומא

דמנהור

טורינו בירת המאגיה של איטליה

מילאנו

פיזה

אסיזי

רוונה

סיינה

פירנצה

 

טיולים לקבוצות  - לחצו לקישור

דרום איטליה נביאה ומלאך מיכאל

חשיפה לדמנהור

פסטיבלים באיטליה

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו