לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

לה מרקה - טיולים לרחבי העולם

לה מרקה le marche  אזור החוף האדריאטי של מרכז איטליה

בליבו יושבת אנקונה, עיר שמתחרה בעתיקותה ברומא. (ראו הנוסע מאנקונה). ונמצא בה גם את עיר הרנסנס של אורבינו, עיירת הצליינים לורטו, ופארק לאומי קונרו, שבו העיירה הומנה שהוקמה על ידי אישה ענקית פלאית – נומאנה (אדם). זהו הר יחיד לחופי הים בחוף האדריאטי עד לגרגנו. וקשור לאלה של הים.

 

נומאנה numana

המייסדת האגדית של העיר הייתה מלכה עתיקה וגדולה עם גוף שחציו נחש וכנפיים רחבות על הגב. היא זרקה כדורי אש ושרפה עץ שבמקומו הוקמה העיירה. כנראה שמייסדי העיר הקדומה הגיעו מסיציליה והיו שייכים לעם הסיצילי העתיק שהשתלב ביוון הגדולה.

 

הר קונרו conero

זהו ההר היחיד לחוף הים האדריאטי. שרובו שטו, ומכאן חשיבותו, מצד אחד שלו העיר אנקונה, מצד שני העיירה נומאנה ובתווך פארק לאומי עם חוף נפלא וצוקים בים

 

מצ'רטה macerata

נמצאת בין הגבעות, הייתה הבירה העתיקה בימי הביניים ואחד ממקומות שלטון האפיפיור.

 

אנקונה ancona

אחת הערים העתיקות והמעניינות באיטליה, הייתה רפובליקה ימית שהתחרתה בוונציה בימי הביניים, שער לים האדריאטי. הקהילה היהודית באנקונה הייתה שנייה רק לרומא ויכלה לפעול ולחיות בביטחון וחירות יחסית. ציריאקו מאנקונה נחשב לתייר הראשון בעולם – ד"ר אדר ירום כתב עליו ספר – הנוסע מאנקונה.

 

אסקולי פיצאנו ascoli piceno

בסיס יציאה טוב להרי האפנינים ופארק סביליני, במקום נשמרו מסורות עתיקות של הסיביליה. המלומד גקו מאסקולי cecco dascoli עסק במאגיה ואסטרולוגיה והיה מהראשונים שנרדפו על ידי האינקוויזיציה. לחצו למאמר על הסיביליה בהרי האפנינים.

 

 

אורבינו urbino

אחת מעיירות הרנסנס החשובות בעולם. בזמן שרוב איטליה הייתה תחת שלטון האפיפיור אורבינו הונהגה על ידי פדריקו מונטפלטרו שהקים בחצרו משכן של אמנים ומלומדים ובנה את אחד הארמונות היפים באירופה. המוטו שלו היה "להיות אנושי". והוא מייצג את איש הרנסנס האידיאלי. ברמנטה היה יליד אורבינו וגם רפאל. הבן שלו המשיך את האידליה אחריו וכתב ספר בשם "איש החצר" שבו מפותח אידיאל התנהגות הנימוסית. . האדם המנומס בקי בהלכות העולם, רוצה באהבה, ולא פוגע בזולת. בארמון יש יציאות אמנות רבות והוא פתוח למבקרים. בנוסף לכך יש מוזיאונים וכנסיות, הדואמו ואחרות.

 

לורטו loreto

המקומיים מאמינים שביתה של מרים עבר לכאן בדרך פלאית ומאז המקום נהיה אתר עלייה לרגל אחד החשובים באיטליה. לפני הכיבוש הסופי של ארץ ישראל על ידי הממלוכים נשקפה לבית בנצרת סכנה ולכן מלאכים הביאו אותו ללורטו. שם היה יער של עצי דפנה, ומכאן השם (laurel – דפנה). העיר שבה בזיליקה, ארמונות ופיאצה מרשימה נבנתה החל מסוף המאה ה15

מחקרים הראו שרוב אבני הבית הקדוש הובאו מישראל.

בתוך הבית ישנו פסל של מריה שנקרא המדונה השחורה, כי השחיר מהנרות

הבית עטוף במבנה שיש ובו פסלים מרהיבים של ברמנטה.

 

 

מאמרים על חבלי איטליה - כולל פירוט על אתרים

חבלי איטליה

פיאמונטה

לומברדיה

ליגוריה

אומבריה

טוסקנה

דרום איטליה

אפוליה

קמפניה

לאציו

בזיליקטה

אברוצו ומוליזה

 

מאמרים על אתרים באיטליה - לחצו לקישור

אתרים איטליה

פסלים ברומא

דמנהור

טורינו בירת המאגיה של איטליה

מילאנו

פיזה

אסיזי

רוונה

סיינה

פירנצה

 

טיולים לקבוצות  - לחצו לקישור

דרום איטליה נביאה ומלאך מיכאל

חשיפה לדמנהור

פסטיבלים באיטליה

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו