לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

לומברדיה - טיולים לרחבי העולם

לומברדיה ידועה יותר בתור אזור האגמים של איטליה.

אגם גארדה והכפר מצודה סירמיונה – אתר חביב על תיירים ישראלים, חצי אי הבולט לתוך האגם ובו כפר-מצודה מרשים. בסוף חצי האי עתיקות רומאיות מרשימות שנחשבות לביתו של קאטו הזקן. טירה מהמאה ה-13 עם חפיר מלא במים חולשת על הכפר. באזור העיירה והאגם אינספור מלונות ומסעדות.

 

ברגמו – עיר רנסנס יפה על גבעה בשולי האלפים, הייתה קשורה לוונציה ונחשבת לאחת הערים היפות באיטליה. מרכז העיר היא הפיאצה ווקיה. הפיאצה תוכננה לפי מידות שגורמות לה להיראות גדולה ממה שהיא באמת ויפה כפי שהיא באמת, באמצעה מזרקה יפה. צופה עליה מבניין המושל סמל האריה המכונף של וונציה, שפרסה חסותה על ברגמו. כיום שוכן בחלק מהבניין מוזיאון לאמנות, בצד השני של הפיאצה בניין העירייה. זהו החלק החילוני של העיר, מעבר לבית המושל נמצא החלק הדתי - כיכר הדואמו, בכיכר זו נמצא את הקפלה של משפחת קוליאוני שנחשבת לאחת מיצירות הרנסנס היפות באיטליה, בית הטבילה, הקתדראלה הראשית של העיר, בה קבורים כמה אפיפיורים ואת כנסיית מריה מגורה, שבה סמלים אלכימיים מסתוריים.

 

אתרי ברגמו

הפיאצה החלה להיבנות במאה ה-14 לפי תוכנית על שהושלמה רק לקראת סוף המאה ה-18.

בית הטבילה – חלק מהבניינים המרשימים בתקופת הרנסנס, במקור היה בתוך כנסיית מריה מגורה, אך הוצא החוצה בסוף המאה ה-19. נבנה במאה ה-14, פסלים של התכונות הטובות נמצאים בנישות הצדיות. הבניין מתומן משיש וורונה אדום ולבן. תמונות מחייו של ישו ופסל של יוחנן המטביל, נפתח רק לצרכי טבילה.

בזיליקה מריה מגורה – התחילו את בנייתה במאה ה-12, הסמל המובהק והחשוב של העיר, שיפוצים רבים נעשו במאה ה-14 כולל הוספת חזית דרומית מרשימה ואריות משיש. הפנים הוא בסגנון ברוק, אך עם תוספות של בארוק. מעניין במיוחד הפנלים באזור המקהלה שנוצרו במאה ה16 ובהם סמלים אלכימיים!

קפלת קוליאוני – מהמשפחות החשובות בברגמו, בנו לעצמם קפלה פרטית צמוד לכנסייה. אחד המאסטרים של לומברדיה, גאובני אנטוניו אמדיאו, עשה עבודת מופת במאה ה-15.

שיטוט קצר בסמטאות יביא אותנו למצודה ממנה נשקף נוף יפה של האלפים. יסודותיה של ברגמו רומאיים, אולם החומות הנוכחיות מהמאה ה-16.

 

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו